Forum Forum prawneCywilne

Umowa ustna, wynajem dworku na impreze zaslubin

Umowa ustna, wynajem dworku na impreze zaslubin

Schadowless / 2009-06-03 13:09
Mam pytanie. Sprawa dotyczy wynajęcia małego dworku na okoliczność zaślubin.
Rezerwacja powyższego nastąpiła rok temu. Do dyspozycji miała być sala wyposażona oraz 4 pokoje.
W cenie (3500zl) miał być również wliczony pokój dla nowożeńców, pozostałe 3 pokoje miały być dla dyspozycji pozostałych gości za dodatkowa oplata.
Wesele ma się odbyć 13.06.2009r i niestety pokoje te nie są skończone (w chwili rezerwacji budynek ten był w trakcie remontu ale osoba zarządzająca zdeklarowała się ustnie ze wszystko będzie na czas ukończone. W tym roku jedno wesele tam już się odbyło.
Dworek znajduje się kilkanaście km od miejsca zamieszkania nowożeńców jak i wszystkich gości weselnych. Pokoje były bardzo istotne dla tej imprezy gdyż kilku gości będzie obecnych wraz ze swymi pociechami (dziećmi).
Pani obecnie nie chce rozmawiać o obniżeniu ceny za wynajem a na dodatek dodała ze są w pobliżu hotele w których można sobie pokój wynająć i ze jej to nie interesuje (ale kto dopilnuje tam dzieci?).
Proszę Was o podpowiedzenie mi co w danej sytuacji można zrobić, zależy mi aby sprawa została załatwiona w pełni prawnie. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy