Forum Forum prawneZmiany w prawie

Urlopy na poratowanie zdrowia na nowych zasadach

Urlopy na poratowanie zdrowia na nowych zasadach

Wyświetlaj:
pgpg1 / 81.26.25.* / 2012-09-19 09:42
Mam pytanie?
Tusk chce zlikwidować urlopy dla podratowania zdrowia.
|Mówi się, że tylko raz w całej karierze nauczyciela możesz wziąć taki urlop.
Pytanie brzmi : czy jak już wziąłeś rok lub dwa lata takiego urlopu to możesz otrzymać jeszcze jeden od lekarza Medycyny pracy czy też nie?
wiwan / 2012-09-19 12:56
Obecnie- tak, bo ustawa (Karta Nauczyciela, art. 73 określa maksimum na 3 lata łącznie w życiu. Nie określa liczby urlopów.

Jakie będą przepisy przejściowe dla nauczycieli, którzy już z obecnego limitu częściowo skorzystali przed wejściem w życie noweli Karty- nie wiadomo. Projekt nie "wisi" jeszcze na stronie Ministerstwa Edukacji
kormorran / 80.238.108.* / 2012-08-19 14:42
Być moze i jest to rowniez dobre rozwiązanie. Jesli chodzi o mnie to ja popieram to co zrobił ostatnio mój szef- dostaliśmy wszyscy od niego MultikarnetOK, i dzięki temu mozemy teraz 3 razy w tygodniu korzystac z takiej aktywności jaka nam najbardziej odpowiada.
H Szatkowski / 2012-08-07 21:46
A co z regulacją umożliwiającą większą liczbę tych urlopów karierze nauczyciela do łącznego wymiaru aż 3 lat ? Może też warto to ograniczyć ?
wodzu23 / 2012-08-08 11:44
a to myslsiz, że lekarz medycyny pracy jest mnie przekupny niż lekarz pierwszego kontaktu? nie wydaje mi się, jak komuś bardzo zalezy to taki urlop i tak i tak dostanie
benjaminB / 2012-08-08 11:43 / Bywalec forum
no i może się skończą trochę te nagminnie wykorzystywane urlopy jak ktoś poważnie się za nie weźmie

Najnowsze wpisy