Forum Forum inwestycyjneFundusze

Union Investment TFI: Przyszlość w EURO 2012

Union Investment TFI: Przyszlość w EURO 2012

cortez / 2007-09-07 20:25
Żródło fundi.pl:
"O pięć nowych subfunduszy Union Investment TFI poszerzyło swoją ofertę. Jeden z nich jest pierwszym na polskim rynku subfunduszem inwestującym w szeroką gamę branż związanych z organizacją Mistrzostw Europy w 2012 roku, a także subfundusz powiązany z sektorem nieruchomości w krajach Nowej Europy. Wszystkie nowe subfundusze otwarte zostaną pod parasolem podatkowym UniFundusze FIO.

Turystyka, transport, handel, czy gastronomia to tylko niektóre z dziedzin, jakie spodziewają się ożywienia w związku z EURO 2012. I właśnie dlatego Union Investment zdecydowało się uruchomić nowy subfundusz. Będzie on inwestował właśnie w akcje przedsiębiorstw, które najbardziej zyskają na organizacji EURO 2012.

Oczekujemy, że ogromny nakład inwestycyjny związany z mistrzostwami doprowadzi do wyraźnego ożywienia gospodarki, w różnych sektorach przemysłu czy usług. Powinny na tym skorzystać przedsiębiorstwa bezpośrednio zaangażowane w przygotowania, ale także szereg pośrednio powiązanych z organizacją tego wydarzenia w Polsce –mówi Zbigniew Jakubowski, wiceprezes zarządu Union Investment.

UniAkcje: Mistrzostwa Europy 2012 będzie inwestował w sektory takie jak: budownictwo, turystyka, gastronomia, przetwórstwo zorientowane na klientów (napoje, detaliści i hurtownicy żywności, browary i zakłady spirytusowe, obuwie, odzież i akcesoria, etc)."

Jak myślicie taki produkt ma szansę uzyskania całkiem ciekawych, przyzwoitych wyników? Czekam na Wasze opinie, bo zastanawiam się nad kupnem. Macie jakieś sugestie?
Wyświetlaj:
TaS / 2007-09-10 23:02 / Tysiącznik na forum
grrr zjadło mi ostatniego posta, a napisałem z 10 linijek tekstu :/

nie zagłębiałem się w ten produkt, więc moja apinia jest po pobieżnym zapoznaniu...
streszczę się w punktach

1. MODA to tylko moda i aż moda... obecnie Euro 2012 to słowo klucz, ale nic poza tym. Nie ma żadnych konkretów.
2. Fundusz jest dość wąski - ma małe spektrum działania - właściwie tylko budowlanka i może ciut usług (jak ww)... a budowlanka przez deweloperów jest już dostatecznie wyciągnięta.
3. Pamiętacie ING Budownictwa? albo sektora finansowego? też są za wąskie i ich wyniki nie są specjalnie interesujące...

generalnie: UI to moim zdaniem świetne towarzystwo z dużą renomą - rynek który staje się powoli dość gęsty zmusza je do "spektakularnych" działań i produktów, a takim jest "nowatorski fundusz Euro"...

nie wsadzałbym tam oszczędności zycia. może z 2% kapitału... dla własnej satysfakcji...

ale jeszcze raz podkreślam - nie przyglądałem mu się z bliska...

a wie ktoś czy pakuje też w Ukrainę?
bo to może zmienić postać rzeczy...
:)
cortez / 2007-09-12 22:55 / Bywalec forum
podobno w Ukrainę też będą inwestować, ale jak na razie są to inforacje zasłyszane lub przeczytane na innych forach. Radzę dowiedzieć się u źródła, czyli z infolini lub strony Uniona.
krzysiek29 / 2007-09-07 22:09 / Uznany Gracz Giełdowy
czy te fundy beda na mbanku
cortez / 2007-09-08 16:45 / Bywalec forum
właśnie dobre pytanie, nie wiem. Ja inwestuję w fundusze Uniona bezpośrednio u nich przez Unisieć, więc nie mam takich problemów i polecam.
krzysiek29 / 2007-09-08 18:43 / Uznany Gracz Giełdowy
a przez unisiec sa oplaty
cortez / 2007-09-08 21:49 / Bywalec forum
jak wpiszesz tytuł "Promocja - Unisieć" to nie płacisz opłat za nabycie.
krzysiek29 / 2007-09-09 14:56 / Uznany Gracz Giełdowy
tylko nie chce mi sie zakladac niewiadomo ile rachunkow a mam pytanko ta nowa siec na money nie wiesz kiedy rusza multifund mam byc czyms konkurentem dla mbanku
cortez / 2007-09-09 22:25 / Bywalec forum
Z tego co czytałem w Pulsie Biznesu to tak, będzie to konkurencja dla mBanku. Ma to być nowa platforma, dzięki której przez internet kupimy jednostki funduszy bez prowizji. Plus dla Multifundu, że kazdy bez względu gdzie ma konto będzie mógł inwetować. Minus na początek podpisali umowy tylko z pięcioma TFI. Więc będzie trzeba poczekać na szerszą ofertę.
cortez / 2007-09-09 22:26 / Bywalec forum
a i było napisane, że ruszy w III kwartale, czyli mają czas do końca miesiąca.
krzysiek29 / 2007-09-09 22:39 / Uznany Gracz Giełdowy
no tak masz racje ale jesli podpisali np z ing aig union skarbiec i arka to juz jest z czego wybierac
cortez / 2007-09-09 22:49 / Bywalec forum
przyznaję jest z czego wybierać o ile podpiszą umowę na wszystkie fundusze tych TFI, bo w mBanku są np. niektóre fundusze Uniona i dlatego żeby unimaxa kupić, założyłem unisieć
krzysiek29 / 2007-09-09 23:07 / Uznany Gracz Giełdowy
ale w mbanku sa fundusze unimaks
cortez / 2007-09-10 21:40 / Bywalec forum
owszem teraz są, ale wcześniej nie było. Dostępne były w ofercie dopiero po jakimś czasie, a mnie zależało kupić jak najwcześniej i jak już mam tą unisiec to z niej będę korzystać przy inwetycji w fundusze uniona:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy