Forum Forum prawnePracy

umowa o prace jednoczesnie w 2 krajach

umowa o prace jednoczesnie w 2 krajach

malgorzata754 / 2010-11-15 13:44
Dzieńdobry, uprzejmie proszę o informację czy nalezy zgosić fakt posiadania zatrudnienia w 2 krajch UR. W 2005 roku, bedac na urlopie bezplatnym w polsce i majac umowe o prace za granicą wróciłam do Polski na poród. Przy formalnosciach pzred porodem w szpitalu powiedziano mi że poród o czasie nie jest sytuacja nagłą i że ubezpieczenie z za granicy nie bedzie ważne. Zatrudniłam się ponownie, przerywając urlop bezplatny u pracodawcy w kraju na 2 tyg. przed porodem i nastepnie otrzymałam zasiłek porodowy. Fakt ten nie zostal zgłoszony nikomu. Jakich formalności należy dokonać i kogo poinformowac o sytuacji? Dziękuję
Wyświetlaj:
wiwan / 2010-11-15 21:23
Chodzi o kwestie podatkowe. Miała Pani obowiązek wykazania dochodu zagranicznego w PIT w Polsce. W zależności od tego, który to kraj mogła pojawić się dodatkowo kwestia zapłaty podatku. Rok 2005 przedawni się pod względem podatkowym 31.12.2011 r.
Formalnie powinna więc Pani złożyć korektę PIT za 2005 rok, wykazać pisemny "czynny żal" i liczyć się konsekwencjami finansowymi. Niestety minął już okres składania wniosków o abolicję podatkową.
Więcej dyskusji o tym :

http://www.money.pl/forum/temat,75,83350,83350,15,0,podwojne;opodatkowanie;czyli;praca;za;granica;a;fiskus.html
malg / 80.116.77.* / 2010-11-16 10:11
Bardzo dziekuję za odpowiedź, niestety przebudziłam sie dopiero teraz, wcześniej przełożyłam cięzar na problemy domowe i zaniedbałam moje sprawy. Domyslam się że będą również konsekwencje finansowe w obu krajach.

Najnowsze wpisy