Forum Forum finansoweKredyty

UOKiK wziął się za BRE Bank. Pozywa go do sądu

UOKiK wziął się za BRE Bank. Pozywa go do sądu

Wyświetlaj:
Elendir / 2009-03-30 00:03 / Łowca czarownic
UOKiK to jedno ale czasem najlepiej wyraża się swoje zdanie nogami. I na prawdę nie trzeba do tego zawierać kredytu frankowego - to iluzja mniejszych rat będąca w rzeczywistości spekulacją. Jeżeli ktoś umyślnie spekuluje to jego sprawa. Ale jeżeli ktoś uważa że franki w sposób systematyczny powinny być tańsze od złotówek (po uwzględnieniu zmian kursowych) to ciekawe czy będzie potrafić obronić swoje argumenty.
sebastos / 87.224.23.* / 2009-03-27 13:39
Tak wlasnie pada zaufanie do internetowych bankow.
Ja juz wybralem cala kase od nich.
chlop / 2009-03-26 23:16
Tak trzymac UOKiK.
Ja przenosze sukcesywnie wszystkie swoje konta do PKO BP. Banki "stacjonujace" na terenie RP nie beda uprawiac lichwy moim kosztem. Zobaczymy co sie z tymi bankami zacznie dziac od jesieni'09?
pipipipipipipi / 83.31.214.* / 2009-03-26 23:12
www.nabiciwmultibank.pl
www.nabiciwmbank.pl

żałuję że mam z nimi jakieś interesy
przez to czeka mnie sprawa sądowa
na razie wycofałem stamtąd wszystkie środki
i składam pozew do sądu
widać jest o co skoro podobnie robi UOKiK
lagrande77 / 195.42.249.* / 2012-11-22 14:53
A czy ktoś przyłozył Ci pistolet do głowy i kazał podpsiac umowe? Nie wiedziałeś pod czym się podpisujesz? Ofert na rynku nie brakowało....mogłeś wybrać inny bank...
mumin66 / 188.33.55.* / 2009-03-26 22:40
jeżeli to prawda że problem dotyczy 9000 osób to mBank strzelił sobie w stopę albo i wyżej.... Niech zarobią na tym z 50mln zł, kasa niezła, ale ilu klientów odstraszyli? 1000? 2000? a może więcej??? A co do wymuszania nowej umowy z wyższym % i pokrętne tłumaczenie zabezpieczenia kredytu... obciążenie większą ratą chyba nie ułatwia spłaty? Lepiej niech bank zdejmie marżę i każe spłacać samo zadłużenie. Lepiej by było jakby po prostu zaproponowali "niepewnym" kredytobiorcom ubezpieczenie kredytu....
momabk / 91.94.253.* / 2009-03-26 20:55
mam bardzo złe doświadczenia z BREbankiem, ogólnie mogę ich nazwać: oszustami i złodziejami, zdecydowanie nie polecam!
Isabella / 80.53.122.* / 2009-03-30 15:46
oszuści i złodzieje
i tak to właśnie w Polsce jest
Jak było dobrze, to Bank dobry
jak źle to pozywamy i nazywamy złodziejami
Też mam kredyt w mbanku...i...moge miec jedynie pretensje do siebie
Czytały gały co podpisały. Jak był dłuższy czas, że LIBOR rósł a BRE nie podnosiło % (np. od roku 2007-2008 - nieprawdą jest jak piszecie,że 10-krotnie rosło oprocentowanie, bo w okresie tego roku % wzrosło 1 raz)to wtedy bank byl super i nikt za stare portfele ich nie pozywal. A jak LIBOR spada i teraz na wygranej pozycji są nowe kredyty, to Bank to złodziej. Bank to nie instytucja charytatywna. Rzeczywiście przygrywają z tym oprocentowanie zasłaniając się paragrafami, ale nie nazywajmy kogos złodziejem, to nieprzyjemne oskrażenie. Nasze kredyty w CHF zrównałyby się wartością raty do PLB gdyby CHF wynosił 4,07. Wydaje mi się, że cały problem polega na tym, że wielu ludzi przeliczyło sie co do swoich możliwości spłaty, ale gdyby bank nie dał, to znowu byłby zły. I tak kółeczko się zamyka
hornet / 83.5.133.* / 2009-05-14 00:24
cały problem polega na tym, że bank skonstruował umowę, w której wszelkie zapisy były pozbawione sensu, gdyż bank przemycił w treści umowy gwiazdkę pozwalającą mu na jednostronne zmienienie warunków gdy "uzna że taka jest potrzeba" technicznie oznacza to, że bank może zgodnie z tą umową podnieść jutro oprocentowanie np. do poziomu 70% rocznie i będzie to zgodne z umową. są dwa rodzaje umowy ze względu na ryzyko kursowe - stałe oprocentowanie lub libor + marża. bre wybrało trzeci wariant - stałe oprocentowanie + gwiazdka (mówiąca że w sumie jak to stałe nie będzie dla banku korzystne to zmieni na dowolne które mu się podoba wyliczone w sposób który bank sobie sam ustali i nie uzasadni)
BanquePSA.pl / 89.76.208.* / 2009-03-26 20:29
www.BanquePSA.pl
Maxior / 82.160.135.* / 2009-03-26 20:24
I bardzo dobrze Brawo UOIKI nawet jesli nie podziala przyszli kredytobiorcy zobacza z kiom maja do czynienia. BRE zachowuje sie jakby stracilo zupelnie glowe. OLALI swoich najlepszych klientow z lat 2004-2006. Zaplaca za to slono. bo kazdy kto bedzie szukal kredytu kiedys to trafi na tego newsa i jak myslicie czy wezmie tam kredyt? Mam nadzieje ze do tego czasu zdazymy sie stamtad wyniesc jak rynek troche ochlonie.
MacB / 79.186.128.* / 2009-03-26 19:53
http://www.kibr.org.pl/pl/korespondencja_GINB/231

Multibank również świadomie łamie prawo. GINB już w 2005 roku informował banki, że zawieranie tego typu umów jest niezgodne z prawem. Bank jest również instytucją zaufania publicznego, nie powinien wykorzystywać swojej pozycji do golenia klientów pogarszając tym samym ich zdolność kredytową. Brawo dla UOKiK i KNF!
drendi / 77.115.129.* / 2009-03-26 20:25
Zapraszam na mStop.pl, i forum nabiciwmbank.pl :-)
@P# / 88.105.37.* / 2009-03-26 19:09
Uwaga na mBank - dają słabe oprocentowanie! Ostatnio e-konto jest oprocdentowane 0%, myślę, że o tym też powinni informować klientów!!! A swoją drogą to granda, żeby za a-vista nic nie płacić.
mBANK PODUPADŁ I NIE RÓŻNI SIĘ JUŻ NICZYM OD INNYCH BANKÓW!!!
mombak / 91.94.253.* / 2009-03-26 21:08
z rachunku e-max złodzieje biorą 5zł za drugi i każdy następny przelew, nawet się komunikat nie wyświetla że będzie płatny (wcześniej trzeba było przez m-linię), ktoś przez zapomnienie, iż wykonał już jeden przelew zrobi kolejny i poniesie dodatkowy koszt, przykładowo: niech tak się 100 000 klientów "pomyli" i złodziejski BRE już zarabia pół miliona - dla mnie to zwykła kradzież jest
bre=lichwa
kapuśniak / 80.53.122.* / 2009-03-30 15:52
a z tabelą opłat się zapoznałeś?
to chyba obowiązek Klienta nie? o ile dobrze pamiętam to był komunikat w serwisie stosunkowo niedawno jak wprowadzali ta usluge, ze oplata jest
Mombak wystarczy czytac, a nie pozniej miec pretensje
klient innego banku / 91.94.8.* / 2009-03-26 23:25
pamiętaj - nic nie ma za darmo
zapisz się do normalego banku - zapłać 10 zyla za konto i wiec, że masz ludzi do rozmowy i reszta naprawdę za free i dobre oprocentowanie
edas7671 / 83.25.36.* / 2009-03-26 21:44
o tym moa jest w regulaminie - tylko 1 przelew w miesiacu za free
98uop / 83.242.73.* / 2009-03-26 19:33
a zarząd ma się dobrze.
heretyk / 217.98.68.* / 2009-03-26 18:02
Mam nadzieję, że wezmą się również za Raiffeisen Bank. Robią ze starymi kredytami hipotecznymi to samo co Mbank. Zmiana niekorzystnych zapisów umów albo kilkaset mln zł kary. Może to ich czegoś nauczy...
qull / 2009-03-26 19:20
Dokladnie... Raiffeisen to bank z ktorego uslug nie skorzystam juz nigdy w zyciu a kolesia ktory mi opieprzyl kredyt tlumaczac ze wlasnie taka sytuacja jest niemozliwa dal bym najnormalniej w swiecie w ryj... ja sprawe oddalem prawnikowi i mam nadzieje, ze sprawa UOKiK jakos pomoze.
lachowski / 82.210.184.* / 2009-03-26 17:36
tłumaczy się "kosztami pozyskania waluty" - w takim razie gdzie pozyskuje walutę dla tych, którzy mają teraz 1%+LIBOR czyli ok. 1,5%??? Dopłaca do tego? Prawda jest taka: zamiast kupować franki w Szwajcarii, kupuje je od swojego upadającego banku-matki (Commerzbank), przerzucając złe zarządzanie słabych menadżerów niemieckich i polskich (w BRE) na polskich klientów. Cały zarządz BRE z oddziałami detalicznym włącznie powinien dostać wilczy bilet do pracy w jakiekolwiek korporacji finansowej. Niech w Biedronce palety rozpakowują, nieudacznicy, którzy doprowadzili banki na skraj upadku. Precz z nimi, powinni mieć odebraną licencję na pracę w bankowości (chyba jest coś takiego).
WZ / 89.75.151.* / 2009-03-26 20:48
Moim zdaniem aby wypowiadać się na ten temat trzeba poznać podstawowe pojęcia:).
Bank nie bredzi bo libor nie jest ceną pieniądza, a cyt:
LIBOR (ang. London Interbank Offered Rate) - stopa procentowa kredytów oferowanych na rynku międzybankowym w Londynie przez cztery główne banki: Bankers Trust, Bank of Tokyo, Barclays i National Westminster. Jest ustalana o godzinie 11:00 GMT. Stanowi bazową stopę procentową dla ustalania oprocentowania kredytów i depozytów na rynku międzybankowym oraz kredytów typu "roll-over".

Więc nie mylmy pojęć stopa procentowa i cena pieniądza gdzie cena pieniadza (w tym przypadku CHF) rośnie, a stopa procentowa dla ustalania oprocentowania kredytów i depozytów ciągle maleje - reasumujac - bank za CHF płaci coraz więcjej a kredyty ma oprocentowane coraz mniej.
analityk skityk / 94.42.46.* / 2009-03-26 16:59
moze sad w koncu cos zrobi, i usunie te BREdnie z umow, oby!
kicekM / 77.254.203.* / 2009-03-26 16:46
Nie tylko BRE tak robi tak samo jest w Santander Consumer Bank przy kredytach samochodowych w CHF te same zapisy maja w umowie i tak samo podnosili oprocentowanie jak Libor w góre a jak w dół to zero. Teraz uciekli od udzielania kredytów w tej walucie, bo lichwa na walutach jest juz pod lupą, teraz tylko zerują na klientach którzy maja u nich kredyty CHF.
G. / 83.21.200.* / 2009-03-28 22:34
Mam w Santander 2 kredyty, oba drożały przy rosnącym WIBOR i LIBOR często nawet co miesiąc, a od obniżek ani widu, ani słychu pisma z Banku. Na Infolinii słyszę, że Zarząd się jeszcze nie zebrał. Bo po co? Każdy miesiąc to rżnięcie klientów i dodatkowa kapusta. Dla zarządu. Mam nadzieję, że po wyroku o niedozwolonych zapisach w umowach zwrócą mi nadpłacone pieniądze z odsetkami ha ha ha.
G. / 83.21.200.* / 2009-03-28 22:34
Mam w Santander 2 kredyty, oba drożały przy rosnącym WIBOR i LIBOR często nawet co miesiąc, a od obniżek ani widu, ani słychu pisma z Banku. Na Infolinii słyszę, że Zarząd się jeszcze nie zebrał. Bo po co? Każdy miesiąc to rżnięcie klientów i dodatkowa kapusta. Dla zarządu. Mam nadzieję, że po wyroku o niedozwolonych zapisach w umowach zwrócą mi nadpłacone pieniądze z odsetkami ha ha ha.
strzelec / 2009-03-26 16:29 / Bywalec forum
Wreszcie się wezmą za wyjaśnienie tej sprawy to co ten bank robił z klientami ze starego portwela to kpina i to wyjaśnienie że i tak mniej podnosili niż Szwajcaria :) to jest poprostu przesada sam mam kredyt, ale na szczęście w umowie mam oprocentowanie zgodne ze zmianami w Szwajcari
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: