Forum Polityka, aktualnościPolityka

Unia wesprze Gruzję. Prezydent i premier już w drodze

Unia wesprze Gruzję. Prezydent i premier już w drodze

skomentuj
marucha gajowiec / 79.188.238.* / 2008-09-01 13:12
zrobi to samo co w sprawie Estonii niedawno a wcześniej w sprawie Czeczeni.

>Po ignorowaniu prowokacji sowieckiej w sprawie pomnika, po ignorancji Brukseli w sprawie ataku na serwery estońskie, przyszła pora na odwet za veto Estonii wobec rury bałtyckiej.
Najgorliwszym krytykiem stanowiska Talina jest holender Rene van der Linden, nawet poszerzył swoje uwagi o wymyślone prześladowania bałtów rosyjskich przez władze Estonii. Ów Holender jest przewodniczącym Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy a prywatnie jest przewodniczącym rady nadzorczej NOBLE HOUS HOLDING spółki, która zainwestowała znaczne fundusze (ponad 100 mln euro) w kompleks nowych technologii na rynku rosyjskim. Holender odwiedzając Moskwę nie zawahał się publicznie pogrozić Estończykom. Podobnie jak przewodniczący PE , Petering pogroził Polakom ze mównicy zjazdowej Związku Wypędzonych.
Te zdarzenia wokół Talina to dla Komorowskiego oczywiście dyrdymały.
Siła energetycznego lobby jest tak olbrzymia, że nawet do szeregu krytyków veta Estonii dołączył specjalny sprawozdawca ONZ Dodu Drene publicznie nakazując Talinowi wprowadzenie rosyjskiego jako drugiego języka urzędowego, oczywiście z podtekstem prześladowań rosyjskich bałtów.
skomentuj

Najnowsze wpisy