Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Ukraina nie zapłaci ofiarom gazowych działań Rosji

Ukraina nie zapłaci ofiarom gazowych działań Rosji

Wyświetlaj:
morielf / 2009-02-05 20:25 / portfel / Bywalec forum
A umowę na dostawę gazu Bułgaria podpisała z Rosją czy Ukrainą? Rosja jest zobowiązana do dostarczenia gazu, w związku z tym Rosja powinna zapłacić odszkodowanie. Jeżeli cała ta sytuacja to wina Ukrainy to niech Ukraina potem płaci odszkodowanie Rosji.

Nie rozumiem dlaczego kontakty z Rosją zawsze muszą być tak trudne. Podobnie jest z Polską. Nadal nie otrzymujemy pełnych dostaw gazu, bo ponoć Rosja chce negocjować ceny transferu przez nasze terytorium. Umowa umową, ale dla mnie to oczywiste, że przy prawie dwukrotnie niższej cenie gazu, cena transferu też powinna być niższa.Tylko już oczywiste dla mnie nie jest, że te "negocjacje" odbywają się w taki sposób. Nie wiem czy to Rosja jest taka "ciężka" czy nasi przedstawiciele, ale chyba szkoda jest dla obu państw.
MerekM / 2009-02-05 20:45
przeciez udowodniono ze problem nie byl z winy Ukrainy, wiec tym bardziej powinni placic Ruscy. a partnerami to raczej dobrymi nigdy oni nie byli
Andrzejee / 78.8.167.* / 2009-02-08 16:02
Udowodnione jest dokładnie co innego, polecam blog paliwowy polskiego eksperta Andrzeja Szczęśniaka.
MerekM / 2009-02-09 22:58
poczytalem, nie widzialem zeby co innego bylo udowodnione

Najnowsze wpisy