Forum Forum prawnePracy

Umowa zlecenia a ubezpieczenie zdrowotne

Umowa zlecenia a ubezpieczenie zdrowotne

Morth / 193.111.166.* / 2012-01-04 10:52
Witam mam pytanie, do końca nie wiem jak to wyglada. Mam 25 lat, skonczylem studia w tym roku i pracuje narazie na umowie zlecenia. Zapisalem się do policealnej szkoly. Czy przysluguje mi ubezpieczenie zdrowotne rodziców do 26 roku zycia? z racji że uczęszczam jeszce do szkoly policelanej ?? Czy nie mam takiego ubezpiecznia . Do szkoly zapisalem sie aby pracodawca nie musial odprowadzac skladek z mojej pensji ( czy cos w tym stylu nigdy tego nie rozumiem). Czy może okazuje się że jednak nie jestem ubezpieczony ??
Wyświetlaj:
Morth / 193.111.166.* / 2012-01-04 13:06
ciagłość była zaraz po zakonczeniu studiów odrazu zapisalem sie do szkoly . Więc w takiej sytuacji jeśli dobrze rozumiem dalej jestem ubezpieczony przez rodziców do 26 roku życia ??
_dok_ / 2012-01-04 14:55
nadal jesteś ubezpieczony u rodziców
szklarek / 2012-01-04 12:12
Teraz jesteś ubezpieczony zdrowotnie i zlecenie prawidłowo nie podlega składkom ZUS.

Mógł powstać problem formalny ubezpieczeniowy- jeśli pomiędzy zakończeniem studiów a przyjęciem do szkoły nie było ciągłości. Bo miałeś obowiązek zgłosić zmianę statusu płatnikowi - zleceniodawcy i na ten krótki czas być zgłoszonym do ubezpieczeń.

Najnowsze wpisy