Forum Forum prawneZmiany w prawie

Urlop macierzyński, dodatkowy i rodzicielski, to w sumie 52 tygodnie

Urlop macierzyński, dodatkowy i rodzicielski, to w sumie 52 tygodnie

Wyświetlaj:
djhostel / 89.231.24.* / 2013-07-22 23:03
Posiada ktoś wzór podania o urlop macierzyński + dodatkowy + rodzicielski. Z góry dziękuje
basia8992 / 195.238.164.* / 2013-04-24 08:52
Chęć korzystania z urlopu rodzicielskiego należy zgłosić 14 dni przewidywaną datą porodu, a co w sytuacji gdy dziecko urodzi się np. w 8 miesiącu?? Jak to wygląda od strony formalnej? Kiedy należy powiadomić o podjętej decyzji co do wymiaru urlopu? Zaraz po porodzie?
szklarek / 2013-04-24 12:11
1. To NIE wygląda, bo wciąż mówimy o projekcie, a nie ogłoszonej nowelizacji KP i szeregu innych ustaw.
2. Obecnie zresztą mamy do czynienia (BIP Ministerstwa) z już czwartą jego wersją- z dnia 12.04.2013 r.
3. W obecnym projekcie ów termin 14 dni dotyczy ŁĄCZNEGO wniosku o 2 urlopy (dodatkowy macierzyński + rodzicielski) udzielone kolejno po sobie i jest to 14 dni PO porodzie.

Jest też termin 14 dni PRZED rozpoczęciem u. rodzicielskiego, jeśli wniosek jest tylko o ten urlop, czyli składany w trakcie trwającego dodatkowego u. macierzyńskiego.

Owe 14 dni PO porodzie przy wniosku łącznym ma znaczenie również dla wysokości zasiłku macierzyńskiego.
złoty róg / 83.5.77.* / 2013-01-22 12:16
Dlaczego pomagac rodzinom - lepiej finansowac misje wojskowe w iraku, afganistanie czy mali - lepiej nabudowac duzo stadionow sportowych a potem one stoja puste lub niszczeja - lepiej kupic troche uzbrojenia armii - lepiej podniesc pensje policji o 300 zł . CZY O CZYMS JESZCZE ZAPOMNIAłEM
zoza / 83.5.77.* / 2013-01-22 11:45
moim zdaniem złobki to sa dobre tylko w teori jak dziecko było pod opieka moja w domu rozwijało sie prawidłowo , było zdrowe - jak tylko poszło do złoba to sie zaczeło przeziebienia ,infekcje ,goraczka oraz powikłania stres ciagłe wizyty w przychodniach , tydzien w złobie 2 tygodnie zwolnienie i tak na ok okragło - jak policzyc koiszty zwolnien lekarskich,koszty lekarstw , koszty utrzymania pan przedszolanek ( ktore gdy jest zima a dzieci spocone no oczywiscie wietrza klase wywieje troche zarazkow i wiekszosc dzieci ) itp. to taniej by było wprowadzi 3 - letni urlop macierzynski dla matek
ol / 83.6.85.* / 2012-11-28 12:58
Uuuuu... nieźle Trzeba brać się do roboty. Wakacje są dla wszystkich.
monty python / 2012-11-28 13:11
nie wie zupełnie po co dokonują tych zmian, obecny system urlopów dla matek czy też dla rodziców wydawał się dobry, mogliby skupić się na meijscach w złobkach i pzredszkolach lepiej
Żartowniś / 2012-11-28 14:20 / Bywalec forum
Nie wiem , ale wydaje mi się że kobieta która pracowała, a która później zaszła w ciąże no i urodziła dziecko, to chce jak najszybciej wrócić do pracy...dlaetego zgadzam się że trzeb atworzyć złobki , gdzie będzie można te dzieci zostawić pod opieką...

Najnowsze wpisy