Forum Forum dla firmKadry

Umowa o dzieło a umowa zlecenie

Umowa o dzieło a umowa zlecenie

Money.pl / 2012-05-09 15:13
Komentarze do wiadomości: Umowa o dzieło a umowa zlecenie.
Wyświetlaj:
koziolek matolek / 83.24.160.* / 2012-07-22 18:43
"nauczenie określonej umiejętności czy przeszkolenie do zawodu" nie może być przedmiotem umowy o dzieło. Jak ocenić, czy dana osoba została nauczona? Jedna osoba się nauczy, inna może niczego się nie nauczyć. Nauczanie innych osób to typowa umowa starannego działania
szklarek / 2012-07-23 11:47
Dlaczego nie, jeśli można to zweryfikować EGZAMINEM, który zresztą w wielu zawodach, kursach jest obligatoryjny.
koziolek matolek / 83.24.169.* / 2012-07-24 12:46
jeśli ja mało rozgarnięty nie zdam egzaminu, to wina będzie nauczyciela, że mnie nie nauczył? czy nauczyciel powinien poprawić swoje dzieło i uczyć mnie do skutku? czym innym jest wygłoszenie wykładu, co może być dziełem, a czym innym jest nauczanie. wykład jest wygłoszeniem pewnej wiedzy, wykładowca nie bierze na siebie odpowiedzialności, że wszyscy go zrozumieją, czy nawet go uważnie słuchają. wykład można np. nagrać i zamieścić w internecie. ale taki wykład nie jest nauczaniem. jeśli ja się podejmę kogoś przygotować do egzaminu, to wcale nie daje gwarancji, że uczeń egzamin zda. to zależy w dużej mierze od samego ucznia. nauczanie to typowa umowa starannego działania
Ewa1206 / 79.162.82.* / 2012-05-09 15:13
Firma z terenu Włoch zleca mi sprzedaz swoich produktow o kliento ktorych znajde w Polsce. Za to che mi placic prowizje 1% od dostarczonych i zaplaconych produktow do klientow. Jaka forme umowy moge z nimi wybrac?Czy umowa o dzielo , to najlepsze rozwiazanie?Umowa o prace nie wchodzi w gre poniewaz wlosi nie rozumieja i nie chca miec nic wspolnego z placeniem skladek.
Pozdrawiam
Ewa
wiwan / 2012-05-09 20:33
Decydujące jest to, czy ma ona przedstawicielstwo w Polsce. Jeśli nie- możliwe jest spisanie z Panią umowy, która obowiązki płatnika składek sceduje na Panią- czyli to Pani opłacałaby składki, składała deklaracje rozliczeniowe itd. Czyli i etat byłby możliwy mimo ich "niechęci".
Niechęć ta zresztą naciągana, mają przecież swoje ubezpieczenia, swoje włoskie składki a w Polsce jest wyspecjalizowana komórka ZUS, która większość formalności załatwi-pomoże-
I oddział ZUS w Warszawie
00-917 Warszawa
ul. Senatorska 6/8

Charakter tych zadań wskazuje bardziej jednak na zlecenie, a nie dzieło.

Najnowsze wpisy