Forum Forum prawnePracy

Urlop macierzyński, dodatkowy urlop macierzyński

Urlop macierzyński, dodatkowy urlop macierzyński

hanna88 / 78.8.156.* / 2013-07-14 16:20
Urodziłam 15 marca, po tygodniu od urodzenia złożyłam wniosek o udzielenie dodatkowego urlopu macierzyńskiego na starych zasadach tj. 4 tygodnie. Dodatkowy urlop macierzyński skończy mi się 29 sierpnia 2013 r., czy mogę jeszcze złożyć wniosek o uzupełnienie dodatkowego urlopu macierzyńskiego czy musiałam to zrobić w ciągu 7 dni od dnia wejścia ustawy.
szklarek / 2013-07-15 10:11
Moim zdaniem ten szybki termin z przepisów przejściowych Pani nie dotyczy.
Obecnie wniosek od dodatkowy u. macierzyński składa się nie później niż 14 dni od rozpoczęcia korzystania z niego. Wcześniej było to 7 dni, więc bardzo się Pani pośpieszyła.

Należy po prostu złożyć nowy wniosek ( dziś lub jutro zdaje się jest ostatni dzień w Pani przypadku) z określeniem nowych terminów korzystania z niego, z adnotacją, że jest to jednoznaczne z wycofaniem wniosku poprzedniego.

Tyle, że pojawia się problem zgody pracodawcy na owo wycofanie/zmianę- muszę jeszcze pogrzebać, bo jak dotąd wycofać można było wniosek o u. wychowawczy oraz skrócić u. macierzyński. Pojawia się więc problem bardziej prawa cywilnego- zgody drugiej strony na zmianę złożonego oświadczenia woli....

Tak, czy inaczej proszę próbować licząc, że pracodawca nie będzie stawiał przeszkód.

Najnowsze wpisy