umowa darowizny

skomentuj
j1325c2513 / 2008-06-21 13:02
Czy darczyńca może bez podania wyraźnego powodu i ot tak kiedy mu sie podoba, wycofać się z umowy darowizny? Chodzi o ułamkową częsć nieruchomości.......
Wyświetlaj:
Xaraxara / 89.64.126.* / 2021-03-26 15:49
Taką umowę sporządzono dla mnie w kancelarii notariusz Cejrowskiej. Wszystko odbyło się bardzo sprawnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Haś. / 79.188.53.* / 2008-06-22 10:10
Tylko w sytuacji w której podpadłeś darczyńcy. A poważnie, to jedyną sytuacją, w której istnieje możliwość odwołania darowizny już wykonanej, jest dopuszczenie się przez obdarowanego rażącej niewdzięczności względem darczyńcy (art. 898 KC). Rażąca niewdzięczność - popełnienie przestępstwa przeciwko darczyńcy lub nie wywiązywanie się z obowiązków względem niego. Nie można odwołać darowizny po upływie roku od dnia, w którym darczyńca dowiedział się o niewdzięczności obdarowanego (art. 899 §3).
I to byłoby na tyle.
skomentuj

Najnowsze wpisy