Forum Polityka, aktualnościGospodarka

USA: 100 mld więcej na wojnę

USA: 100 mld więcej na wojnę

Money.pl / 2006-12-21 09:06
Komentarze do wiadomości: USA: 100 mld więcej na wojnę.
Wyświetlaj:
pytajnik / 80.54.90.* / 2006-12-21 21:18
Ich stać na to. A wykorzystanie nowej jakości broni w warunkach wojennych było i jest zawsze bardzo drogie. Trzeba jednak mieć niezłą głowę, aby kosztami takiego poligonu "podzielić się z innymi", najlepiej daleko od USA no i tak przekonać sojuszników żeby jeszcze byli za to wdzięczni. Przykłady, to ostatnie 50 lat konfliktów zbrojnych i opisy zastosowania niktórych rodzajów broni.
Czy bogaty jest w stanie zrozumieć biednego?
Lukas OLN / 83.9.78.* / 2006-12-21 16:20
To pokazuje głupote krajów wysokorozwiniętych, zamiast poprawić byt ludzią z najbiedniejszych krajów świata wydaje się na broń, w taki sposób terroryzm napewno nie zniknie, tym bardziej powód terroryzmu bieda.
aderot / 83.23.138.* / 2006-12-21 13:12
Te pieniądze można i powinno się wykorzystac wcześniej na poprawę życia biedaków z takich krajów jak Irak, Afryka, Azja by wyeliminowac źródła terroryzmu. Amerykanie wydają gigantyczne pieniądze na walkę ze skutkami biedy.
A po drugie walczą z potworami których sami stworzyli. Amerykanie wywracali rządy w Ameryce Południwej i Srodkowej jak im nie pasowały. Chociaż te rządy były wybierane w demokratycznych wyborach, dlatego tak są znienawidzeni tam. Wspieranie Ameryki przez Polskę w Iraku i Afganistanie jest niemoralne, chyba zebysmy dostali od amerykanow dużą kasę np. 15 mld dolarów, które mozna by wykorzystac np. na budowe autostrad w Polsce to wtedy tak.
A tak naprawde teraz nie mamy zadnego interesu żeby babrac się w tym szajsie którzy amerykanie swoją bezwzględną polityką sami sobie zgotowali.
jliber / 212.180.147.* / 2006-12-21 15:57
Wojna w Iraku jest bez sensu ale Polska na polecenie USA powinna sama ten Irak zdobywać nawet, bez USA już dawno mówilibyśmy albo po rosyjku albo po niemiecku. Jak bedzie wojna, to nie wiem czy USA nam pomoze, ale wiem ze jak USA nam nie pomoze, to nikt nam nie pomoze.
Ja-Gaar / 2006-12-21 18:19 / Bestia Miiny
No jasne, historia uczy że pomogli nam wielokrotnie. LOL.
xxxyyyzzz / 193.151.64.* / 2006-12-21 13:10
Nie jestem przekonany czy te dodatkowe miliardy będą na potrzeby okupacji Iraku lub Afganistanu.Moim zdaniem środek ciężkości tej układanki przechodzi w stronę Iranu.Ostatnio serwisy podały, że Iran zmienia rozliczenie transakcji ropy z dolara na euro.Podobnie uczynił Saddam co doporowadziło do natychmiastowej reakcji USA.Jeśli dodać ruchy walutowe Chin i Wenezueli sądzę że rok 2007 będzie bardzo dobry dla euro, oczywiście kosztem dolara.Dla posiadaczy kredytów w euro proponuję przewalutowanie na dolara.Oczywiście to moja subiektywna ocena. Pozdrawiam
zdenek / 2006-12-21 09:06 / Tysiącznik na forum
jedyny chyba sposób na wycofanie się amerykanów to poparcie jakiegoś lokalnego bandyty wsparcie go finansami szkoleniowcami z CIA oraz dostawami broni taki ktoś raz dwa upora się z tym z czym amerykanie sobie nie poradzą problem polega jednak na tym że taka osoba byłaby Saddamem 2-ej generacji posiadającą syndrom binladena który kiedyś był pupilkiem CIA.
Marioli / 81.219.21.* / 2006-12-21 09:18
Decydenci amerykańscy nie mają sobie równych w dyscyplinie terroryzowania... zastanawiam się kiedy ich społeczeństwo przejrzy na oczy, i zdecyduje że nie chce już więcej opłacać chorych pomysłów szarej eminencji. A puki co cieszę się za każdym razem gdy mocarstwowość tego ochydnego bytu dostaje celny cios

Najnowsze wpisy