Forum Forum finansoweInne

UOKiK uderzył w zmowę banków

UOKiK uderzył w zmowę banków

Money.pl / 2007-01-04 20:37
Komentarze do wiadomości: UOKiK uderzył w zmowę banków .
Wyświetlaj:
niewidzialna ręka rynku / 217.17.37.* / 2008-01-12 00:10
Rozumiem, że nie chodzi o zasadę pobierania opłat. Jej UOKiK przecież nie kwestionuje.
ALE CHODZI O BEZPRAWNĄ ZMOWĘ CO DO WYSKOŚCI POBIERANYCH OPŁAT.
Niech sobie bank pobierają te opłaty, ale niech to będzie wolny rynek
terminal24 / 212.76.37.* / 2007-01-06 17:00
Witam
koszta banku:
terminal pewnie ze 2000 zl
serwis 10 zl za terminal /mmies
centrum rozliczeniowe ok 200 osób x pensja/mmies
podziałka z prowizi z bankiem(np.citi,mbank itd) ktory wydał karte uzytą w terminalu+z wydawca karty(visa,master)
zarobki:
od 1do 2% z kazdej transakcji
+dzierzawa za terminal ok. 60zl/mies

to moze niech centra rozliczeniowe z czerwonym krzyzem sie dogadaja albo caritas'em.
ludzie śmiesznni jesteście,przeciez terminal przyciaga zesze klientów do sklepu,dzieki niemu wzrasta sprzedaz o 20-30%.To niejest internet w tp sa (dla przyjemności)to jest jak...reklama, inwestujemy w nią zeby mieć więcej klientów.
pozdrawiam
faf / 83.14.4.* / 2008-03-11 15:21
Głupoty pleciesz mam terminal i tranzakcje na nim na szczęście to 10% całego obrotu to co pozostałe 10% 20% przychodzi do mnie bo mam terminal ale płacą gotówką?
tomaszzapielewski / 83.7.212.* / 2007-01-05 15:01
Pracowalem w dziale obslugi kart kredytowych pkobp i powiem Panstwu jedno nawet jak zlikwiduja te oplaty do poziomu wynikajacego z ponoszonych kosztow i przyzwoiyej marzy, to i tak znajda sposob zeby te 'straty' na klienta przerzucic
tomaszzapielewski / 83.7.212.* / 2007-01-05 15:01
Pracowalem w dziale obslugi kart kredytowych pkobp i powiem Panstwu jedno nawet jak zlikwiduja te oplaty do poziomu wynikajacego z ponoszonych kosztow i przyzwoiyej marzy, to i tak znajda sposob zeby te 'straty' na klienta przerzucic
Kero niezwerbowany / 83.238.147.* / 2007-01-05 12:49
W związku z tym, że nie bardzo jest gdzie to podać to podaję tu;

Hacking.pl alarmuje: odkryto luki w mBanku
mBank posiada luki, które po kliknięciu w odpowiednio spreparowany link pozwalają na dostęp do konta bankowego zalogowanego klienta tej instytucji - alarmuje serwis hacking.pl.
Co prawda, nie ma możliwości wykonania przelewów – czyli teoretycznie pieniądze są bezpieczne, gdyż każda transakcja musi być uwierzytelniona hasłem jednorazowym z karty kodów.

Błędy w systemie dają jednak pełen wgląd do:
- danych o właścicielu konta (adres zamieszkania, e-mail itp.)
- historii przelewów (odbiorca i kwota)
- informacji o lokatach
- danych dotyczących kart kredytowych (numer karty, limity, producent)
- informacji o zaciągniętych kredytach, ubezpieczeniach
- listy przelewów / zleceń stałych
- numerów list haseł jednorazowych Luki w systemie mBanku znalazł jeden z czytelników serwisu hacking.pl Michał Majchrowicz, wspólnie z Łukaszem Lachem z hacking.pl.

Ujawniona przez hacking.pl informacja dotycząca luk w systemie Allegro, zmobilizowała wielu czytelników do sprawdzenia zabezpieczeń innych dużych platform i systemów finansowych, z których codziennie korzystają polscy internauci.

http://wiadomosci.onet.pl/1458523,18,item.html
rosa / 2007-01-04 21:05 / Bywalec forum
BRAWO DLA UOKiK!!!!
Prowadzę niewielki sklep. Posiadam w nim dzierżawiony terminal do obsługi kart płatniczych jednej ze znanych firm. Za uzytkownie terminala płacę 65 zł netto miesięcznie.
Od każdej transakcji bank pobiera 2.4%.
Koszty każdej transakcji powiększone są o haracz dla TPSA. Jakby tego było mało to koszty połączenia za dzienne podsumowanie operacji jakie otrzymuję z banku ( operatora ) na mój terminal obciążają mnie a nie operatora. W małym sklepie, przy niewielkiej ilości dziennych operacji ta zabawa jest naprawdę mało opłacalna. Stąd wynikła zasada jaką wprowadziłem, że zakup na kartę może być dokonany za kwotę przekraczjącą 10zł. Bywa czsami i tak, że nabywca zwraca towar i muszę mu wypłacić gotówkę a wszystkie koszty już poniosłem i nikt mi ich nie zwraca.
To tak dla uświadomienia niektórym jak to fajnie być przedsiębiorcą - sklepikarzem.
cp / 217.153.241.* / 2007-01-12 23:59
Nie musisz wypłacać gotówki, możesz zwrócić klientowi z powrotem na kartę (konto). Wtedy dostaniesz z powrotem prowizję i nie jesteś stratny ;)
mssk / 85.128.86.* / 2007-01-04 20:37
"gratulacje" dla UOKiK !!!
Jak wie4m, to banki nie są instytucjami charytatywnymi, i nie bardzo rozumiem, aby nie pobierać prowizji za transakcje kartami.
Kto wpadła na taki pomysł, aby to zakwestionować?
"Nie pamięta wół jak cielęciem był" - sklepy zapomniały już jak to jest gdy się przyjmuje gotówkę w dużych ilościach?
Czy ktoś policzył na jaki koszty narażone były sklepy czy stacje benzynowe, aby zapłacić za konwój i odwieź gotówkę? A ile kasjer przyjął falsyfikatów? A Ile było napadów - zwłaszcza na stacje benzynowe?
Możliwość płacenia kartami to ukłon w stronę placówek handlowych i prowizja jaką płacą jest znacznie mniejsza niż dotychczasowe koszty.
I jeszcze jedno. Skoro przychód banków w 2005 r. z tytułu intercharge był na poziomie 400 mln, a kara na nich nałożona jest w wysokości 164 mln (41%), gdzie UOKiK przekazuje te pieniądze? Przecież nie oddaje ich sklepom? Na najbardziej potrzebujących też nie przekazuje?
"Pozdrowienia" dla UOKiK !
niedźwiedź / 212.76.37.* / 2007-01-04 21:44
Widze ze lobby bankowe sprawnie dziala i wylapuje na sieci nie sprzyjajace im teksty. Nie wystarczylo bankom pobieranie 0,5 proc, tylko musialy brac wiecej...Jak sie takie dzialanie bezprawne nazywa? Kary, które nakłada UOKiK są kierowane do budżetu, a co robi z tym PiS to proszę ich zapytac. Po drugie sprawa byla prowadzona wg starych przepisów i urzad nie mogl inaczej nałozyc kary. Według nowego prawa, za taki "numer" banki musialyby zaplacic 10% rocznych przychodów. Niech juz sam Pan sobie policzy ile to by bylo...przychody z 20 banków razy 10%...Moze liczydlo potrzebne?
mssk / 85.128.86.* / 2007-01-05 19:42
Szanowny NIEDźWIEDZIU - jakie tam lobby bankowe!
Napisałem parę słów, bo uważam takie podejście do sprawy za bezzasadne.
Banki jeśli nawet zniosą prowizję, to sklepikarz nie obniży cen o 1 lub 2 procent. I tutaj chyba się Pan ze mną zgodzi.
Dziękuję za informację gdzie przekazuje kary UOKiK. BO co z tym robi PiS to widać - marnują pieniądze podatników.
Życzę więcej optymizmu na 2007 rok :)
terminal24 / 212.76.37.* / 2007-01-06 16:41
To ja powiem jeszcze inaczej,dojdzie do tego ze przeciętny sklep z obrotami miesiecznymi ok. 10-20 tys.niedostanie terminala,bo nic nanim agent rozliczeniowy niezarobi i albo "sklep" bedzie sie godzil na wyzsze stawki albo bedzie odsyłał klienta do bankomatu,a jak wiem z doświadczenia "z bankomatu" wraca 20% klientów.To jest tylko gorzej dla małych i średnich firm,bo banki zawsze wyjda na swoje.
pozdrawiam
mssk / 85.128.86.* / 2007-01-12 22:48
jeśli obroty ma na poziomie 10-20 tysięcy, to najlepiej niech zamknie ten interes. jak na 10 tyś obrotu / m-c, to przy pracy od poniedziałku do soboty, daje to jakieś 400PLN dziennie. to niewiele! chyba kisk z pieczywem lub jarzynowy ma większy obrót. jeśli to jest kiosk z gazetami, to nie obsługuje kart! BłAGAM NIE PISZ BZDUR!!!
toomer / 86.42.3.* / 2007-01-09 15:44
Jestes zwiazany zawodowo z tym biznesem czy jak. Nie rozumiem Cie, skoro na zachodzie mozna pobierac prowizje w wysokosci 1 - 1.5% do dlaczego w Polsce jest 2x wieksza. A sklepikarze jesli nie obniza cen to na pewno nie podniosa ich tak szybko nastepnym razem!! Nie moze byz zmowy miedzy "niby" konkurencja. To uderza we wszystkich. Coraz bardziej podoba mi sie ten UOKiK.Panstwo wlasnie powinno wylapywac takie praktyki, gdyz konkurencja i wolny rynek nie zawsze dziala poprawnie.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: