Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ulgi w podatkach za prywatne leczenie. Wejdą już w 2011 roku?

Ulgi w podatkach za prywatne leczenie. Wejdą już w 2011 roku?

Wyświetlaj:
jaczylija / 178.235.77.* / 2012-07-18 20:22
lekarze przyjmuja po 3-4 godziny na nfz a reszte prywatnie. nie rozumiem tego. albo sie zaklada prywatna dzialalnosc albo sie pracuje w panstwowce. lekarz powinien miec jeden zaklad pracy i byc 8 godzin dostepny a nie pracowac w 100 miejscach na raz. Wolalabym dojechac do specjalisty nawet do innego miasta ale miec ustalona szybko i konkretnie date wizyty niz czekac caly rok na jedna albo stac od 4 rano w kolejce, spedzac tam 6 godzin,zeby sie dostac. to paranoja. jedno drugie wyklucza. jak pracuje to nie mam czasu stac w kolejkach a jak niem pracuje to nie mam kasy zeby sie leczyc. kolo sie zamyka. powinien byc obowiazek ubezpieczenia zdrowotnego ale kazdy powinien miec prawo do wyboru gdzie ida jego pieniadze czy na nfz czy na klinike prywatna z zastrzezeniem iz musze okazac dowod placonych skladej tak jak np. za ubezpieczenie za auto czy przeglad.konkurencja poprawilaby napewno jakosc uslug i wieksza uprzemosc w stosunku do klienta. bo narazie jak jestem na panstwowym to nikt nie traktuje mnie jak klienta tylko zlo konieczne. nie mam zamiaru placic za cos z czego nie kozystam.bo poprostu nie ma dla mnie miejsca.to tak jakbym placila za posilek w restauracji a za moje pieniadze obzeralby sie jakis grubas.a kelner pytal co ja wogole tutaj robie. najwazniejsza profilaktyka??czy w tym chorym systemie cos takiego istnieje?
głodny / 178.36.101.* / 2011-03-31 08:16
Resort Finansów podkreśla (Rostowski): " ... wprowadzenie ulg uniemożliwia procedura ograniczenia nadmiernego deficytu. MF ocenia, że wprowadzenie ulgi byłoby w sprzeczności z ustawą o finansach publicznych, która ogranicza możliwość przyjmowania przez rząd projektów ustaw mogących wpływać negatywnie na budżet państwa" - koniec cytatu.
Mięcho wyborcze dla głodnych Polaków!!!
A jest ich (wg danych GUS) już POnad 13 milionów i ich liczba lawinowo rośnie!!!
s0s / 95.160.92.* / 2010-10-25 15:13
Resort nie ma pojęcia o rzeczywistości - więc nic dziwnego, że z
chaotycznych prób zmian będących usprawiedliwieniem "nic
nieróbstwa"
nie może być nawet nadziei na poprawę.....
Niestety ta uwaga dotyczyć może każdego resortu...
A dług - coraz większy....
Jeżeli ktoś próbuje sobie pochlebić faktem, że inni mają większe
długi, niech zda sobie sprawę z "choroby" takiego sposobu
myślenia.....
myślcie / 83.22.131.* / 2010-10-22 12:18
Kolejne ulgi dla " biednych " .
( pamiętacie o uldze na opiekunki itp .)
przymusowa emerytka / 78.8.13.* / 2010-10-23 10:25
Kpiny. Odliczenie od dochodu. Wyjdzie tego niewiele. I znowu bogaci będą mieli więcej a biedni będą mieli mniej.
Zobaczymy czy to zda egzamin. Ja wolę odkładać do skarbonki na leczenie. I w roku zaoszczędzę z tytułu wpłacania co miesiąc np. 200 zł x 12 = 2 400 zł. I stać mnie będzie na pójście do specjalisty i zrobienie USG i innych drobnych zabiegów. A kolejka do lekarza wcale się nie zmniejszy. Nie wierzę, że przybędzie więcej lekarzy od tych niby dobrowolnych składek. Już teraz niektórzy płacą dodatkowe ubezpieczenia.
mś / 78.156.162.* / 2010-10-22 08:56
To jest wyłudzanie pieniędzy od obywatela a jednocześnie podłączenie tym razem respiratora NFZ. Tak jak się dzieje z ZUS, ze sztucznym podtrzymywaniem ich przy życiu Skoro państwo nie dokłada żadnych pieniędzy na służbę zdrowia, a każdy z nas rozlicza się z podatku, w takim razie wiadomo kto i ile odprowadza pieniędzy. Skoro obywatel ma obowiązek w stosunku do państwa to niech państwo, które dysponuje wyłącznie pieniędzmi podatnika, włączy USŁUGĘ tegoż samego OBOWIĄZKU. Rozumiemy się, państwo nie posiada rezerwy finansowej z przeprowadzonej dotychczasowej prywatyzacji, sprzedanego lub jak kto twierdzi, sprezentowanego gruntu, nieruchomości, a żyje jedynie z danin nałożonych na poddanych winien dziesięć razy obrócić pieniądz zanim coś durnego znów zaproponuje lub wprowadzi. Nie mam zamiaru pracować aż ci wszyscy ambitni społecznicy zrobią się wielkimi biznesmenami. Jednocześnie dziękuję za łaskawość w ulgach. Proszę je wsadzić sobie w nos.
jot-24 / 62.152.150.* / 2010-10-21 21:21
a co z przymusową składką ? Jakie usługi będą za nią? Czy też w całości będzie na utrzymanie biurokracji ?
niewierzący ateusz / 83.26.38.* / 2010-10-21 18:58
a i to z tym,że nie na pewno, bo zależy jeszcze jaki limit na odliczenie będzie, wcale się nie zdziwię gdy się okaże ,że będzie można sobie odliczyć jakieś durne 600 czy 800 zetów
toska / 89.25.150.* / 2010-10-21 18:56
płacę składki a jak potrzebuje lekarza ide do prywatnie. mogę poprosic o zwrot?? na co idą moje składki bo na pewno nie na mnie
a_n_i_a / 89.73.157.* / 2010-10-21 18:51
To jest najgorsza rzecz jaką mogli zrobic. Powstajace prywatne ubezpieczalnie doprowadzą w koncu do likwidacji NFZ a w tych ubezpieczalniach będą siedzieć Ci którzy chca się dorobić jeszcze wiecej. Leczenie bedzie płatne, bardzo drogie i będą sobie nami rządzić jak chcą. A nas nie będzie na nie stać. Powoli się zbliża to co jest teraz w Stanach Zjednoczonych. Sami sobie zobaczcie na filmiki o leczeniu w USA to zobaczycie co nas czeka
szary człowiek / 83.31.35.* / 2010-10-21 17:12
Jak zabrać chorym pieniądze i jak najmniej dać. Sprytne.
hzgora / 83.11.29.* / 2010-10-21 15:52
a więc stało się, pomimo "demokracji" nie wszyscy są równi, niektórzy są równiejsi, kogo stać na dodatkowe składki, albo prywatne leczenie? proszę nie mydlić ludziom oczu, że nic się nie zmieni, jeśli kogoś stać na prywatne leczenie dzisiaj to po mu opłacać dodatkowe składki, a ci których dzisiaj nie stać nawet na lekarstwa dzisiaj, nie będzie ich stać nawet na opłacenie składek na leczenie, bo staną przed decyzja chleb, albo zdrowie. już dzisiaj nie wszystkich stać na wykupienie lekarstw nawet tch tańszych odpowiedników.
qwertus / 89.73.154.* / 2010-10-21 14:05
przecież trzeba się odwdzięczyc różnym funduszom za przychylność mediów do których należą,,,

rozbieraja państwo aby bogatym żyło sie lepiej a biednym zabrać wszelkie osłony socjalne (biedni? do piachu)
służbachorobie / 217.117.141.* / 2010-10-21 13:57
Baba ze skupu butelek = Kopacz.
PRYWATNE LECZENIE / 78.8.113.* / 2010-10-21 12:31
ostatnio byłem prywatnie u lekarza neurologa , 4 wizyty po 90 zł , w ciągu miesiąca , żadnego paragonu fiskalnego , jakiś świstek z numerkiem i do kieszeni a lekarze potem mają miliony na kontach

A PRZECIEŻ WYSTARCZY POZWOLIĆ ODLICZĄĆ PRYWATNE LECZENIE OD PODATKU I KAŻDY WEŹMIE FAKTURĘ

ALE NA TO RZĄD TUSKA NYGUSA I KOPACZOWA SĄ ZA GŁUPI , myślenie nic nie kosztuje

a na prywatną sł€żbę zdrowia Polacy wydają 50 mld zł , wystarczy policzyć ile byłoby podatkó od tych biednych lekarzy co mercedesami jeżdża i po 2 domy mają no i ostatnio na bessie nieźłe wtopili na swoich funduszach bo im mało było
skarbowiec / 178.36.70.* / 2010-10-24 19:24
przecież ulga na leczenie już była!, ale co to dało, jak lekarz jak usłyszal. że ma wystawić rachunek , zaraz podwyższał cenę , bo dodawł podatek, gdyż bez rachunku, to tego nigdzie nie wykazywał. Uważam, że każdy Polak powinien móc odliczyć od dochodu zryczałtowaną kwotę na świadczenie zdrowotne na każdego członka rodziny(przed składką społeczną), bez udokumentowania. Lekarze natomiast powinni być opodatkowani WYŁĄCZNIE na KARCIE PODATKOWEJ!!! Nie byłoby kombinacji ani po stronie kosztów, ani zaniżaniem przychodów.
Konobles / 81.190.115.* / 2010-10-23 23:01
Weźmie fakturę ale powiększoną przynajmniej o VAT. Cała ta hucpa ma na celu opodatkowanie lekarzy a lekarze muszą to sobie odbić. Czyli co?... Wszystko sprowadza się do złupienia tych, których jeszcze stać na prywatną wizytę u lekarza.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy