Forum Forum prawnePracy

Umowa o pracę + UoD

Umowa o pracę + UoD

Anna828 / 2010-12-02 15:15
Właśnie rozpoczęłam pracę na Umowę o pracę. Czy muszę powiadomić nowego pracodawcę o tym, że pracuję na UoD z poprzednią firmą? Czy muszę zawiadamiać pracodawcę z którym pracuję na UoD o tym, że podjęłam zatrudnienie?
Wyświetlaj:
szklarek / 2010-12-02 17:03
Nie. Nie musi Pani. W takiej sytuacji nie ma obowiązku informacji ani dla pracodawcy, ani odbiorcy dzieła. Nie ma też zalecenia, bo nie ma to wpływu na składki ZUS , ani na wysokość zaliczek PIT.
Oczywiście zakładam, że w umowie o pracę nie ma zakazu konkurencji, a UoD te znamiona by wykazywała, ani UoD nie zawiera jakiejś egzotycznej klauzuli wyłączności.
Anna828 / 2010-12-02 17:43
Nie, jest tylko wspomniane, że po uprzednim uzgodnieniu terminu jestem zobowiązana udzielać konsultacji w biurze. Ale dotąd tak nie było. A co będzie jeśli na przykład przyjedzie szef ( z pracy na UoD) i wezwie mnie do biura, a ja nie będę mogła przyjść?
szklarek / 2010-12-02 18:02
No to dość specyficzne to dzieło, że "szef" może sobie wykonawcę dzieła wezwać :-).

Więc uzgadniać termin konsultacji poza godzinami pracy etatowej lub po prostu jednak zlecającego dzieło poinformować, bo nie ma Pani gwarancji, że będzie w stanie się postanowienia umowy wywiązać w 100%. A jeśli UoD odnawiacie np. co miesiąc, doprecyzować w kolejnej, jakie godziny to mogą/nie mogą być lub aneksować obecną jeśli jest długotrwała. A co by było, gdyby nie podjęła Pani etatu, ale była chora albo u ciotki w Lublinie ? Też nie mogłaby Pani być na konsultacjach na cito, i nie mogłyby to być dowolne godziny. Tak, czy inaczej zapis o konsultacjach trzeba by doprecyzować.

Najnowsze wpisy