Forum Forum podatkoweOdliczenia

Ulgi w spłacie składek ZUS

Ulgi w spłacie składek ZUS

Money.pl / 2007-09-06 23:00
Komentarze do wiadomości: Ulgi w spłacie składek ZUS.
Wyświetlaj:
Tomek77 / 46.205.34.* / 2012-03-14 21:12
Mam dramatyczną sytuację rodzinną, jednoosobową firmę. Zawaliłem płacenie składek, nie miałem z czego. Mimo spełnienia wszystkich warunków do umorzenia, ZUS odmówił. Odwołanie też nic nie dało. Teraz ZUS zablokował mi konto, rozłożył zaległość na raty, ale mam je płacić wraz z aktualnymi składkami. Ja tego nie jestem w stanie udźwignąć finansowo, mam jeszcze zobowiązania w banku i utrzymanie ciężko chorej na raka żony (jej renta to 700zł i nie starcza nawet na leki). Przymieramy głodem, ZUS w niczym nie jest skłonny pomóc, napisałem do US o umorzenie kosztów egzekucyjnych ZUS w kwocie 1,5 tys. zł (koszt zablokowania konta firmowego i stwierdzenia, że nie można ze mnie nic ściągnąć). Co mogę jeszcze zrobić??? Pomóżcie sensowną radą...
JoK / 94.40.87.* / 2009-04-26 20:21
monag twoja świadomość jest porażająca i identyczna z tą, którą dysponują ci za biurkami w ZUS. Może jesteś jednym z nich? Osobiście zgadzam się z "poszkodowanymi". Sam to przeżyłem i wiem jak to jest. Straciłem pracę w okresie największego bezrobocia w tym kraju i jedynym sposobem na uczciwe zarabianie stała się działalność gospodarcza, jednak początki były trudne i kilkaset zarobionych złotych ledwo wystarczało na "wkładanie do garnka", więc o ubezpieczeniach nie było mowy. Po kilku latach zwróciłem się sam do ZUS z pismem o określenie jaka jest wysokość zaległości. Odpisali, że nie maja takiej możliwości!! Po kilu latach jak wprowadzili nowy system zrobili to bezbłędnie i wszczęli postępowanie. Oczywiście odsetki za cały okres i fakt, że 3 lata wcześniej sam się zwracałem był bez znaczenia. Nie będę pisał o wszystkich bezczelnościach, które znalazły się w ich pismach, jednak fakt, że wysłali mi jedną kopertą stertę wezwań z sumaryczną opłatą za wezwanie ok 380 zł. ZŁODZIEJE !!!
Ewa 85 / 78.8.106.* / 2009-01-13 11:19
Moja zaległość w ZUS to ok 5 tyś do spłacenia mam ponad 18 tyś. czyli ok 13 tyś to opłata prolongacyjna. Z ZUS został zawarty układ ratalny 60 rat.
Zadłużony / 79.191.36.* / 2009-04-24 20:59
Niestety nie. Jeśli zaległość to 5000 zł to trzeba też doliczyć odsetki kore narosły przez zapewne lata. jest to średnio ok 100 % zadłużennia. czyli kolejne 5000 zł. Wniosek taki ,że opłata prolongacyjna to ok 8000 zł. I to musi być bardzo stary dług.
www_kuba_waszkowiak_com_pl / 2008-02-14 14:49 / Bywalec forum
Jeśli chcesz przekazać 1% swojego podatku organizacji pożytku publicznego, a nie wiesz komu - dowiesz się na
www.kuba.waszkowiak.com.pl
zakładka "Jak wypełnić zeznanie podatkowe?".
piotr003 / 85.198.209.* / 2007-09-06 23:00
Kompletne bzdury.Opłata prolongacyjna to prawie 50% zadłużenia i lichwiarskie odsetki,najlepiej leżącego jeszcze kopnąć w świetle prawa.Zus ma czas ,potrafi nawet czekać 10 lat,a od momentu wystawienia tytułu windykacyjnego w 6 lat po tym fakcie przysłać informację o nie dopłacie z przed 10 lat,ciekawe co pracownicy tej instytucji do tej pory robili,każdy ma komputer na swoim biurku i już wiadomo dlaczego tak wysokie premie,nawet banki mają niższe odsetki od przeterminowanych należności,pozdrawiam szanownego Prezesa że ma tak mobilną kadrę.
monag / 77.114.123.* / 2008-10-19 12:02
Jak sie nie ma o czyms pojcia to lepiej nie zabierac głosu i wygłaszać bzdurnych opinii. Po pierwsze obecnie ZUS ma ustalone odsetki od nieopłaconych w terminie składek w wysokości ok 12 % i nie wiem czy sa lichwiarskie! Kilka lat temu owszem było to 30-40 %, ale nie obecnie. ZUS przekazuje składki do OFE, wypłaca zasiłki, emerytury, i nie może sobie pozwolić na to, by osobom nie płacącym w terminie składek ich nie naliczac, bo OFE zusowi je nalicza jak nie wpłynął do niego w terminie. Wiec jak Pan sobie to wyobraża?!
Po drugie opłata prolongacyjna jest doliczana do układu ratalnego. W dniu złożenia wniosku odsetki sie zatrzymały, a jej wysokośc to nie 50 % zadłużenia a jedynie jest to połowa wartości odsetek, a jej wysokosc zalezy od kwoty zadłuzenia i długości spłaty. ZUS sobie jej nie wymyslił, wynika ona z ordynacji podatkowej i w Urzedzie Skarbowym również jest doliczana.
Po trzecie, ZUS nie ma obowiązaku informowania o zadłużeniu. Jako osoba prowadzaca dzialalnosc gorpodarcza jest zobligowany do oplacania skladek ZUS. I myśle, że był Pan świadomny zadłużenia tylko czekał, że może mnie nie złapia i jakos to bedzie. Ludzie popełniają błąd, bo jak tylko coś zaczyna sie dziać(brak pieniedzy na oplacenie skladek) wystarczy przyjsc, porozmawiac, ta jeszcze niewielka ilosc zadluzenia rozlozyc na raty i miec to zglowy, a nie czekac az urosna niebotyczne odsetki.
pozdrawiam
Oszukany / 79.162.21.* / 2008-11-09 19:48
nie mozna w tak ordynarny sposób odpowiadac zainteresowanym oplacaniem składek że można być swiadomym nieplaceni.zdoświadczenia wiem ze są momenty w prowadzeniu działalności że nawet istniejące prawo nie jest w stanie pomóc odsyłam do programów elzbiety jaworowicz sprawa dla reoortera.co można zrobić gdy firmie nie zostana zapłacone faktury za pracę.Podatki naeży zapłacic,ZUS należy zpłacić tylko nie wiadomo zkąd wziąść środki i wowczas te państwowe twory utrzymójące sztaby ludzi zostawiaja podatnika samemu sobie zasłaniając sie ordynacją i nieludzkim prawem.
gog / 195.116.125.* / 2008-12-27 21:42
utrzymujące pisze się przez "u"
utrzymójące
katarzyna 000 / 83.29.255.* / 2008-02-12 17:45
Najgorsz� rzecz� wymy�lon� na tym �wiecie jest ZUS

Najnowsze wpisy