Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Urzędnicy MF pisali ustawy za łapówki

Urzędnicy MF pisali ustawy za łapówki

Money.pl / 2006-05-18 09:07
Komentarze do wiadomości: Urzędnicy MF pisali ustawy za łapówki.
Wyświetlaj:
Fenikspl / 213.199.225.* / 2006-05-22 08:54
To są skutki głosowania przez obywateli od kilku lat na tych samych ludzi których nazwiska są umieszczane na pierwszych miejscach list wyborczych poszczególnych partii. Na każdej liście do sejmu jest około 30 nazwisk a ludzie głosują na jednego z 3 najwyżej umieszczonych czyli tych znanych ale z czego znanych ?
blelble / 83.24.178.* / 2006-05-22 08:42
Nie no, po prostu w głowie sie nie mieści! Co za kraj?!
Gdzie ja zyje ??!!
Teraz albo p****** zaludnią sie znanymi osobami, albo okaże sie ze można bezkarnie w tym kraju kraść, brac za to dodatkowo pensję i nie brac za nic odpowiedzialnosci.
Wiezenie+b.wyskokie kary finansowe+przepadek mienia - na to liczę. Oby nie skonczyło sie na karach w zawieszeniu bo inaczej wylatuje z tego kraju pierwszym samolotem...
SS / 83.24.193.* / 2006-05-21 19:55
o rany,ile komentarzy !!! mnie ciekawi tylko kto i z jakiej opcji politycznej zatrudnił tego "legislatora"
odchudzony / 87.207.182.* / 2006-05-20 12:28
żeby to wyplenić to trzeba zmienić prawo a widać co się działo jak ruszono aplikacje adwokatów czy teraz telewizje, ten kraj jest skorumpowany od góry do dołu na każdym szczeblu administracji oczywiście nie wszyscy są też ludzie uczciwi ale to śmieszna garstka która śmieszy wszystkich mądrych, mamy taką mądrą inteligencje która stoi na straży tej korupcji widać jaki jest opór przeciw temu rządowi, żeby wyplenic ta korupcje trzeba zmiany postawy trzeba etyki i moralności elit, a tu jest przyzwolenie na wszystko co tą korupcje tworzy zobaczmy jak krytykuje się i ośmiesza honor, moralność zasady etyczne, jak daje się wolną rekę tzw demokracji a zobaczmy choćby jak jest w krajach starej Europy czy tam maja rangę ludzie którzy opluwają religie, państwo, dają przyzwolenie wynaturzenią dziś wiekszą range społeczną ma ten kto pluje na Rydzyka, rząd, Kaczyńskiego na normalnie żyjących ludzi a chwali, homoseksualistów i innych dewiatów jak nie wierzycie to przeczytajcie opinie choćby w tym portalu. Czy ktoś dziś odwarzy sie powiedziec że ważna jest moralność i honor
małolat / 83.22.254.* / 2006-05-20 09:10
"JAKBY JÓZEF ŻYŁ TO BY TEGO NIE BYŁO - KOMU SIĘ NIE PODOBAŁO TO W ŁEB I DOŁU NA KISZONE...." cytat z mojego wiekowego znajomego i nie trzeba chyba dodawać o jakiego Józefa chodzi (bynajmniej nie Pilsudskiego)
Wyborca / 83.21.31.* / 2006-05-20 05:37
Po pierwsze, wszyscy szefowie ministerstwa finansów powinni odpowiadać za brak nadzoru i mało ważne czy był to Balcerowicz, Borowski, Belka czy Bauc, każdy z nich, albo nie nadawał się na to stanowisko z powodu niewiedzy, albo brał dolę. Trudno mi dać wiarę w to, że minister był kiwany przy ustanawianiu prawa finansowego.
Po drugie, taka sama sytuacja jest w sejmie, przecież wszystkie ustawy są pod poszczególnych posłów. W naszej Polsce od 16 lat, rządzi, jak mówi towarzysz Lepper, a nie kieruje krajem, banda złodziei i oszustów - wszdzie i na każdym szczeblu. Ktoś tu napisał, że potrzebna jest rewojucja, sądzę, ze nie. Tu potrzebny jest zamordyzm przepadek mienia u najdrobniejszego złodzieja państwowego majątku i wieloletnie więzienia. Również należy zaprzestać wyboru do władz idiotów i głupoli takich jak Lepper, Chojarska, Beger czy Wiśniowska a powinien być na czele tej listy Wałęsa. Dość obstawiania się głupcami i ludźmi bez honoru. Wałęsa to przykład dorobkiewiczostwa na państwowym. Dość, każdy może być politykiem, ale najpierw niech skończy szkołę i w ten sposób udowodni, że coś umie, później może ubiegać się o elekcję na taki czy inny stołek. Czas też skończyć z funkcją posła zawodowego. Ten "zawód", który do tej pory nie stawia żs\adnych wymogów oprócz zfałszowanej nawet listy popierających, przyciąga do sejmu najrozmaitszych złodziei i rajskich ptaszków.
Roman Zimowski / 212.14.47.* / 2006-05-20 09:18
napisał to głupek!!!
Wyborca / 83.21.0.* / 2006-05-20 20:50
Romanie Zimowski, najłatwiej jest napisać - "jakiś głupek".
Być może masz rację, ale nie będziesz ty uchodził za głupka jeśli swoje stwierdzenie poprzesz argumentem.
Na takie stwierdzenie, jak twoje, stać każdego idiotę, więc aby zatrzeć złe o tobie wrażnie może jednak przedstawisz swój punk widzenia, oczywiście jeśli go masz.
keri / 220.235.156.* / 2006-05-20 05:57
tos aamo mysle!
~stalin_II / 83.30.129.* / 2006-05-19 23:42
Ludzie!!! To wszystko jest umaczane w tym gównie od najmniejszego Jasia Urzędasa z Gminy po Ministerstwa. Tego ot tak spokojnie wyplenić się nie da i wcześniej czy później do prawdziwej rewolucji dojdzie. To tylko kwestia czasu. Jeszce w histori nigdy się nie zdarzyło aby ktoś dobrowolnie i pokojowo zrezygnował z władzy i przywilejów. Niech dotrze w końcu do wszystkich, że nie istnieje bezkrwawa rewolucja, czy jak to się mawia teraz "transformacja". A jeśli nawet była, to przetransformowały się jedynie komuchy. Wilk ubrał skórę owcy aby ją udawać. Tutaj konieczny jest zamordyzm i tyle. Przydał by się drugi Stalin.
Ela / 83.27.85.* / 2006-05-19 09:18
Ale nowina! Przecież o tym wszyscy wiedzą. Piszecie ustawy dla siebie robiąc luki podatkowe, które znacie tylko Wy . no chyba że ktoś mądry odkryje taką lukę poda do publicznej wiadomości, korzysta wtedy z niej większa liczba osób ........... no to szybka zmieniacie ustawę tworząc nową ustawą z inna luką. O TYM WSZYSCY WIEDZĄ! np odliczenie vatu od samo. ciężarowych ... juz kilkakrotnie musieliśmy udawadniać urzędowi, że nasz sam. ciężarowy jest sam. ciężarowym ....... po drodze ktoś nieźle zarabia.
wethead / 83.24.137.* / 2006-05-20 10:19
dokładnie tak jest. Do znudzenia będę powtarzał, polityka to nie piaskownica - to największe i zarazem najłatwiejsze pieniądze świata. Idioci czyli wyborcy wierzą naiwnie, że te igrzyska (bo na chleb czasem nie starcza) mają coś wspólnego z tzw. demokracją. Demokracja jest tylko pustym słowem. Śmieszą mnie ludzie którzy dają wiarę potyczkom sejmowo-medialnym polityków - przecież ci politycy za 5 minut chleją wspólnie tą samą wódkę i mają gdzieś naiwnych wyborców.
I tak każdy z nas zrobi to co każe wielki brat czyli media.
A już najbardziej śmieszy mnie współczesne pokolenie młodych wychowanych na TV - są bezmyślną bezwolną tubą mediów i nawet czytac nie umieją, a co dopiero między wierszami.
George / 83.25.248.* / 2006-05-19 13:02
Nie tak łatwo z tym wykorzystaniem luk. Jeśli "nie swój" zechce skorzystać, wtedy do akcji wkraczają urzędy skarbowe i wydają interpretacje takie, że tylko pakować walizki. Nie bez przyczyny w jednej i tej samej sprawie urzędy wydają czasami zupełnie odmienne decyzje. Ministerstwo Finansów i jego ramię zbrojne czyli skarbówka to mafia o niespotykanym zasięgu. Przy nich Camorra to przedszkole.
George / 83.25.248.* / 2006-05-19 08:02
Mnie to nie dziwi. Właściwie przyglądając się polskiemu prawodawstwu podatkowemu trudno było nie odnieść wrażenia, że coś jest nie tak. Wystarczy przypomnieć sobie ustawę o VAT, która już na samym początku była kuriozalna, potem było tylko gorzej, a także prześledzić karierę jej głównego twórcy niejakiego Witolda Modzelewskiego, żeby nabrać pewności iż przepisy tworzy się po to, aby ich autorzy nieźle na tym wyszli. A powiązanie świata polityki ze światem przestępczym to sprawa tak oczywista, że na nikim nie robi to wrażenia. Niestety również na prokuraturze. Niezłe państwo skonstruowała klika spod znaku Adama Michnika, nie ma co.
Włodek z Poznania / 150.254.22.* / 2006-05-18 18:34
No i kogo wybieramy idąc do wyborów-fasadę, bo tak naprawdę to rządzi WARSZAWKA, urzędasy z pokolenia na pokolenie.
Przychodzi taki „mędrzec pański „ z wyboru Narodu na urząd i jest głupi. Wie to, co urzędnictwo mu powie. Po paru miesiącach chętnie przeszedłby do opozycji, bo jak nie jest z nich albo z nimi, to ma przerąbane. A oni mają jedno zawołanie „ niech hołota płaci-po to jest !”

Nawet najlepszy program odnowy nic nie da jak nie oczyścimy państwa. Tylko że sądząc sprzedajnych urzędasów przy udziale takich samych prawników, którzy honorują lewe świadectwa lekarskie zamkniemy koło absurdu. Tu potrzebny jest skuteczny skrót, zmiana procedur na rzecz ratowania Państwa. To jednak wymaga zaufania, autorytetów czego Braciom Kaczyńskim życzę. Jak Oni zapewnią, że w Polsce będzie uczciwie, to my postaramy się żeby było dostatnio.

Czekam więc na kolejne wiadomości o aferach: w Ministerstwie Sprawiedliwości (handel wyrokami), Oświaty i Wychowania (handel świadectwami i pedofilia), KBN (handel grantami naukowymi), MON (handel granatami i szlifami) oraz z Episkopatu (handel odpustami)!
anty / 83.25.229.* / 2006-05-20 10:27
pomysly na ratownie panstwa pisane ponizej to jak pogon za cieniem-usunac trzeba zrodlo nie skutek.
a zrodlem sa debilne i skomplikowane przepisy-i nie wazne ze zrobione na zamowienie czy tylko glupie.
Niech ustawa o PIT, CIP, VAT ma tylko po dwie strony!!!
-jezeli juz musimy zrzucac sie na zlodziei to niech w ustawie bedzie tylko:
- 1 stawka obowiazujaca na wszystko,
- zakres stosowania,
- lista kosztow uzyskania przychodu.
I zadnych setek aktow wykonawczych
Średnik / 83.23.65.* / 2006-05-20 08:46
I jak tu bronic tezy o nie zakladaniu podschluchow ?
W tak chorym srodowisku wszyscy drcydenci powinni je miec permanentnie, 24h/dobe.
A swoja droga - pewnie dostawali za swoja 'wzorowa prace' 13-tki, nagrody i premie ...
T.W. / 83.31.28.* / 2006-05-18 11:39
Wiadomo, ktoś stale mąci tą wodę, bo grube ryby wolą pływać w mętnej.
Czas uporządkować prawo podatkowe!
Tylko czy Jarosław Wielki na to pójdzie?
Wątpię!
endrju / 165.72.200.* / 2006-05-18 10:42
Jednak potwierdza się, że istnieją w naszym kraju układy (powiązania polityki, biznesu i gangsterów) o których mówił Jarosław Kaczyński. Jeszcze niedawno GW się z tego wyśmiewała. poczekajmy na komisję ds. banków i przypomnimy sobie jak powstawal tworzony w latach 90 przez komunistow BIG Bank Gdanski (teraz millenium)
~scorpion / 195.38.12.* / 2006-05-18 10:30
No i proszę rząd trochę porządził a już sukcesy. Gdzie jest GW ta tuba propagandowa lewaków, różowych całej innej opozycji, która tak piała niedawno o nadużyciach RM.
jb / 84.10.103.* / 2006-05-19 23:30
scorpion, przestań kwakać, bo to jest już nudne.
Titania / 83.7.251.* / 2006-05-18 16:45
Jezeli jest nie opodatkowana RM dzialalnośc gospodarcza to jest to najwiekszy przekręt i nie ma sobie równych.
manolo / 83.22.207.* / 2006-05-18 10:22
Warto teraz w trybie pilnym dokonać zmian tych ustaw.
gazu / 195.205.64.* / 2006-05-18 09:27
a pieniedzy malo to trza akcyze na gaz podniesc
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy