Forum Forum prawnePracy

umowa zastepstwo ciaza wypowiedzenie

umowa zastepstwo ciaza wypowiedzenie

zuza698 / 83.3.214.* / 2012-10-15 20:50
witam, mam powazny problem, mianowicie.
pracowałam od kwietnia w pewnej firmie na umowe na czas zastepstwa, gdzie nieokreslono dokladnie do kiedy bede pracowac, jednak słownie twierdzono ze bedzie to sierpien lub wrzesien, lecz nie bylo to pewne do konca. w lipcu dowiedzialam sie ze jestem w ciazy, o tym fakcie powiedziałam przełożonej miesiac pózniej(sierpien). z koncem sierpnia otrzymałam wypowiedzenie. nie odwoływałam sie od tego pisma, ponieważ wczesniej tzn w sierpniu zapewniano mi inne stanowisko w tej samej firmie, prace mialam rozpoczac pod koniec wrzesnia. jednak do tej pory nie ma zadnego odzewu z tej firmy wiec zarejestrowałam sie w urzedzie pracy. teraz jestem na lodzie, poniewaz nie przysługuje mi nawet prawo do zasiłu. co mam robic, czy moge złożyc jakies pismo z wyjasnieniami do tej firmy ? prosze o pomoc
Wyświetlaj:
szklarek / 2012-10-15 21:04
No to błąd, że się Pani nie odwołała, bo korzystała Pani jako pracownica w ciąży z ochrony przed wypowiedzeniem z art.177 KP.

Zwolnienie było nieprawne.

Pismo z wnioskiem o wyjaśnienie będzie właściwie niewiążące dla pracodawcy jeśli chodzi o obowiązek odpowiedzi.

Nie zawarła Pani nowej umowy o pracę, ani umowy przedwstępnej, ani nie doszło do porozumienia stron w sprawie rozwiązania umowy na zastępstwo i zawarcia umowy nowej.

Istnienia umowy ustnej, o ile owe 'zapewnienia' miały taki charakter pewnie nie jest Pani w stanie udowodnić ( świadkowie ?).
zuza698 / 83.3.214.* / 2012-10-15 21:10
jest jeden swiadek, kierownik działu w którym miałam pracować.

Najnowsze wpisy