Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Urban: Spodziewany paraliż wolności prasy

Urban: Spodziewany paraliż wolności prasy

Money.pl / 2006-10-31 08:12
Komentarze do wiadomości: Urban: Spodziewany paraliż wolności prasy .
Wyświetlaj:
reichstadt / 212.160.132.* / 2006-11-03 11:29
Jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia, to najlepiej rzucać kalumnie. Wszystkie afery, wyciągane teraz znajdzecie w egzemplarzach NIE sprzed 2-3 lat. Ale lepiej przecież powiedzieć, że to szmatławiec. Nikt nie pisze tak trafnych i zdrowo-rozsądkowych felietonów, jak Urban. No, może Rybiński. A tym, którzy już się szykują nazwać mnie komuchem, albo sierotą po PRL-u powiem, mam to gdzieś. PRL-u nie pamiętam, bo mam raptem 20 lat. Co wiem i umiem, zawdzięczam sobie i wujkowi w Ameryce, któy mi finansuje dobrą szkołę w Stanach. A wszystkich popaprańców i oszołomów mam głęboko gdzieś.
x-trade / 194.4.130.* / 2006-11-02 10:09
No i przemówił Autorytet Moralny. A poważnie, to wprowadzenie tej ustawy może przyczynić się to bankructwa "Nie".
totyle / 83.17.92.* / 2006-11-02 09:50
nie lamentuj na pewno cos z Adasiem wymyślicie, jak nie to Czesław wam podpowie. Przeciez z Kiszczakiem niejedna wódeczke piliście. A wogóle zawsze możecie liczyc na Milana!!
sowa / 84.10.100.* / 2006-11-01 18:59
Urban przegrał wiele procesów o zniesławienie. I co z tego ?NIC! Na wielu "wylał szambo", procesy sądowe przegrywał,ale smród pozostał.I o to mu chodziło. Kary jakie sąd nakazał mu zapłacić były wręcz symboliczne w stosunku do dochodów jakie ma z wydawania brukowca rozchwytywanego przez beneficjentów PRL-u i żądnych sensacji czytelników pism brukowych.Z publikowanych odkrytych ostatnio informacji wynika, że NIE było zakładane przez prominentów z WSI i realizowało cele i zamierzenia realizowane w kraju przez tą organizację.Jakie to wiele też na ten temat pisano.Urban kpi z prawdy i z poszanowania godności każdego człowieka bez względu na to czy jest politykim czy nie.Urban kpi z godności narodowej Polaków(cytat z audycji radiowej w której stwierdził-polski naród nie jest godny tego by w psie ekstremy wtykać narodową flagę polski). A, że są Polacy którzy mimo tego uważają go za autorytet,źle świadczy o tych Polakach. U Żydów,Niemców czy Amerykanów by było to nie do pomyślenia,bo są to narody bardzo ceniące sobie dumę narodową i godność ludzką.
krisS5 / 83.9.53.* / 2006-11-01 08:10
Urban znalazl sie autorytet , takie szumowiny najchetniej korzystaja z wolnosci a gdzie byl gdy inni walczyli o wolnosc ??
wmichna / 2006-11-01 07:20
Brawo Panie Jerzy!
Mądrego aż chce się posłuchać.
Kaja / 83.31.146.* / 2006-10-31 23:26
Kogo jeszcze jako eksperta od wolności mediów tu zaprosicie? Łukaszenkę? Proponuję jeszcze Jaruzelskiego,
Kiszczaka i paru kolesiów z SB. Wstydu nie macie
wmichna / 2006-11-01 07:23
Napewno nie takiego głąba co to ma wstyd!
jotemem / 83.19.25.* / 2006-11-02 22:41
Przeczytaj co napisałeś? i nie wstyd ci?, dziwne, że w ogóle umiesz pisać!
MP / 217.149.248.* / 2006-11-02 22:51
A czego sie spodziewales od wielbiciela "pana jerzego"?
pytajnik / 80.54.90.* / 2006-10-31 21:58
Powoli aczkolwiek konsekwentnie wprowadzana będzie do mediów cenzura, która jak wiadomo stanie się zagrożeniem dla demokracji i zagrozi wolności słowa. Uważam, że każdy kto decyduje się na to by zostać politykiem musi liczyć się z wszelkiego rodzaju atakami mediów, które z tego właśnie żyją. Jeśli polityk uważa, że powinien zareagować na ukazujące się o nim informacje, niech dochodzi swoich racji w sądzie. Jeśli jemu taki styl życia nie odpowiada, niech zajmie się np. uprawą roli. W każdym zawodzie są blaski i cienie.
A to czy komuś podoba się Urban czy też nie, nie powinno stanowić o istocie zaistniałego zdarzenia. Natomiast wykorzystywanie osobistych niechęci do osoby, popierane przez interlokutorów tylko inwektywami, świadczy wyłącznie o ich poziomie intelektualnym.
Wracając do tematu, mam nadzieję że polityczna dyspozycyjność prokuratury i Trybunał wybrany "zgodnie z kluczem" będą służyły społeczeństwu zgodnie z literą prawa a nie tylko zgodnie z orientacją polityczną. Utopia?
maa / 2006-10-31 21:32 / Tysiącznik na forum
Nikt z zapamętałych krytyków Urbana nie widzi, że PiS ma też i swojego - to Kurski.
Fakt, jest on głupszy od Urbana, ale głupota to PiSowska norma. Obaj są podobnie amoralni.
pawelz / 2006-11-01 04:45
podobnie? to chyba nie przeszedłeś PRLu. albo pracowałeś w UB lub SB.
szaraczek / 83.27.86.* / 2006-11-01 10:57
ja kolego byłem w Solidarności i walczyłem o wolną polskę, ale nie taką w wydaniu PIS a treaz zapisałem się do SDPL bo trzeba raz zakończyć te durne podziały. W innych krajach myśli się o rozwoju a u nas tylko się dzieli ludzi na tych i owakich. Najlepiej powinno się krytykować siebie a nie innych. Mam jeszcze pytanie: które partie mówią głośno o moralności zgodnej z dekalogiem, a przepełnione są nienawiścią do bliźnich?
xxxyyyzzz / 193.151.64.* / 2006-11-01 11:56
szaraczek a wiesz dlaczego w innych krajach(a wnioskuję, że masz na myśli kraje postkomunistyczne) aktualnie myśli się o rozwoju?Bo proces lustracji i dekomunizacji mają już dawno za sobą. Czechy, Słowacja, Estonia, Litwa nie poszły śladem "grubej kreski". Jeśli zrobiliśmy założenie, że ustrój socjalistyczny oraz PRL był zbrodniczy, a utworzono go w Polsce poprzez sfałszowanie wyborów w 1946 roku, to dlaczego ludzie związani z tym ustrojem i którzy podtrzymywali ten aparat mogą dalej rządzić krajem?Jeśli ktoś służył obcemu mocarstwu, to jak teraz może służyć niepodległej Polsce?Myślisz, żę fakt wybudowania w Polsce szklanych wieżowców w dużych miastach i danie ludziom możliwości swobodnego podróżowania to już wystarcza żeby mówić o przejściu z PRL-u do "kapitalizmu"?Jeśli taki Urban staje się "ekspertem" od wolności słowa, jeśli taki Kwaśniewski pozwala sobie na "chwilową niedyspozycję" w Charkowie to ja się Ciebie pytam czy z takimi ludźmi chcesz się rozwijać?
szaraczek / 83.27.102.* / 2006-11-04 17:22
mam wrażenie, że dla Ciebie życie jest tylko czarnobiałe. Tak byliśmy krajem podległym ZSRR, ale na to skazały nas też USA i Anglia w Jałcie i warto o tym pamiętać. Tak, było wiele zła i zbrodni w PRL zwłaszcza w pierwszych latach, ale były też rzeczy pozytywne i nie każdy członek PZPR był zbrodniarzem. Trzeba było żyć w tamtych czasach i znać ówczesną rzeczywistość. Znam wielu ludzi, którzy wstępowali tam nie dla kariery, ale dla tego, że chcieli coś robić pożytecznego. Myślisz, że teraz Ci wszyscy, którzy tak głośno krzyczą o sprawiedliwości to sami sprawiedliwi. To, że Kaśniewski się upił to wielka tragedia dla Ciebie, a te wszystkie wpadki naszych obecnych władców to jak to nazwać. Każdy ma prawo błądzić, ale ważne jest aby zrozumieć swoje błędy i je naprawiać. Wiesz co w naszym kraju jest największą przyczyną zapaści? To, że dajemy łatwo manipulować sobą. Nam łatwo wmówić, że wszystkiemu winni są inni. Pokazują nam wroga i mówią to oni są winni. A może warto zacząć zauważać własne wady, popełniane błędy i starać się je naprawiać. Najłatwiej jest własną nieudolność wytłumaczyć obcymi mocami. A co do wolnego państwa to chyba nie masz racji. Kiedyś w każdym miejscu działał sekretarz POP, a dziś wszędzie jest kapelan. Mówisz o złych rzeczach w PRL, o prześladowaniach, a co powiesz o tej obecnej nagonce na Żydów, Niemców, ateistów i mających inne zdanie. Poczytaj komentarze. Ci, którzy klną na komunę zachowują się dokładnie tak samo jak ci z PRL. Czy to o to chodzi?
mieczman / 83.19.25.* / 2006-11-02 22:49
O jakiej lustracji mówicie?, czy wyobrażacie sobie, że żyd by pozwolił żydowi na ujawnienie żyda gdzie by on nie był: w rządzie, w partii, w episkopacie czy innym sejmie?
Witold Donat / 83.243.39.* / 2006-10-31 20:57
Maniuś abyś miał w główce tyle co Urban ma za paznokciem to byś książki pisał i miał show w telewizji.Powiedz gdzie jesteś to prześle ci kilka numerów tygodnika NIE a tu dopiero otworzą ci się oczka i polubisz Fidela,Stalina,Lenina Marksa i Engelsa i paru jeszcze innych.Pozdrawiam .
ziomek / 83.14.120.* / 2006-11-05 16:03
jak go tak kochasz to może ci zafunduje bilet na płw. koreański zobaczysz jak się pięknie żyje u wielkiego Kima p************* troche za darmoche, skosztujesz przepysznego ryżu i nalewki ważonej na jakichś jaszczurkach...
maniuś / 83.27.133.* / 2006-10-31 19:49
A ta pokraka jeszcze żyje?Myślałem że to dziwadło wysłano na Kubę aby opowiadał bajki Fidelowi.a w wolnum czasie robił za straszydło w ogrodzie Fidelka.
anomim10076 / 83.23.162.* / 2006-10-31 18:38
zwyczajne dyktatorskie gnojstwo.Nie umieją żyć w społeczenstwie,to sięgaja po prawo do ochrony swych nędznych kreatur.
xxxyyyzzz / 193.151.64.* / 2006-10-31 17:07
rzecznik prasowy rządu PRL który miał i ma za nic społeczeństwo polskie, jest na tyle wiarygodny i kompetentny,że liberalny portal robi z nim wywiad, przez co nadaje mu tytuł "eksperta". Politycy, którzy pozwolili poprzez "grubą kreskę" takim kanaliom na łagodne przejście z komuny do "kapitalizmu" nazywają siebie liberałami, demokratami, a media im przyklaskujące robią ludziom wodę z mózgu. Znam wielu inteligentnych , młodych , wykształconych ludzi którzy popierają obecnego prezydenta i premiera. A jeśli myślisz że jedno nie idzie w parze z drugim to prawdopodobnie jesteś ofiarą medialnego "prania mózgu".
keskese / 2006-10-31 19:42 / Reprezentacja Polski
składałem już kondolencje money.pl za tendencyjność. dodatkowo uwiarygadnianie na łamach tego portalu takich kanalii jak urban jest kolosalną żenadą. ten koleś powinien być eksponatem w muzeum lenina a nie quasiekspertem w biznesowym portalu...
ludzisław / 83.24.23.* / 2006-10-31 21:05
słownictwo przejęte od braci pisowców, gratuluję
ryslaw / 2006-10-31 18:43 / portfel
Kolego ty chyba nie wiesz o czym w ogóle mówisz. Czasy socjalizmu już dawno się skończyły. Wszystko co powinieneś zrobić to wydłubać woskowinę z uszu, bo dawno przestałeś SŁUCHAĆ. Spoglądasz tylko w ekran, widzisz twarz Urbana i w tym momencie wyłącza ci się nagle zdolność logicznego rozumowania. I kto tu przeszedł pranie mózgu? A gdyby te słowa wypowiedział Józef Glemp? Jak byś to skomentował? Mądre słowa trzeba po prostu umieć wyłapać. Nie ważne kto je wypowiada. Rzecznik rządu PRL socjalizmu zmienił się w obrońcę demokratycznych wartości. Czy to jest niemożliwe? Możliwe zapewniam cię. Wszystko się zmienia. A jeśli chodzi o to kto ma za nic społeczeństwo to spójrz tylko na ludzi w telewizji. To oni. Wszyscy. Urban na pewno też. Widzimy to, wiemy o tym, a mimo to ciągle ich oglądamy, słuchamy, głosujemy na nich. Jesteśmy pionkami. Czy to jest w porządku?
Obserwato! / 84.10.12.* / 2006-11-01 08:24
Drogi Rysławie - piszesz "Mądre słowa trzeba po prostu umieć wyłapać. Nie ważne kto je wypowiada". Otóż popełniasz wielką pomyłkę. Mówimy o człowieku, który poprzednio w sposób bardzo skuteczny służył złej sprawie, tłumiąc właśnie wolność słowa i wolność prasy a gdy z tego źródełka zabrakło zarówno satysfakcji jak i profitów - umiał się dostosować do nowych czasów nie zmieniając swojej życiowej filozofii. Mówimy o człowieku, który zdobył wielki majątek jako destruktor narodowej kultury, upowszechniający słownictwo z zakresu chamstwa i wulgaryzmu i promujący je w mowie potocznej. Ów obrońca wolności słowa zawsze tą wartość (czy wyznawał jakiekolwiek inne to nie wiem) traktował instrumentalnie. Nadużywanie wolności słowa przynosiło mu bardzo konkretne korzyści materialne. Czy wypowiadane przez taka osobę wzniosłe sądy etyczne mogą być szczere i wiarygodne? Już nasi przodkowie mówili „ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni”. Przyjacielu - nie daj się otumanić. Pan redaktor Jerzy Urban jako obrońca praw obywatelskich – to jest makabryczny żart.
keskese / 2006-11-05 15:30 / Reprezentacja Polski
jakby ryslawowi mózg wyprali w proszku omo to byłby bardziej wytworniejszy w doborze argumentacji. ale jego pojechali szarym mydłem i podcierali gazetą NIE. dlatego chłopak myśli że urban to piewca i obrońca demokracji a Glemp to zagrożenie i zagłąda.
rozwado / 2006-10-31 15:55 / Tysiącznik na forum
Na calym wolnym swiecie (USA i Europa) wszyscy ludzie,
dziennikarze i amatorzy, uzywaja sobie na prezydencie, rzadzie,
wystarczy obejrzec youtube, humor w TV (np. Jon Stewart w CNN). Dlaczego w Polsce mialoby sie oszczedzac roznych pacanow na stanowiskach? Humor i krytyka wplywaja dodatnio na zmysl krytyczny spoleczenstwa.
jliber / 212.180.147.* / 2006-10-31 14:01
Rzucają się tutaj ludzie na wypowiedź Urbana o wolności słowa tylko dlatego że go nie lubią. Właśnie istotą wolności słowa jest to że powinno się umierać na barykadach aby taki Urban mógł mówić co chce, dokładnie wtedy gdy się z nim nie zgadza. Inaczej pojęcie wolności słowa trywializuje się do tego z czym się zgadzamy, czyli traci zupełnie sens.
Marqus / 217.8.162.* / 2006-10-31 15:05
Pomyłka - miało być : umarłbyś aby mogli
mówić co chcą / chcieli ???
pawelz / 2006-11-01 04:59
słusznie, Pan jliber się rozfilozofował.!
Marqus / 217.8.162.* / 2006-10-31 15:04
"powinno się umierać na barykadach aby taki Urban mógł
mówić co chce, dokładnie wtedy gdy się z nim nie zgadza" a co powiesz o Hitlerze , Stalinie , itp ? umarłbyś abyśmy mogli mówić co chcą / chcieli ???
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy