Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Unia uratuje producentów aut?

Unia uratuje producentów aut?

Money.pl / 2008-11-18 12:27
Komentarze do wiadomości: Unia uratuje producentów aut?.
Wyświetlaj:
Sard / 83.24.47.* / 2008-11-18 14:58
Jakich wysokich cen paliw??? 50 dolarów za baryłkę
maxymili / 2008-11-18 13:52 / Tysiącznik na forum
Żenada, stoczni nie chcieli ratować to czemu producentów aut? Koncert interesów Niemiec i Francji a nie wspólnota.
Żeby nie było, nie jestem PiSowcem i głosowałem za Unią czego nie żałuję, bilans wg mnie i tak jest na plus :)
JanKS / 2008-11-18 12:27 / Bywalec forum
Socjalizmu tryumfalny pochód przez Europę.
Zgadzam się z pomysłem rozbudowy infrastruktury - szczególnie energetycznej. To na pewno się przyda i da pozytywny impuls gospodarce. Natomiast uważam, że wszelkie "chronienie miejsc pracy" to typowo socjalistyczna niedźwiedzia przysługa, która oczywiście doprowadzi do wzrostu bezrobocia. Podobnie ratowanie producentów samochodów.
Jeśli są nierentowni, nie radzą sobie z konkurencją (i to tą ze wschodu, a nie z USA) to powinni upaść. Wbrew pozorom nie będzie oznaczało to masowego bezrobocia i totalnej recesji, bo fabryki i pracowników chętnie przejmą firmy, które trudności nie mają (np. z dalekiego wschodu). Europa to bardzo lukratywny rynek dla producentów samochodów i zawsze będą chętni, aby tu produkować i sprzedawać. Zwłaszcza, że produkcja ta wymaga wysoko wykwalifikowanej siły roboczej, a osłabianie się EURO będzie tę siłę robiło coraz tańszą.
Gdyby rynek samochodowy Europy nie był silnie chroniony przed konkurencją od wielu lat, to dziś nie byłoby problemów i dylematów, "czy ratować".
Pozdrawiam
obserwator2 / 83.28.104.* / 2008-11-18 12:59
nasze stocznie - upaść, ich banki i zakłady motoryzacyjne -dokapitalizować. Sprawiedliwość - nie istnieje. ;-)
MSP 7 / 2008-11-18 18:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Więksi zawsze mieli rację

Najnowsze wpisy