Forum Forum podatkoweOdliczenia

ula budowlana/remontowa

ula budowlana/remontowa

xyzv / 83.6.180.* / 2011-04-16 23:07
Witam,

Kupiłem w roku 2010 mieszkanie od dewelopera, zostało ono mi przekazane (ale nie ma jeszcze pozwolenia na zamieszkanie budynku). Mieszkanie zostało w części wykończone (w tym było nieco zakupionych materiałów jeszcze w 2010 roku). W poprzednich latach obowiązywały chyba jakieś ulgi. Czy obowiązują nadal? Jeżeli tak, to w jakiej formie?
Wyświetlaj:
belladonna / 2011-04-17 10:59 / Tysiącznik profesjonalny
Zwrot różnicy VAT (wniosek VZM-1). Skoro kupiłeś mieszkanie masz na to akt notarialny i to jest podstawą przy składaniu wniosku, ale Twoje zagadnienia dotyczą remontu (limit remontowy) :)
xyzv / 79.185.167.* / 2011-04-18 23:48
Nie mam jeszcze aktu notarialnego, mam podpisaną umowę przedwstępną.

Czy mogę się zwrócić o zwrot vat jedynie tego co wydałem w 2010 roku, czy również w 2011?
Czy dowodem zakupu musi być faktura, czy może być również paragon?

Gdzieś widziałem jakieś listy produktów, za które można się strać o zwrot części vat-u, niestety pozycje na niej są często mało skonkretyzowane i ciężko czasami stwierdzić, czy dany produkt zalicza się do wymienionej grupy czy też nie. Czy jest sens starać się samemu to odliczyć, czy sensowniejszym krokiem będzie zwrócenie się do kogoś kto zajmuje się zawodow rozliczaniem PIT-ów?
belladonna / 2011-04-19 21:31 / Tysiącznik profesjonalny
Składając wniosek musisz mieć akt na przeniesienie własności, podstawą są tylko FV.
Co do wiedzy... hm "siedziałam" w tym 4 lata wiec trudno nie wiedzieć, jeszcze z moją dociekliwością... nie ma "gotowej" listy... jest ogólny załącznik, a reszta to zwyczajna praca :)
xyzv / 83.6.181.* / 2011-04-23 13:42
Aha, czyli jeżeli mam na razie tylko umowę przedwstępną (wraz dokumentem dotyczącym odbioru mieszkania), to sobie nie mam co głowy tym zawracać, tak? Czy będę mógł później odliczyć rzeczy zakupione jeszcze w 2010. roku?
belladonna / 2011-04-24 16:27 / Tysiącznik profesjonalny
Tak, tylko pilotuj z końcem każdego roku, czy tego nie likwidują... :)

Najnowsze wpisy