Forum Forum podatkowePIT

Umowa z firmą zagraniczną wykonywana w Polsce - czy abolicja zadziała?

Umowa z firmą zagraniczną wykonywana w Polsce - czy abolicja zadziała?

fundal / 212.76.37.* / 2009-01-27 19:30
W ustawie jest mowa o "przychodach z pracy" "osiąganych poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej"
Czy to oznacza, że wykonując umowę zlecenie (np. prace internetowe) dla firmy za granicą np. w Anglii można skorzystać z ustawy abolicyjnej?
Czyli pytanie, co to oznacza, że przychody są osiągane poza terytorium RP? Jest chyba takie pojęcie jak "źródło przychodu" - w tym przypadku chyba źródło przychodu jest w Anglii?
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-01-29 17:49 / Tysiącznik profesjonalny
Abolicja działa do dochodów z metody proporcjonalnego odliczenia, a z Anglią taka metoda była do 2006 roku.
Co do reszty musisz napisać coś więcej, jak wypłacają wynagrodzenie, gdzie od tego płaca podatki itp... bo na razie za mało infor podałeś :-)) Przy umowie zlecenie masz płatnika, więc to on powinien się zająć podatkami. Więc jak to wygląda?
fundal / 212.76.37.* / 2009-02-02 02:21
Spoko, nie przejmuj się. Chodziło mi raczej, ze nie można wykluczyć, że ta ustawa to bubel prawny. Jest zbyt ogólnie sformułowana. Powinna dotyczyć raczej przychodów z pracy WYKONYWANEJ poza terytorium RP. Inaczej można podpiąc pod to co się chce. W USA np. raczej nie placą za takie umowy podatków (dostaję tyle ile jest w tzw. PO). Czyli wówczas można by uniknąć jakiegokolwiek podatku. Zresztą uważam, że ten rząd skonczy jeszcze gorzej niż poprzedni. Zajęli się kryzysem teraz gdy wiadomo było już we wrześniu ze musi się pojawić. A domyslać się można było jeszcze wcześniej.

Najnowsze wpisy