Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ukraińcy w Polsce planują powołanie związku zawodowego

Ukraińcy w Polsce planują powołanie związku zawodowego

Wyświetlaj:
ja-jurek / 95.160.10.* / 2016-05-26 11:10
Polscy pracownicy przez naście lat byli oszukiwani przez wyzyskiwaczy na zachodzie.Ich nikt nie brał w obronę.Pracowali na czarno i musieli liczyć się z tym ,ze nie dostaja minimalnej stawki w krajach zachodnich
.Byli często oszukiwani na na godzinach i płacy .I to wtedy kiedy Polska była stowarzyszona z UE,i jeździliśmy bez wiz do UE.Ukraińcy nawet nie są stowarzyszeni ,pracuja często na czarno a juz chcą zw.zawodowego .a nawet mogą ubiegać sie o legalna pracę w PL.Ja 12 lat temu na zachodzie nie mogłem pracowac legalnie i robiłem na czarno ,za połowe stawki godz. w zach.kraju UE
Kto im takie przysługi robi ,bo nam nikt na zachodzie nie pomagał,ryzyko było kazdego pracownika z PL . A bylismy o wiele bardziej powiazani z zachodem niż oni teraz .A jak im się nie podoba to mogą wracac do siebie .NIkt ich nie będzie zatrzymywał.
BłądPolski / 164.127.127.* / 2016-05-26 10:00
Ukraińscy pracownicy mają prawo wstępować do istniejących w Polsce związków zawodowych. Tworzenie specjalnych związków zawodowych dla migrantów jednej narodowości jest idiotyczne a może i szkodliwe dla państwa polskiego i byłby to precedens na skalę światową.
aderberka / 46.134.169.* / 2016-05-26 09:30
Już widzę drugich górników nierobów, co się im wszystko należy i muszą zarabiać 3 razy tyle co inni... a potem dopłacać do nich będziemy bo pójdzie wszystko za daleko i cofnąć nie będzie się jak.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
były emeryt / 89.73.223.* / 2016-05-26 09:48
Jeżeli tak zazdrościsz pieniędzy górnikom,to nic nie stoi na przeszkodzie , jak tylko zatrudnić się do pracy po ziemią. później porozmawiamy.
fasdfasfasfadsf / 83.26.162.* / 2016-05-26 09:14
A prezes tak jak duda zarobi ponad 10 tysi za p********* w stołek
emeryt 936 / 94.254.179.* / 2016-05-26 06:14
Związki zawodowe obcych pracowników na terenie Polski to początek złego. Pracownicy obcokrajowcy powinni podlegać prawu polskiemu. Założenie ZZ ukraińskich pracowników w Polsce to iskra od której rozpali się ogień walki z polakami. Nie należy do[puścić do tego.
kobza / 5.172.252.* / 2016-05-26 11:22
Zgadzam. sie.Bylaby. to forma uprzywilejowania jednej mniejszosci
narodowej.
Zwiazek zawodowy,jak nazwa wskazuje,jest przypisany do zawodu,a nie do narodowosci.
Jezeli jest im trudniej i to im sie nie podoba,zawsze moga wrocic do siebie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Set / 83.30.239.* / 2016-05-26 09:22
Mentalność Kalego... Polacy w Wielkiej Brytanii mogą mieć związki (a nawet powinni, bo przecież to nasi), ale obcokrajowcy w Polsce to nie (bo przecież to nie nasi).

Najnowsze wpisy