Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: Inflacja podbija rynek

USA: Inflacja podbija rynek

skomentuj
Money.pl / 2007-05-15 18:26
Komentarze do wiadomości: USA: Inflacja podbija rynek.
Wyświetlaj:
teoretyk-praktyk / 2007-05-15 18:26 / portfel / Toddler giełdowy
Jednak inflacja bazowa wzrosła więcej niż się spodziewano bo o 0,2% (spodziewano się 0,1%). Czy to dobrze czy źle? Ź le bo zbliża się sezon urlopowy i turystyczny, więc ceny paliw i żywności wzrosną co po nałożeniu się na jeszcze wiekszy wzrost inflacji bazowej (maleje PKB a płace rosną) może spowodować wybicie inflacji daleko poza 2,5% w miesiącach letnich może nawet 2,7%-2,8%. Zatem jutro okaże się jak wygląda rzecz z produkcją. Skoro DIJA dzisiaj rośnie to raczej należy spodziewać się dobrych danych. Zobaczymy. Ciekawe jest jednak jak to możliwe, że PKB maleje o połowę, rodzą się powoli zatory kredytowe (w ciągu 2 lat ma być niespłaconych około 2 mln domów, co przy takiej podaży i malejącej licznie oddanych i ropoczętych nowych inwestycji może spowodować zmalenie ich cen np. o połowę i duże straty firm kredytowych) zatem kryzys się nasila. Jak prognozują znawcy w końcu giełda musi skonsumować te fakty. Pozatym jeśli maleje konsumpcja w usa to nic dziwnego, że ceny żywności maleją. Zatem ludzie oszczędzają, czyli jest źle (skoro statystycznie rosną im dochody - ostatnie większe wypłaty przed kryzysem rozładowywujące ewentualne napięcie społeczne?). Hurra optymizm może jest wskazany, ale dla hurra graczy.
teoretyk-praktyk / 2007-05-15 18:35 / portfel / Toddler giełdowy
Zatem skoro PKB maleje o połowę, konsumpcja spada, ludzie nie mogą spłacać kredytów a produkcja rośnie, a jednocześnie rośnie deficyt w handlu zagranicznym to jak to możliwe, że przemysł ma się tak dobrze? Czyli np. usługi musiałyby dawać duży spadek tak samo handel czego jednak się nie notuje. Ciekawe jakby Pan Paweł mógł skomentować ten ekonomiczny cud? Czy filie zagraniczne dają tak duży dochód skoro DJIA to są spółki publiczne, więc nie mają one filii zagranicznych (?). Może akurat kolej ma się dobrze bo ludzie nie jeżdżą autobusami ani nie latają samolotami z uwagi na drogie bilety? Albo to jest zwykłe mylenie innych giełd, żeby przyciągnąć kapitał spekulacyjny, podbić ceny i zarobić na spadkach?
prawiezaratustra / 2007-05-15 20:38 / _
Zdolnym do mylenia innych giełd mógłby być Zaratustra?
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy