Forum Polityka, aktualnościPolityka

Unijny szczyt podzielił rząd

Unijny szczyt podzielił rząd

Money.pl / 2007-06-23 12:56
Komentarze do wiadomości: Unijny szczyt podzielił rząd.
Wyświetlaj:
Artur W / 88.199.125.* / 2007-06-23 20:08
Niemcy woleli odpuscic teraz i miec korzysci w przyszlosci a nasz Prezydent tylko woli teraz a za 10 lat niech Polska pada, maz stanu jak nie wiadomo
KoP / 2007-06-23 20:58 / Bywalec forum
spróbuj chociaż raz, myślenie naprawdę nie boli. Przez 10 lat w Unii może się bardzo wiele zmienić, jeżeli wykorzystamy swoją szanse, możemy osiagnąć poziom np. Hiszpanii czy Włoch i wtedy aż tak silny głos nie będzie nam potrzebny. Jest tylko problem z takimi malkontentami jak ty, którzy zanieczyszczajac swoje gniazdo, dzialaja na naszą niekorzyść. Poza tym na tym kompromisie zyska wlaśnie Polska, a w dużo mniejszym stopniu małe państewka, które wbrew swemu interesowi nas nie poparły.

ZGADZAM SIĘ Z WAPNIAKIEM.
marek 19-53 / 83.24.11.* / 2007-06-23 21:56
Oczywiście, to 10. lat szansy, w którym to czasie nie będą mogli chociażby gmerać przy funduszach strukturalnych.
Ale malkontenci wyłażą z każdego kąta.
Wczoraj darli dzioby, że zadzieramy z Unią, że robimy sobie wrogów, kpili z "kaczorów i pierwiastaka". Wręcz nawoływali do wazeliniarstwa.
Dziś się strzępią, że "kaczory" oczywiście nic nie wskórały.

Politykierzy i malkontenci nie widzący dalej czubka własnego nosa.
Wapniak / 83.28.131.* / 2007-06-23 20:04
Mam pytanie retoryczne: Czy i co można w tym kraju wariatów zaproponować i zrobić wspólnie, by nie oglądając się za siebie, ruszyć ostro do przodu?...
Obawiam się, że gdyby ktoś wymyślił złoty deszcz, też byłoby źle i nawzajem by się wszyscy pozagryzali...
Może jednak o to chodzi?... Profity są nie dla nas.
marek 19-53 / 83.24.11.* / 2007-06-23 19:23
Najzabawniejsze są komentarze PO - pajace trzy dni temu uświadomili sobie, że może jednak Kaczyńscy coś osiągną i spróbowali się podpiąć. Wcześniej wewnątrz i na zewnątrz ujeżdżali jak na burej suce.
kminek / 217.97.199.* / 2007-06-23 13:05
W takich momentach zawsze zdaję sobie sprawę jak chorą organizacją jest UE. Organizacją opartą na utopii i fałszu. To organizacja która np. wprowadza instytucję weta, daje prawo do z niego skorzystania, ale jak ktoś chce z niego skorzystać to grozi palcem,marszczy brwi, straszy i szykanuje. UE to kraina, której fundamentem jest tolerancja. I to do tego stopnia, że jak ktoś ma odmienne zdanie to owa "kraina tolerancji" jest skłonna tego kogoś izolować i mu grozić ! To chora organizacja, która wychodzi z utopijnego założenia że wszyscy ze wszystkimi mogą się zgadzać i - co jeszcze smieszniejsze - jest to dla tych wszystkich korzystne. Bo o ile jest możliwe że wszyscy się zgadzają (to te słynne unijne "kompromisy", zawsze obwoływane niezwykłymi sukcesami europejskiej społeczności), to już bardzo, ale to bardzo rzadko zdarza sie by było to dla nich wszystkich (!) korzystne. UE przyjmuje kolejne traktary, strategie by gonić USA, a ich efektem jest pogłębiający się dystans między UE i USA. He, śmieszne. Schumann i jego przyjaciele mieli słuszną ideę zakładają Europejską wspólnotę węgla i stali. Jednak mam wrażenie że ich potomni ich intencję mocno znadinterpretowali, przez co dzisiaj unia nie tylko współpracuje w ramach polityki energetycznej co jest słuszne, ale również decyduje o ilościach produkowanych jogurtów czy ilości znoszonych przez kury jaj. UE przypomina mi PRL, chorego molocha, który myśli że wszystko można ujednolicić, a cokolwiek się w nim wydarzy jest "niesamowity sukcesem społeczności", w tym przypadku europejskiej. Byłem i jestem za wstąpieniem Polski do UE, ale tylko dlatego bo jesteśmy biednym krajem, który na wstąpieniu moży zyskać i zyskuje. Natomist jestem wrogiem samej Unii, bo to w mojej ocenie chora i utopijna organizacja, która nawet za 100 czy 1000 lat nie tylko nie przegoni ale nawet nie zbliży się do UE, a całkiem prawdopodobne że będzie prześcigana przez inne kraje czy organizacje. Ale co tam, o tym też przecież będzie można powiedzieć, że to "ogromne sukcesy europejskiego narodu".
yes / 83.21.250.* / 2007-06-23 19:53
W Twojej wypowiedzi brak logiki skoro jesteś przeciw Unii to dlaczego jesteś za wstąpieniem do niej? Sam sobie zaprzeczasz.
arbitrazysta / 2007-06-23 16:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
piszesz takie bzdury,ze wogole nie warto tego komentowac.
PKB Unii wlasnie przegonilo juz PKB USA i roznica bedzie sie zwiekszac.
I moze postaraj sie wyobrazic sobie sytuacje,gdy Polska NIE bedac czlonkiem Unii tkwi miedzy Rosja a Unia,od strony Rosji zero handlu a od strony Unii zaporowe cla,zakaz pracy,wizy,kontrole itd.
Myslenie nie boli
kminek / 217.97.199.* / 2007-06-23 19:39
A zahaczając o poruszony przez ciebie wątek braku bólu w myśleniu, zaproponuję ci przeczytanie mojego posta ponownie, gdyż właśnie o tym piszę, że unia jest dla nas jak najbardziej korzystna (nie wiem po co się spierasz), jako organizacja zaś mocno chora, ułomna i utopijna.
kminek / 217.97.199.* / 2007-06-23 19:34
Nie sprawiasz wrażenia partnera do dyskusji. PKB per capita (dane za 2006):
USA - 44.190 USD
UE - 31.173. USD
mmar / 83.23.151.* / 2007-06-23 14:16
będzie wielkim sukcesem jeśly unia będzie istnieć 100 lat
bo to znaczy,że kolejne pokolenia europejczyków w tym polaków będzie żyło bezpiecznie bez wojen i w dobrobycie.
kminek / 217.97.199.* / 2007-06-23 13:07
...niezblizy się do USA... oczywiście
marsz w pokrzywy / 87.206.176.* / 2007-06-23 12:56
To przedstawienie dla ciemnego ludu. Może uwierzy, że ta porażka to jednak sukces.
Zeby w EU coś osiągnać trzeba umieć negocjować i zawierać koalicje. Kaczki tego nie potrafią. Na grożeniu i składaniu żądań daleko się nie zajedzie, co właśnie wszyscy mogą zobaczyć.
jan kowalski / 2007-06-23 15:11 / Tysiącznik na forum
najlepszym przedstawieniem było pijaństwo w Charkowie. To, że ani lewica, ani PO nie potrafią nic osiągnąć, teraz już wiemy. Na szczęście wszyscy widzą ile w nich jadu i nienawiści, i doceniają zawarty kompromis. Słuchałem Kalisza, Geremka, Komorowskiego i miałem wrażenie, jakbym słuchał ludzi obłąkanych, z nadszarpniętą psichiką.
yes / 83.21.250.* / 2007-06-23 19:56
A ja man wrażenie, że przeczytałem komentaż obłąkanegoi nienawistnego człowieka.
pewnik / 83.24.251.* / 2007-06-23 21:29
bo nie ceni czerwonej hołoty?
arbitrazysta / 2007-06-23 16:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale przeciez to wlasnie oni wprowadzili nas do Nato,Unii.
I to po nich mamy dobrobyt najwyzszy w historii i taki rozwoj gospodarki,bo przeciez PiS nie zrobil absolutnie nic.
Oprocz rozdawania nadwyzek pieniedzy i zawlaszczania panstawa na skale dotad nieznana.
jan kowalski / 2007-06-23 20:38 / Tysiącznik na forum
do NATO wprowadził nas AWS, a do UE dokończyli negocjacje rozpoczęte i bardzo zaawansowane także przez AWS. Nie wlewaj sobie, bo jak słyszę, to akurat ten rząd nie chce wydawać pieniędzy na strajkujących górników, kolejarzy, czy lekarzy. Idealni oni na pewno nie są, ale przebić lewactwo cwaniactwem, kłamstwem, złodziejstwem i prywatą na pewno nie da rady. Co do rozwoju gospodarczego, to raczej trend światowy i ani PiS, ani lewactwo nie ma na to wplywu. Póki co nadwyżki budżetowej nie przejadamy, a to się liczy.
kminek / 217.97.199.* / 2007-06-23 19:35
Mam wrażenie że do UE i NATO weszlibyśmy nawet gdy prezydentem byłby Giertych. Ale może to tylko wrażenie.
Artur W / 88.199.125.* / 2007-06-23 15:15
To przypominij sobie kto zarzucal Kwasniewskiemu ( nie jestem jego zwolennikiem) ze podczas ostatniej swojej wizyty zagranicznej ktora przypadla w USA akurat nie zalatwil sprawy zniesienia wiz dla Polakow a Jarek co zrobil a tak wielce na innych narzekal
goleń / 83.24.251.* / 2007-06-23 21:30
a kto jest Kwaśniewski?

Najnowsze wpisy