Forum Forum finansoweBanki

Upadłość konsumencka - każdy może być bankrutem

Upadłość konsumencka - każdy może być bankrutem

Wyświetlaj:
Kowak / 185.186.156.* / 2020-05-05 12:16
Jeśli chcesz zwięszyć swoją wiedzę w temacie upadłości kosumenckiej to polecam blog adwokatmarchewka.pl/category/blog dodatkowo znajdziesz tam profesjonalną pomoc
Kowack / 185.186.156.* / 2020-05-05 12:12
Duża porcja wiedzy i specjalistyczną pomoc w zakresie upadłości konsumenckiej znajdziesz na blogu adwokatmarchewka.pl/category/blog
hugo9007 / 37.47.14.* / 2018-03-13 15:32
Mam pytanie. Jak to sie ma w momencie gdy cale mieszkanie jest na zone a maz rozwaza oglaszenie upadlosci przy czym on nie posiada zadnego majatku.
ertas / 94.254.147.* / 2018-01-04 13:37
Upadłość konsumencką mi przeprowadzili w kancelarii Lexa ( kancelarialexa.pl). I akurat w moim wypadku to była najlepsza możliwa opcja. Uczciwie podchodzą do klienta z góry mi powiedzieli że jeśli nie uda się osiągnąć statusu upadłości to żadnego honorarium nie wezmą, więc nic nie traciłem tak naprawdę.
monika. Gorzow wlkp / 81.190.165.* / 2011-07-11 12:38
Jestem rozwodka z trójką dzieci w wieku 2,4,12 lat.od 3 lat walcze i paktuje z bankami mialam juz 4 razy zajecie komornicze ale moje zadluzenie jest tak duze ze jeszcze przez najblizsze 3 lata bedzie mi siedzial komornik na pensjii.probowalam robic wszystko zeby dogadac sie z bankami z jednym nawet po dwoch latach placenia minimalnych kwot ktore nawet nie byly polowa raty udalo sie mi spisac umowe ugody wplacilam 3 uzgodnione z bankiem raty a tu niespodzianka inny bank siadl mi na pensje i juz ugoda przepadla.juz nie wiem co mam robic jestem z tym sama i brakuje mi pomyslow .pomyslalam ze moze bede sie lapac na ogloszenie upadlosci finansowej bo i tak praktycznie dawno ona nastapila.prosze o pomoc co jeszcze moge zrobic zeby komornik nie zabieral mi wszystkiego prawie co wypracuje.
katrzyna / 78.30.94.* / 2009-05-26 20:57
Jestem wdową która utrzymuje 2 synów
uczących się w gimnazjum mam zadłużenie w kilku bankach od kąt pamiętam musiałam sama zapracować na dzieci i opłaty,ale nigdy mi na nic nie starczało do tej pory jestem tak zadłużona że nie jestem w stanie tego spłacić nawet w małych kwotach jestem poprostu na dnie sytuacja jest moja taka że mam ochotę na najgorszą rzecz czyli można się domyśleć...
gabilp22 / 2008-11-11 20:20
witam ! mam duży problem bardzo proszę o pomoc mam męża i 2-letnie dziecko ,mój mąż od co najmniej dwóch lat spłaca kredyty w różnych bankach na łączna kwotę 50 tysięcy wraz z 4-letnimi odsetkami. A doszło do tego tak jak urodziło nam się dziecko mój mąż znalazł prace gdzie produkuje się części samochodowe i niedługo później postanowiliśmy zamieszkać razem moi rodzice oddali nam swój duży pokój który wymagał generalnego remontu ( wymiany okien , podłogi i itp. ) potem kredyt na meble w jego firmie zaczeło się pogarszać nieraz dostał małą wypłatę i jak zapłacił kredyty brakło nam na opłaty a już nie mówiąc już o wyżywieniu więc znów brał następny kredyt z każdym miesiącem było coraz gorzej bo dochodziły nam kolejne raty a on brał coraz większe kredyty bo nie wyobrażał sobie żeby jego syn był głodny potem wziął jeden większy kredyt by popłacić te mniejsze i rozkładał je na dłuższy okres kredytowania teraz siedzi na postoju bo niema w pracy zamówień na części samochodowe a raty 2-krotnie przewyższają jego zarobek od 2 miesięcy nie zapłacił żadnej raty bo niema z czego załamał się i nawet myśli o próbie samobójczej czy miał by szanse na upadłość konsumencką jeśli nie posiadamy żadnego majątku domu czy tam samochodu jeśli ma szanse na taką upadłość to proszę was byście mi na pisali na na mój e-mail gab_prz_85@wp.pl dodajcie też instrukcje jak załatwia się taką upadłość i jakie są wymagane dokumenty proszę zależy mi na mężu bo bardzo go kocham
lemtel / 83.23.58.* / 2008-04-25 08:49
Mam takie małe pytanie, czy upadłość konsumencka będzie także dotyczyć osób, które prowadziły działalność gospodarczą na własny rachunek i niestety są zadłużone, ale w Zus-ie; Urzędzie Skarbowym itp. Niestety nie miały spółki i nie mogły ogłosić upadłości jako firma .
Proszę o małe wyjaśnienia .
amadeo / 83.27.88.* / 2008-10-07 09:43
Jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą możesz ogłosić upadłość swojej firmy.
antycwaniak / 83.14.194.* / 2008-07-09 08:26
upadłość konsumencka jeat dla złodziei i cwaniaków i dla ich kolegów na wiejskiej
PASSAT133 / 82.177.176.* / 2009-04-01 13:56
TOBIE TEZ ANTYCWANIAKU NOZKA MOZE SIE POWINAC
KUSIA / 195.116.182.* / 2007-02-27 09:00
Jestem osobą, której ta ustawa mogłaby dotyczyć. Czytałam jej projekt i, moim zdaniem "ma wiele luk". Obecny projekt może rzeczywiście stanowić podstawę do nadużyć. Jednakże zapewniam Państwa, że w upadłości napewno nie upatruje się możliwości wyłudzeń. Zadaniem ma być możliwość wyjścia z długów. Banki oczywiście dysponują potężnym lobby, a tak jak zostało juz napisane gro ich dochodów pochodzi z działalności windykacyjnej. Ja do tej pory walczę z bankiem o udostępnienie możliwości spłaty, ale nic z tego. Mam komornika, wyprzedaję majątek aby podołać. Zabijają mnie odsteki i koszty komornicze. Sa sytuacje że ja i dzieci nie mamy co jeść. Wiem, że to moja wina obecna sytuacja ale czy będę musiała płacić za nia przez całe życie i moje dzieci też? Koszty komornicze i odsetki powodują, że nie mogę spłacać zadłużenia. Kończąc - ten kto nie będzie chciał spłacać i tak nie spłaci, a innym udostępni się możliwość wywiązania się z zobowiązań i normalnego życia.
kubek1978 / 2009-06-02 20:58 / Bywalec forum
Życzę powodzenia bo każdemu sie może noga podwinąć. Trzeba brać to wszystko na luzie i tyle . Mogą zabrać wszystko ale nie zabiorą życia . Zawsze można wyjechać gdzieś bez meldunku. A co do samych komorników to rzeczywiście to są podli ludzie . Miałem z jednym do czynienia właściwie za małą błachostkę ,niedopatrzenie z mojej strony .
Nie dość ,że mnie wkurr.... co nie maiara to wpadł i chciał zająć wszystko bez wyjaśnienia.
Dopiero jak pojechałem go to trochę sie uspokoił . Co z tego że wszystko sie wyjaśniło ale ja przez to będę miał o jednego siwego włosa wiecej i straciłem nerwy w ten dzień co mnie bęzdie kosztować 1 godz życia . Za to powinienem dostać jakieś odszkodowanie.
Szkoda że nie nagrywałem tego .
Panowie komornicy troche poszanowania dla obywateli !!!! bo kiedyś karta może sie obrócić jak w teraźniejszym kryzysie co większość cwaniaczków pod krawatami wylądowała na bruku .
Spiderx / 83.19.211.* / 2007-02-26 11:27
Czas chyba wprowadzić doroczną nagrodę Złotej Maliny za Dorobek Intelektualny dla naszych Panów Posłów. Czasami zastanawiam się czy to życie w wirtualnej rzeczywistości polityki tak ich wypaczyło, czy byli tacy już wcześniej.
marcello_ / 85.219.175.* / 2008-07-11 21:34
To nie oni to wymyślili, takie prawo istnieje już w krajach Uni Europejskiej
D.B. / 87.239.216.* / 2007-02-26 14:54
Jest Pan/Pani bezkrytyczny albo niezorientowany. Jestem bankrutem po tym, jak załatwili mnie cwaniacy z instytucji finansowej, dla której pracowałem, bo bezprawnie odmówili mi zapłaty. Sprawa jest w sądzie, ale zanim będzie wyrok, upłyną całe lata, bo cwaniacy ci zrobią wszystko, aby nie przegrać. A co ma w tym czasie robić bankrut ze swoją rodziną, jak nie ma nawet możliwości pracy z powodu lawiny pozwów o zapłatę, a muszę się bronić, skoro wierzyciele nie chcą ugodowo czekać na wynik sprawy przeciw sprawcy mojego bankructwa???!!!
rebeliant / 83.26.98.* / 2007-02-26 11:09
Banki mają potęzne narzędzie w postaci BIK-u (Biura informacji Kredytowej)Ktoś kto jest tam wpisany jako niesolidny klient, nie spłacający zadłużeń nie dostanie nowego kredytu w zadnym szanujacym sie banku. A zatem droga do upadłości nie jest usłana rózami, a załozenie jest takie ze kazdemu z nas może sie RAZ W ZYCIU powinąc noga i wpaśc długi. Popieram pomysł wprowadzenia ustawy.
TrAH / 81.210.111.* / 2007-02-26 07:23
No, parlametarzyści są zadłużeni więc trzeba wprowadzić ustawę, szary obywatel i tak na tym nic nie zyska, ale ludzie np. Samoobrony napewno! Znowu w Polsce warto być kombinatorem i naciągaczem! W tym kraju nie promuje się ludzi uczciwych, to jak tu ma być dobrze?!
niezadowolony / 83.15.152.* / 2008-10-28 16:32
Szanowny Panie w tym kraju "ludzie uciwi"żyją od pierwszego do pierwszego ,oglądając każdą złotówkę dwa razy, za nim ja wydadzą.A ta ustawa właśniejast dla takich osób ,które z "uciwej "pracy nie mogą kupić mieszkania,mebli czy książek dla dzieci.,wybawieniem były dla nich banki.Potem tracili pracę,pracodawca ogłaszał upadłość lub nie płacił poborów ,ludzie do tej pory zarabiają 700 - 800 zł na rękę a opłaty za mieszkanie wynoszą 690 zł i Pan takich ludzi nazywa kombinatorami i cwaniakami ,zapewne Pan zalicza się do tej gruoy "udciwych", gratulujępoczucia humoru !
boodeee / 89.229.241.* / 2008-12-28 21:05
Popieram tą wypowiedż
Bo dla biednych ludzi nie ma żadnych przywilejów w naszym kraju nie ,doś,że zarabiają marne grosze,to nie mają zadnej przyjemności z życia.Tylko muszą się martwić o spłaty zobowiązań i czy im starczy od 1-go do ostatniego.
Czy będą mieli co dzieciom dać jeś,czy wystarczy im na książki,zeszyty przybory szkolne.Napewno co niektóre osoby nie chciały by tak żyć.Dajcie ludziem więcej zarobić to napewno wystarczy im na spłatę dlugów.
I wówczas nikt by nie myślał o upadłości.
A skoro taka ustawa wchodzi to dlaczego nie mają
ci ludzie korzystać.Ja jestem za.
D.B. / 87.239.216.* / 2007-02-26 14:59
Proszę, przeczytaj komentarz od "D.B." wyżej; to ode mnie. Pozdrawiam
bond / 88.199.25.* / 2007-02-25 13:05
Tak jak napisał któryś z internautów-działalność windykacyjna banków to najbardziej dochodowa część ich działalności. Nie podzielam tezy, że wprowadzenie upadłości konsumenckiej spowoduje wzrost kosztów kredytów. To nie te czasy, gdzie na rynku działał jeden, dwa lub trzy banki posiadające monopol. Dziś żaden z banków nie odważy się na podwyżkę swoich produktów, w obawie przed utratą udziałów w rynku. Poza tym, banki posiadają potężną nadpłynność, która z czegoś wynika.
Myślę, że oponentami wprowadzenia tej ustawy są właśnie banki i związane z nimi potężne lobby. Boją się utraty ogromnych wpływów z działalności windykacyjnej, i utraty części zysków- i tak transferowanych "do rajów podatkowych".
Oczywiście nie jestem za osłanianiem przemytników broni, handlarzy narkotyków itp. Ale jest potężna rzesza zwykłych obywateli, którzy z przyczyn obiektywnych wpadli w spiralę zadłużenia i jeżeli im nie pomożemy nigdy z niej nie wyjdą. Będą uciekać w szarą strefę, nie pokazując dochodów i nie odprowadzając podatków do budżetu. I to są właśnie koszty naszego Państwa.
Jak warto zauważyć, ustawa nie promuje recydywistów. Daje jednak szansę (w USA szanse są dwie) na "w miarę normalne" życie komuś, komu w życiu zwyczajnie powinęła się noga (utracił pracę, uległ wypadkowi, zachorował, przeinwestował).
W takich momentach banki są nieubłagalne. Wypowiadają umowę i przystępują do windykacji-bez możliwości negocjacji warunków spłaty kredytu.

Odnosząc się do opinii środowisk bankowych, których zdaniem projekt uwzględnia głównie interesy dłużników, dyskryminując banki i ich uczciwych klientów, to pytam: Czy możliwość ogłoszenia upadłości przez spółki z .o.o., SA nie jest dyskryminacją? Przecież tam w grę wchodzą sumy o wiele większe niż w przypadku zwykłego obywatela.

Warto brać przykład z krajów bardziej rozwiniętych, jak chociażby USA, czy Wielka Brytania, gdzie gospodarka i wprowadzane rozwiązania opierają się przede wszystkim na logice i zimnym rachunku ekonomicznym. A u nas? Jak zwykle mamy najwięcej prawników, lekarzy, tyle tylko, że nie wykształconych… co widać po wypowiedziach niektórych uczestników dyskusji na owym forum.

I na koniec, oponentom wprowadzenia tej ustawy nie życzę, aby kiedykolwiek znaleźli się po drugiej stronie. A warto pamiętać, że życie jest bogatsze od naszej wyobraźni!
slawejag / 212.2.100.* / 2007-02-26 12:20
popieram tylko trzeba zmienić wszystko całe prawo włożyłem kasę w sąd, komornika ma wyroki korzystne dla mnie a ci co są winni mi kasę śmieją się z tego i mają wszystko w dupie tak jak no wiecie
slawejag / 212.2.100.* / 2007-02-26 12:19
popieram tylko trzeba zmienić wszystko całe prawo włożyłem kasę w sąd, komornika ma wyroki korzystne dla mnie a ci co są winni mi kasę śmieją się z tego i mają wszystko w dupie tak jak no wiecie
andrzej nielogo / 212.14.5.* / 2007-02-26 08:35
Zgadzam się z bondem całkowicie. Sam jestem w dobrej sytuacji finansowej, jednak wśród moich znajomyych były przypadki, które zasadność wprowadzenia ustawy potwierdzają. I nie byli to oszuści, a wręcz przeciwnie, np. w 2 przypadkach ludzie, których właśnie oszuści doprowadzili do nędzy. A żyjące z ludzkiej tragedii hieny - banki, komornicy, biura nieruchomości i inni działający w zmowie cwaniaki - rozszarpali ich i ich życie na strzępy.
lilibluu / 89.191.160.* / 2007-03-25 01:09
stona dla dłużników www.dluznicy.net - walczymy o ustawę o upadłości dla osób fizycznych
leogan / 83.20.220.* / 2007-02-24 19:12
Skoro firmy mają prawo do upadłości, to osoby fizyczne nie mogą być dyskryminowane. Wystarczy że w prawie będzie zapisane, że odsetki od kredytu nie mogą być wyższe niż 200% najwyżej oprocentowanej lokaty terminowej w danym banku.
kiniu / 212.2.99.* / 2007-02-24 16:41
pieknie q .... pieknie i nich meadl dadzą tym chiper naciagczą
nietolerancyjny / 83.30.96.* / 2007-02-25 12:25
meadl? chiper? q? wypierniczaj na swoje forum - osób podających się za mieszkańców Polski.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: