Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Unia ukarze Polskę za połowy dorszy?

Unia ukarze Polskę za połowy dorszy?

Money.pl / 2007-10-23 21:51
Komentarze do wiadomości: Unia ukarze Polskę za połowy dorszy?.
Wyświetlaj:
obserwator / 2007-10-24 00:12 / Tysiącznik na forum
Tak sobie myślę, prosze mnie poprawic, wybory z łowieniem dorszy nie maja nic wspólnego, polityka gospodarcza w Unii nalezy sie zainteresaować. Czy prawda jest ze być moze duże jednostki rybackie państw UNII gdzie limitow brak, sa to jednostki ktore od razu natychmist, przerabiaja złowione dorsze na mączke, a jako ze to jest mączka nie jest to liczone do statystyk. Jezeli tak jest ale nie musi być, to nasi rybacy są bez szans na sprawiedliwość. Nikt i nic nie jest w stanie sprawdzić zawijajacych okretow do portow i wyladowujących mączkę rybna, bo mączka rybna to nie ryby. Bo jezeli tak sie dzieje to jest nie jest oszustwo, to dzialalnośc gospodarcza, mączke zjedzą zwierzęta, bedą się cieszyly bo mają dbry zdrowy produkt, natomiast Polacy zapadna na choroby i wygina , bo japończycy długo zyja bo jedzą ryby, polacy nie maja ich jeść bo zakazano połowow. Czy wobec takich myśli mam spać spokojnie, że wszystko jest OK, czy mam wierzyć że rybakom polskim wyrzadza się świństwo, nie zarobia na swoje rodziny, beda bezrobotni, ryb morskich nie będzie , ludzie bedą chorować, będa umierać. Czy jest sens w tych zawiłościach myślowych w związku z informacja: Unia ukarze Polskę za połowy dorszy.
obserwator / 2007-10-23 21:51 / Tysiącznik na forum
Baltyk, dorsze, kto łowi, ile łowi, jaki jest system kontroli, jaki jest system ewidencji, czy wszystkie ewidencje sa tożsame dla wszystkich państw łowiących. Czy sa dokumenty w sprawie limitow połowowych sa zgodnie przyjete przez wszystkie strony, czy każdy liczy inaczej a wygrywa silniejszy w Unii. Czy unia przez swe systemy prawa wydaje niesprawiedliwe wyroki. Obywatele polscy juz są przyzwyczajeni że w sądach wydaje sie wyroki a nie sprawiedliwość. Czy jest miesce gdzie kazdy członek moze dotrzeć do zrodel i wyrazić sobie opinię. Prasa ktora w Polsce opisuje zjawiska nie jest wiarygodna, bo żrodła finansowania sa pozagranicami Polski są w Unii. Wydawało by się że to jest tożsame, ale nie jest , każdy dziennikarz pisze na życzenie placącego. Mam wrażenie że Polskim rybakom wyrzadza sie wielkie świństwo. Nad morzem nie byłem juz dawno, ale pamietam że domy rybaków były zawsze biedniuchne, kto inny sie bogacil. Dorszy nie jadam i jadać nie będę, ale sa smakosze ktorzy je lubia. Pamiętam czasy kiedy dorsze byly tanie., rzadko je kupowano. Byc moze przyczyna jest inna, być może połowy sa dla pozyskania mączki rybnej do pasz, a nie ma nic wspolnego z dorszami dla konsumpcji. Czy wladze Unii to rozróżniaja, jezeli nie rozrozniaja statystyki na dorsze na mączke i na dorsze do jedzenia na stole, to Unia robi podwójne swiństwo. Mam nadzieje że nowy rząd sobie z tym poradzi i spowoduje ze bedzie sprawiedliwość w traktowaniu polskich rybakow, wszystkich rybakow a nie wyroki obdzierające ze skory podatnikow polskich. Mam nadzieję że ktoś coś sensownego mi odpowie, bo sie w tym wszystkim zagubilem.
Pamiętam że Unia chroni zaby a pozwala ginać obywatelom ludzi bo zatrzymala budowę przez doline rozpudy, rozjezdzanych przez tiry wiazace towary z zachodu Unii dalej na wschód.'
Czytałem że dziesiątki tysięcy reniferow ginęlo z głodu, nikt nie otarł łzy z tego powodu.
Musze się zapytac o co w tym wszystkim chodzi, czy tak maja wygladać dobre relacje w Unii. A moze nasi przedstawiciele w Unii zadzialaja, bo aktualne jest pytanie, za co biora pieniądze? Kazdy podatki w Polsce placi, zatem dotyczy to wszystkich podatnikow. Nowy rząd winien pokazać swoja sprawnosc i te problemy wyjaśnic niejako z marszu. W przeciwnym wypadku stanie sie na wstępie nioewiarygodny w tej materii.
rrrrrybak / 91.94.48.* / 2007-10-23 23:20
To jest temat rzeka,a jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i głosy przed wyborami! Bo jak może minister i wiceminister mówić że dorsza rybacy mogą łowić a na papierze nic nie ma.Jeśli ktoś w tej randze komuś na coś pozwala to ma nato papier z godłem i pieczątką. A tak i niema problemu pujdą łowić to i nie będą się o odszkodowania upominać bo skąd na to kasę.

Najnowsze wpisy