Forum Polityka, aktualnościKraj

Uprzedzanie o kontroli najkorzystniejszą zmianą w prawie

Uprzedzanie o kontroli najkorzystniejszą zmianą w prawie

Wyświetlaj:

PPP

Gobi / 79.139.34.* / 2009-01-09 21:37
To nieprawda, że nie podpisano do dnia dzisiejszego żadnej umowy o partnerstwo publiczno-prywatne!!! Owszem, procedura była skomplikowana i rzeczywiście utrudniała korzystanie z tej formy współpracy, ale było kilka znaczących inwestycji realizowanych na zasadach PPP. Skąd takie bzdury w wypowiedzi "specjalistki"?
full / 91.192.197.* / 2009-01-06 19:12
Uprzedzanie o kontroli nie jest problemem dla uczciwie działających przedsiębiorców. Mogą mieć znaczenie dla działających na pograniczu nieprecyzyjnych przepisów lub wręcz nieuczciwych. To bardzo dziwne, że te regulacje znalazły się w rankingu najwyżej. Dla mnie, przedsiębiorcy, bardziej istotne jest uproszczenie przepisów i ich jednoznaczność a to dalej pozostawia wiele do życzenia i dalej jest odkładane. "na zaś".
kolek / 81.210.122.* / 2009-01-12 16:17
Zgadzam się całkowicie z tobą i z NIP. Do mojej firmy US i ZUS dzwonią za każdym razem. Nie "kręcę wałków" więc nie mam nic do ukrycia. Nawet jeżeli znajdzie się jakaś nieprawidłowość, to nigdy zamierzona i mamy możliwość korekty. Uważam, moim zdaniem brak jest potrzeby zmian. Ale cóż, może dla nich liczy się sztuka, a nie cel.
ZQW / 83.9.169.* / 2009-01-06 12:31
Mam tylko małe pytanko : czy te zmiany już weszły w życie , czy też czekają na weto Pana Prezydenta ?
nip / 82.177.233.* / 2009-01-06 16:52
pracuje w us i uwazam ten przepis za conajmniej dziwny,bo jesli chodzi o duza kontrole w duzej firmie ok,ale to najczesciej idzie UKS,a kontrole UKS i terminy trwania kontrli wygladaja zupelnie inaczej.Nigdy nie wpadam na kontrole bez uprzedzenia zawsze dzwonie i uzgadniam termin i daje czas na przygotowanie dokumentow,szczerze to nie wiem co ten przepis ma na celu.chyba to zeby podatnik mial czas na przejrzenie dokumentacji i zlozeniu korekt celem unikniecia np. mandatu.ok niech bedzie i tak.a ograniczenie terminu kontroli tez jest dziwne,niektorzy podatnicy bardzo sprytnie unikaja pracownikwo urzedu nawet po podpisaniu juz upowaznienia do kontroli,teraz beda mieli pole do popisu, bo jesli cos bedzie nie tak wystarczy ze nie zglosza sie na podpisanie protokolu i minie ustawowy termin na przeprowadzenie kontroli. Lepiej by bylo gdyby wreszcie udalo sie uproscic przepisy tak zeby byly jasne zarowno dla podatnikow jak i urzednikow.
romana b / 83.31.214.* / 2009-01-06 20:49
Ty może dzwonisz i uprzedzasz o kontroli ale 99.9% tego nie robi.

Najnowsze wpisy