Forum Forum prawnePracy

umowa o pracę nie podpisana przez prezesa

umowa o pracę nie podpisana przez prezesa

dariug / 83.31.87.* / 2008-07-27 11:06
Ostatniego dnia w pracy, zostałem wezwany do biura w celu odbioru nowej umowy o pracę, poszedłem po to umowe dostałem ją na następny rok w dwóch egzęplarzach jeden dla firmy drugi dla mnie, podpisałem te umowy ale musiałem je zostawić żeby prezes podpisał po wyjściu z pracy dowiedziałem się że prezes umowy nie podpisał, a ja mam umowe nie przedłużoną.Kolega radzi mi z tym iść do sądu pracy,mówi że mam sprawe wygraną, czy ma rację
Wyświetlaj:
tata Stasia / 2008-07-27 23:30 / Bywalec forum
O ile się dobrze orientuję, to jeśli byłeś zatrudniony na okres próbny, następnie na czas określony, to przychodząc do pracy następnego dnia po upływie umowy na czas określony zostałeś automatycznie zatrudniony na czas nieokreślony.
Skutek jest taki, że pracodawca, aby Ciebie zwolnić musi podać ważny powód (pijaństwo, kradzież, likwidacja stanowiska, itp.) i musi Ci płacić za pracę jak dotychczas.
przewodnick / 2008-07-28 23:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
NIestety "tata stasia" nie ma racji - dopiero trzecia umowa na czas okreslony staje się automatycznie umową na czas nieokreślony (umowy na okres próbny do 3 miesięcy nie wlicza się). Pana Kolega nie ma racji - sprawa nie jest tak oczywista. No i pozostaje pytanie co na tym Pan zyska ?

Najnowsze wpisy