Forum Forum prawneCywilne

Umowa przedwstępna sprzedaży notarialna

Umowa przedwstępna sprzedaży notarialna

akima / 2009-03-13 22:26
Witam ,bardzo proszę o poinformowanie jakie mamy prawa.
Moja historia a właściwie mojej Mamy zaczyna się niestety od śmierci jej brata, który był osobą samotną a jedyną bliską krewną jest moja Mama. Po śmierci Wujka Pan z biura nieruchomości poinformował nas iż dom ,który był budowany przez rodziców mojej Mamy i Wujka ma być wysprzątany i sprzedany, przedstawił nam umowę przedwstępną sprzedaży w postaci aktu notarialnego. Podczas porządkowania dokumentów natknęłam się na dokumenty sprawy spadkowej po Dziadku z 1997r o czym moja Mama nic nie wiedziała, Dziadek zmarł w 1979r. W jednym z uzasadnien do spadku Wujek podał iż jest jedynym dzieckiem i innych dzieci nie posiadali małżonkowie, z tego wynika ,że wszedł w posiadanie domu przez oszustwo. Odbyła się sprawa spadkowa
po Wujku i został złożony wniosek po Dziadku i Babci. Państwo, którzy chcą kupić dom podają kolejne terminy u notariusza tylko, ze Mama nie chce sprzedać domu. Czy sąd może ją przymusić do sprzedaży ? I jak to wygląda jeśli dowiedziemy oszustwa i okaże się, że połowa była i jest Mamy? Jesteśmy przygotowane do oddania zadatku ale Państwo się upierają ze względu na lokalizację, jakie są nasze prawa? Bardzo dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Najnowsze wpisy