Forum Polityka, aktualnościKraj

"Ukarzmy winnych katastrofy" kontra "Chcemy świeckiego państwa"

"Ukarzmy winnych katastrofy" kontra "Chcemy świeckiego państwa"

skomentuj
Wyświetlaj:
Rossi / 91.189.73.* / 2010-10-11 17:17

"W wyborach nie wygrała demokracja"

To fakt wybory wygrała czwarta władza.
TVN i GW za zwolnienia i prezenty (dotacje od samorządów) świadczą sobie usługi wzajemne, by ludowi robić wodę z mózgu, by podzielić naród, by prowadzic kontrolowaną konfrontację, by w mętnej wodzie wygodnie było łowić ryby.
rotor / 84.144.76.* / 2010-08-11 10:12
Pan Napieralski wola "KOMUNO WROC"
ździcho / 87.205.192.* / 2010-08-11 10:04
A gdzieście byli wszyscy (z p. Jarkiem na czele) jak Sąd Najwyższy zatwierdzał nominację Komorowskiego? Trzeba było wtedy szumieć.
mordo ty moja / 83.7.255.* / 2010-08-11 06:54
A w Ruskiej Budzie ciągną safalt pod działkę prezydenta.Wot demokracja.
Anonim z manufaktury / 79.188.13.* / 2010-08-12 01:43
W mojej gminie też ciągną.
Może zostanę prezydentem?
Elendir / 2010-08-11 06:23 / Łowca czarownic

Brońmy honoru i czci poległego prezydenta, żądajmy rozliczenia tych, którzy szkalowali i szkalują jego dobre imię

Kaczyński na Świętego! Szkalowanie jego dobrego imienia to grzech! To nie to co ten Tusk, czy też Komorowski...

Uznał, że krzyż ustawiony w dniach żałoby przez harcerzy to nie sprawa Kościoła, jak słusznie zauważył arcybiskup warszawski Kazimierz Nycz.

A czyja to sprawa? Zresztą zdaje się słowa które zostały użyte przez arcybiskupa miały istotnie inną wymowę...

Przerażające i żenujące sceny transmitowały stacje telewizyjne, gdy służby porządkowe użyły siły wobec protestujących ludzi, obrońców krzyża - kazał.

A jaka jest ocena niedpuszczenia do krzyża kapłanów?

Niestety, jest to znak, że w wyborach nie wygrała demokracja

Mieliśmy innego kandydata. Skoro przegrał, to znaczy że demokracja przegrała.

Krzyża trzeba bronić jako znaku męki zbawiciela i znaku naszego zbawienia.

To w końcu jest to sprawa Kościoła, czy też nie?

Na miejscu pod pałacem rozlegały się śpiewy, głośne modlitwy i okrzyki chcemy prawdy!

Ale tylko takiej, która nam się podoba!
rotor / 84.144.76.* / 2010-08-11 10:45
szkoda tylko, ze akcja usowania krzyza smolenskiego nie odbyla sie przed
wyborami prezydenckimi...........
sfera2 / 2010-08-21 19:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W tedy Jaruś jeszcze sądził że wygra wybory i nie podjudzał ludzi do zbezczeszczania krzyża robiąc z niego oręż. Jak słucham przeciwników przeniesienia krzyża do kościoła, to nie wiem czy są tak niezrównoważeni emocjonalnie czy im za to płaco, bo nie śmiem sądzić że są idiotami.
KRRIT / 193.24.203.* / 2010-08-12 11:22
Szkoda bo Komorowski wygrał by w pierwszej turze.
Elendir / 2010-08-12 07:19 / Łowca czarownic
Jakie korzyści polityczne wtedy by z niego były...
rotor / 84.144.75.* / 2010-08-12 08:56
dla PO napewno zadne..a wrecz przeciwnie
rotor / 84.144.105.* / 2010-08-13 07:46
no widzisz i znow masz racje..... jaki ty jestes genialny tylko POdziwiac.
Mam wrazenie, ze takie osobniki w swoim prywatnym zyciu nie maja nic do POwiedzenia i
wyzywaja sie na wlasienie oto tych stronach..
tade / 83.2.33.* / 2010-08-11 06:01

Brońmy honoru i czci poległego prezydenta, żądajmy rozliczenia tych, którzy szkalowali i szkalują jego dobre imię - wezwano również w apelu.

Natychmiast beatyfikować nie czekając na Watykan a co tam przecież ci pod krzyżem mogą wszystko.
jt / 78.8.53.* / 2010-08-11 05:27
Przedruk z "Niezależna.pl".
"Gazeta Polska" ustaliła, że jednym z prowodyrów antykościelnych zamieszek pod Krzyżem Smoleńskim jest człowiek oskarżony w procesie szantażystów senatora Piesiewicza, wcześniej skazany za gwałt i napad z bronią w ręku. Fakt ten komentują Tomasz Terlikowski, Zbigniew Romaszewski i Joanna Fabisiak.

– To pokazuje, że sprawa krzyża przed Pałacem była rozgrywana przez różne siły, nie zawsze przez politycznych zleceniodawców. To by wyjaśniało, rozumując czysto docześnie, dlaczego ta sprawa wymyka się spod kontroli politykom – stwierdził w rozmowie z portalem Niezależna.pl redaktor naczelny portalu Fronda.pl Tomasz Terlikowski.


Publicysta nie spodziewa się jednak żadnej reakcji na ujawnienie przez "Gazetę Polską" tego, kto stoi za wywoływaniem rozrób przed Pałacem. – Chodzi o to, by awantury te trwały pozornie niezależnie od siły, której przynosi ona najwięcej korzyści politycznych, czyli od Platformy Obywatelskiej – powiedział Terlikowski.


W podobnym duchu wypowiedział się senator Zbigniew Romaszewski (PiS). - Niewiele już mnie jest w stanie zaskoczyć po tym, gdy przed Pałacem Prezydenckim usłyszałem skandowane „Grzegorz Piotrowski na prezydenta”.


Senator twierdzi, że za sytuację pod Pałacem Prezydenckim, a tym samym za aktywne działanie w tym miejscu jednostek o przestępczej przeszłości, odpowiada kancelaria Bronisława Komorowskiego. - Ta sytuacja wywołuje głębokie podziały w społeczeństwie. Przez brak odpowiedzialności narasta nienawiść. Kancelaria Prezydenta powinna wreszcie zająć zdecydowane stanowisko. Błąd popełniono na samym początku, gdy nie zagwarantowano na piśmie formy upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.


Najbardziej powściągliwa była posłanka PO Joanna Fabisiak. Stwierdziła, że przestępcami powinny zajmować się organa ścigania, a za spory przed Pałacem Prezydenckim - nawet jeśli są one inspirowane przez osobników pokroju Zbigniewa S. - odpowiadają ci, którzy "uwięzili krzyż przed Pałacem". - Krzyż ustawiono przed Pałacem pod wpływem chwilowego impulsu, ale później powinien powędrować on tam, gdzie jego miejsce. Na pielgrzymce tysiące młodych ludzi modliłoby się przy nim w zgodzie, w jedności, nawet przy różnych poglądach politycznych. Jednak odstąpiono od tego. Agresja eskaluje agresję. Mamy tego przykład. Kto narobił problemów, niech się teraz martwi - powiedziała portalowi Niezależna.pl poseł Fabisiak."


(mem, gb, wg, Niezależna.pl)
Anonim z manufaktury / 79.188.13.* / 2010-08-12 01:47
Każdy przy tym ogniu swoją pieczeń piecze.
Normalka.
Strach pomyśleć , jaki byłby bez tego nudny sezon ogórkowy!
pis to wstyd / 89.77.4.* / 2010-08-11 00:22
Pochowaliście go na Wawelu a teraz karać chcecie? On nie żyje ciemny ludzie!
St. / 77.252.247.* / 2010-08-10 23:56
Jak można postawic winnego przed sądem?! Przecież leży zimny na Wawelu!
PełOwizna to Zgnilizna / 83.10.81.* / 2010-08-11 00:03
To trudna sprawa, ale jeszcze trudniejsza jest z tymi WINNYMI, co wylecieli kominem w Auschwitz i tymi, których zagrzebano ciepłych w dołach katyńskich.
Oszołomowaty / 89.229.72.* / 2010-08-10 23:03
"...Za PRL-u telewizja kłamała w kwestiach demonstracji tak, że odpowiednio montowali obraz. Najbardziej popularna metoda manipulacji polegała na tym, że jak była duża demonstracja, to filmowali dalsze miejsca gdzie tłum jest rzadszy, albo filmowali wcześniej, czy później, gdy ludzi było mniej, a potem to pokazywali w TV zmontowane, że niby taka mało znacząca demonstracja, bo mało ludzi. Efekt był taki, że te tysiące ludzi, którzy byli i widzieli na własne oczy jaki był tłum, i potem porównali to z relacją w TV, od razu widzieli, że TV kłamie. Po pewnym czasie już wszyscy to wiedzieli.

Wtedy wiedzieliśmy, że telewizja kłamie, bo mieli bardziej prymitywne metody manipulacji – ale techniki manipulacji są coraz doskonalsze, rozwijają się.

Teraz robią to cwaniej. Wczorajszą demonstracja (dnia 9 sierpnia 2010 o godzinie 23) przeciwników krzyża prezydenckiego, była tak zwoływana, że i zwolennicy i przeciwnicy się mobilizowali; przeciwnicy nawet bardziej, bo straszono, że krzyż zostanie usunięty siłą. Mobilizowali się też gapie, którzy chcieli zobaczyć co się będzie działo, bo zapowiadano ostrą zadymę.

A kluczowe jest zorganizowanie przestrzeni przed krzyżem przez władzę. Zrobiono to tak, że malutką grupkę modlących się pod krzyżem otoczyli barierkami z dużym pustym obszarem i szczelnym kordonem policji. Bariera była dookoła krzyża – nikt z zewnątrz nie mógł wejść (oprócz podobno Bubla).

Wyglądało to tak, że obrońców krzyża jest kilkunastu, a protestujących tysiące - bo byli wszędzie dookoła. I nie trzeba było montować obrazu - można było wszystko pokazać tak jak było. Na dodatek komentator będący na miejscu uczciwie wczoraj mówił, że jest wielu gapiów, a zwolennicy i przeciwnicy są wymieszani - kto to oglądał mógł stwierdzić, że obraz jest prawdziwy. Ale już dziś jest inny komentator, który relacjonuje wczorajszą demonstrację tak jakby było kilku obrońców i tysiące przeciwników - a pokazują uczciwie wszystko tak jak było. Dodatkowo większość ludzi takich relacji i komentarzy nie słucha, często przełącza programy i na odpowiedni komentarz nie trafia.

Natomiast dzisiejszą demonstrację popierającą krzyż ułożyli inaczej. Puste miejsce zrobili na środku tak jak wczoraj, ale miejsce pod krzyżem jest otwarte z prawej i lewej - oddziela ono zwolenników i przeciwników. Marsz zwolenników przechodzi wąskim przejście przed krzyżem, a przeciwnicy pyskują po drugiej stronie na szerokim chodniku. Tych pyskujących jest kilkunastu, a w marszu tysiące. A wygląda to tak, jakby nadal przeciwników było więcej, tak jak niby było wczoraj. I nie trzeba nic montować i przekłamywać nagrań. I widać to tak samo w relacjach na żywo i w TVN24 i Polsat News.

A ten kto zobaczy fragmenty w relacjach późniejszych albo w TVN czy Polsacie (już nie TVN24 i Polsat News - które są tylko na satelicie, albo kablu, czyli mają raczej słaby zasięg) zobaczy, że wczoraj demonstrowały tysiące przeciwników i kilku obrońców, a dziś siły się trochę wyrównały, ale przeciwników nadal jest więcej. Manipulacja telewizyjna została osiągnięta poprzez organizację przestrzeni przed krzyżem i poprzez miejsce usytuowania kamery.

Za PRL-u telewizja kłamała, bo była całkowicie podporządkowana PZPR. Dziś telewizja jest niezależna. Ale policja, która jest oczywiście na usługach rządu, organizuje przestrzeń demonstracji tak, by telewizja nie musiała nic przekłamywać, by manipulować opinią publiczną filmując wszystko tak jak widać. Kiedyś telewizja kłamała tak, że musieli do kłamstwa wciągać montażystów. Dziś kamerzyści i montażyści mogą być całkowicie uczciwi i niezależni, a przekłamywana jest sama przestrzeń, którą się filmuje.

A to jest tylko jedna z tysiąca technik manipulowania, czyli kłamania. Kiedyś mówiliśmy: „DTV łże jak łgał”. To się nie zmieniło, tylko DTV-łów jest więcej. Na dodatek wtedy, przynajmniej w późnym PRL-u, wszyscy wiedzieliśmy, że TV kłamie. A dziś większość uważa, że TV jest rzetelna – no, co najwyżej
kłamią, bo zapraszają do rozmów kłamiących polityków - no ale relacje na żywo są już na pewno rzetelne, nie?.."
eksporterka / 79.188.13.* / 2010-08-11 01:45
Panie Oszołomowaty,
tu naprawdę nie o taką manipulację chodzi , jak i ile osób pokazała TV.

Przez ostatnich 20 lat " zaliczyliśmy" już paru Prezydentów.

Tak naprawdę, to każdy z nich mógł mi się nie podobać, albo ze względu na osobowość, albo ze względu na aparycję, lub ze względu na program , czy opcję polityczną.

Stwierdzenie zaś przez osobę publiczną, że ostatnie wybory na prezydenta były nieporozumieniem- to dopiero jest manipulacja!

Wszystkie media tą wypowiedź podały - nie może Pan mieć w tym wypadku do TV pretensji.
Pozdrawiam
ździcho / 87.205.192.* / 2010-08-11 09:52

Stwierdzenie zaś przez osobę publiczną, że ostatnie wybory na prezydenta były
nieporozumieniem- to dopiero jest manipulacja!

Oczywiście. Przecież można było wetować decyzję Sądu Najwyższego o uznaniu wyników wyborów za prawdziwe, a nie teraz robić dym.
eksporterka / 79.188.13.* / 2010-08-12 02:20
Ale nikt nie złożył weta, co do ważności ( a nie prawdziwości - niby niewielka różnica, ale chyba sie nie mylę) wyborów.
Sądzę, że gdyby były realne podstawy do takiego weta, to żaden polityk by takiej gratki nie przepuścił.
Więc twierdzenie publicznie po fakcie, że wybory są nieporozumieniem, jest żałosną manipulacją .
pisiory to kłamczuchy / 89.77.4.* / 2010-08-11 00:24
W kwestii manipulacji. Czy Jarosław Kaczyński umie grać na pianinie?
zbyszek52 / 188.33.123.* / 2010-08-21 14:04
Nie może umieć bo ma błony między palcami.
ździcho / 87.205.156.* / 2010-08-21 16:14

Nie może umieć bo ma błony między palcami.

He he he! Gość jesteś. Przybij piątala!
PełOwizna to Zgnilizna / 83.10.81.* / 2010-08-10 23:57
POstawili CAŁY ŚWIAT na głowie, pod Smoleńskiem Ziemia spadła na samolot, w Bogatyni tsunami z Bałtyku przerwało tamę - na cmentarzu MIRO, RYCHO i GRZECH odprawiali tylko q..rr..wa zdrowaśki, a pod krzyżem tej nocy manifestowała radosna młodzież, nawalona zimnym lechem.
Wata Ha / 83.29.107.* / 2010-08-10 23:02
...i znów bolesna miesiączka.....i tak co 28 dni...
dsfdsfdsf / 86.111.97.* / 2010-08-10 22:50
widze ze pseudokatolicy juz rozwiazali zagadke smolenskiej katastrofy, wiec po co nam sledztwo ?
Abrax / 83.28.222.* / 2010-08-11 00:05
A kto powiedział, że są tu katolicy?!?
strzelec / 2010-08-10 23:13 / Bywalec forum
Co ma katolicyzm do katastrofy smoleńskiej?
skomentuj

Najnowsze wpisy