Forum Forum dla firmKsięgowość

Umowa leasingu, a zakończenie działalności.

Umowa leasingu, a zakończenie działalności.

dymson / 2008-11-26 21:32
Witam.
Chciałbym prosić o pomoc w następującej sprawie. W 2006 musiałem założyć działalność gospodarczą. Niechętnie ale nie za bardzo miałem inną możliwość. W związku z tym podpisałem również umowę leasingu dot. samochodu służbowego do tamtej pory używanego w pracy na etacie. Było z tym trochę kombinacji ale firma niby w tym pomogła. Na początku 2008 działalność została zamknięta, a ja niestety zaniedbałem zainteresowanie się tą umową co poniekąd wynikało z tego jaką osobą była moja księgowa. Od tamtej pory FV wystawiane na działalność są płącone regularnie. I tu pytanie czy fakt, że nie zgłosiłem tego faktu, czy też zgłosiłem po niemal roku skutkuje jakimiś poważnymi konsekwencjami czy tez po prostu będę musiał naprostować kwestię papierów i jakiegoś podatku ? Zastanawiam się również czy będę mógł i na jakich warunkach kontynuować umowę ( zostało jakieś 6 miesięcy ). Dzwoniąc do EFLu dostałem info, że powinienem wysłać do nich pismo na które odpowiedzą przedstawiając możliwości załatwienia tej sprawy. Trochę mnie to martwi bo nie wydaje mi się, że ten przypadek jest jakąś rzadką sytuacją ( umowa leasingu, zamknięcie działalności). Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu i jakąś informację. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
wladzio1971 / 2009-11-05 09:26
A może jednak, ktoś miał podobny problem i opisze jak go rozwiązał?

Najnowsze wpisy