Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: FED kontra gospodarka

USA: FED kontra gospodarka

Money.pl / 2007-11-30 17:20
Komentarze do wiadomości: USA: FED kontra gospodarka.
Wyświetlaj:
pseudo12345 / 2007-12-03 08:15
Proszę skomentować, co się wydarzyło w ostatnich chwilach na giełdzie 30 listopada. Czy to jest takie oczywiste, że ten temat jest pomijany? Dlaczego WIG20 spadł aż tak dużo? Czy giełda może być poletkiem do nieuczciwej walki ekonomicznej? Czy na innych giełdach zdarzyło się to kiedykolwiek?
lojka / 2007-12-02 20:12 / Tysiącznik na forum
Witam

wrociłam z weekendu więc, przyznam się szczerze, że dopiero teraz Was poczytam.
mam nadzieję, że jutrzejsza sesja będzie również udana jak mój wypad ;)
pozdro
Demon rynkow / 2007-12-02 14:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie rozumiem tego pytania ostatniego. Przeciez akcje od kilku miesiecy sa w trendzie spadkowym. To juz małych korekt wzrostowych nie moze byc bo anale odrazu sie dziwią skąd te wzrosty. Kto ma akcje albo spojrzy na wykres ten wszystko widzi. Ja jak piałem ostatnio przewiduje ze grudzien i styczeń mogą byc wzrostowe pisalłem czemu mi się tak wydaje. Ale generalnie besse widze przynajmniej na początku pójdziemy za Stanami.
Ale ja analem żadnym nie jestem wiec tylko tak sobie pisze żeby móc swe poglądy zweryfikowac za trzy miechy.
adrianrj / 2007-12-01 18:45 / portfel / Bywalec forum
The weak dollar already has led to a powerful surge in industrial activity across America's heartland. In fact, if the U.S. avoids falling into a recession in 2008, we may have the much-maligned dollar to thank.

Recent revisions to third-quarter GDP data showed growth of 4.9% vs. an initial estimate of 3.9%. The reason was an 18.9% annualized jump in net exports, which boosted GDP by a full 1.4 percentage points. That more than offset the decline in housing.

Fueled by the weaker dollar, exports were much stronger than expected. Goods exports alone increased a whopping 25% -- while imports rose just 4.3%.

Those who fret about the trade deficit -- which will exceed $700 billion this year -- will get to watch it shrink in coming years as this export boom continues.

What's more, this will continue to feed through to the U.S. economy, boosting domestic activity. The dollar's drop already has had an enormous hidden impact on the factory sector and corporate profits.

Most economists today believe that U.S. economic growth will be far weaker in the fourth quarter of this year and the first quarter of 2008.

But there already are signs of weakness, such as corporate domestic profits, which actually fell 4.2% during the third period, according to data from the Bureau of Economic Analysis.

Ordinarily that would be a disaster. But today, 31.5% of all corporate earnings come from foreign sources. Thanks to the weak dollar, foreign profits of U.S. companies are healthy. In the third quarter they surged 20%. So despite the decline in domestic profits, U.S. companies' net profits actually rose 1.2% in the July-September stretch.

The dollar should continue to bolster the economy at least through next year and maybe longer. Many economists expect the domestic economy to falter this quarter and in the first three months of 2008. But the weaker dollar will continue to underpin industrial activity.

American manufacturing already is booming. Since 2002, despite warnings of "deindustrialization" and a "hollowing out" of U.S. manufacturing, U.S. factory output of durable goods -- the sector most sensitive to changes in the dollar's value -- has surged more than 25%. Overall, factory output is up 16%.

wiecej na http://biz.yahoo.com/ibd/071130/general.html?.v=1
milego dnia:)
teoretyk-praktyk / 2007-12-01 10:34 / portfel / Toddler giełdowy
Raczej dużego dysonansu nie ma. Można uznać, że zachowanie giełd jest bardzo racjonalne, czyli wzrosty do końca roku i tuż po Nowym Roku. Ale zobaczymy jak będzie.
flugo dziecko hossy / 83.3.53.* / 2007-11-30 20:10
bourbon 8letni to lipa
normalny 40% z cola smakuje tak samo
Eres / 2007-11-30 18:37 / portfel / Wieczny debiutant
http://tnij.com/4Wu5
Eres / 2007-11-30 18:27 / portfel / Wieczny debiutant
http://tnij.org/aii3
up / 2007-11-30 18:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zlituj sie,to jest news sprzed tygodnia,juz tutaj omawiany
na wszystkie strony
Eres / 2007-11-30 20:19 / portfel / Wieczny debiutant
Jak ty czytasz ? To nie "news" a informacja o funduszu.
up / 2007-12-01 06:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No wlasnie to juz tu bylo!!!
Przy okazji info o zakupie czesci Citi.
Odszukaj albo kliknij "Ksiaza Cicibanku "
Tam masz o nim wszystko i o jego inwestycjach.
up / 2007-12-01 06:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ooo juz zasypiam ma byc Ksiaze Citibanku
piciu / 2007-11-30 18:23 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kilka dni temu, gdy byłem w serwisie samochodowym, pewna pani weszła do środka i poprosiła o część 710.
Zdziwieni patrzyliśmy jeden na drugiego, aż wreszcie moment konsternacji przerwał jeden z mechaników samochodowych, pytając:
- A co znaczy część 710?
Kobieta odpowiedziała:
- No wie pan, to taka mała część na samym środku silnika - gdzieś się zawieruszyła, więc potrzebuję nową.
Mechanik nie dawał za wygraną i pytał dalej:
- A do czego jest ona używana?
Kobieta odpowiedziała że nie ma pojęcia, ale pamięta dobrze że na samym środku silnika zawsze ją widziała. Mechanik podał kartkę papieru i ołówek, prosząc by pani narysowała jak ta konkretna część wygląda i wtedy może on będzie potrafił jej pomóc. Kobieta nakreślila około 6-centymetrowy okrąg, a następnie wpisała do niego 710. Acha, uśmiechnięty mechanik przytaknął głową - już wiem...

Zobacz część 710 - http://likr.pl/tmp/710.jpg
anonim_03 / 2007-11-30 19:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kilka latek temu, u początku obecnej hossy to się nazywało 710 powodów do wojny w Iraku.
ffg / 83.26.6.* / 2007-11-30 18:51
...

Baby za kółkiem
oll1 / 2007-11-30 18:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie wiem za bardzo cos sie dzieje z moim Kopexem... Swietne infa sie sypia, jedno za drugim, a kurs nie chce wyskoczyc... Lubie powolne wzrosty, ale jednak moglby byc troche wieksze na tej spolce. Wskazniki swietne, spolka swietna... hmm Ktos trzyma wzrosty tutaj.

Dzisiaj bardzo cieszy EPL, Resbud, Zastal, MSZ, Bytom, ERG. No i nawet STX wedruje w gore. Dobra sesja :)
Pozdrawiam
superman / 2007-11-30 17:52 / Tysiącznik na forum
BYTOM SA rejestracja akcji serii I w Krajowym Rejestrze Sądowym

Raport bieżący 85/2007

Zarząd Z.O. Bytom S.A. informuje, iż w dniu dzisiejszym otrzymał informacje o zarejestrowaniu przez Sąd Rejonowy w Katowicach Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki o kwotę 15.000.000 zł w drodze emisji 15.000.000 akcji serii I.
Wobec powyższego aktualnie kapitał zakładowy Z.O. Bytom S.A. wynosi 45.000.000,- zł i dzieli się na 45.000.000 akcji o wartości nominalnej 1 zł każda.
piciu / 2007-11-30 17:20 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dane co raz gorsze a gielda w gore

nadal czekam na spadki (juz miesiac bez akcji)
malibu88 / 2007-11-30 20:23 / Giełdowa hiena
wplac pieniazki na lokate albo schowaj w skarpeteczke
:)
lud / 83.8.100.* / 2007-11-30 19:40
czekaj dalej, Ty chyba nie rozumiesz tego co piszesz.
Gracz gieldowy / 85.219.198.* / 2007-11-30 17:39
gielda nie moze wiecznie spadac - sa spadki a pozniej odbicie
Sw.Mikolaj / 2007-11-30 17:21 / Bywalec forum
to juz sie nie doczekasz,juz po spadkach
opolanin / 68.196.85.* / 2007-11-30 21:30
nie jestem tego taki pewny
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy