Forum Forum prawneGospodarcze

Umowa na odległość - kiedy konsument może ją wypowiedzieć

Umowa na odległość - kiedy konsument może ją wypowiedzieć

Wyświetlaj:
mrrr / 217.172.232.* / 2013-12-20 15:34
Jest tu jeden kruczek. 10 dni na wypowiedzenie płynie od wydania rzeczy. Nieuczciwe firmy niczego nie wysyłają, albo wysyłają listem zwykłym - nie poleconym i nie ma żadnego dowodu dostarczenia / wydania rzeczy. Następnie zgłaszają się po pieniądze...


Bieg 10-dniowego terminu na odstąpienie od umowy rozpoczyna się od dnia wydania rzeczy
kasia983 / 89.228.11.* / 2013-05-21 19:35
Właśnie się dowiedziałam, że moja mama zawarła taką umowę. Jak zwykle zadzwonili, że promocja bleble, a teraz płać człowieku. Jak się z tego wyplątać, pomoże ktoś?
Forensis / 2013-04-11 19:09
W praktyce jak zwykle problem tkwi w szczegółach. Rozumienie sformułowania " w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu" jest rozumiane diametralnie inaczej przez strony. Dość często zdarza się, że konsument nadużywa swojego prawa i zwraca rzecz w stanie, w którym jej ponowna sprzedaż, jako rzeczy nowej i pełnowartościowej jest niemożliwa, lub znacznie utrudniona. Trudna jest również sprzedać przedsiębiorcy w takiej sytuacji rzeczy o specyficznych cechach, nie będącej w powszechnym użytku.
krz-ych706 / 77.253.197.* / 2013-04-02 09:24
Żaden z konsultantów, z którym rozmawiałem tj. NC+ i Netii nie informuje o tym. Ciekawe kiedy UOKiK lub inny urząd ruszy cztery litery, bo mnóstwo ludzi namówionych przez "sprytnych" konsultantów, potem żałuje podjętych pod presją decyzji.

I co pójdą do sądu? Oczywiście, że nie. Ludzie boją się sądów, kosztów i uważają, że i tak nie mają szans w "wielką" korporacją.

Najnowsze wpisy