Forum Polityka, aktualnościŚwiat

USA mają dość unijnych ceł na drukarki

USA mają dość unijnych ceł na drukarki

Money.pl / 2008-08-21 12:09
Komentarze do wiadomości: USA mają dość unijnych ceł na drukarki.
Wyświetlaj:
absurd / 81.190.10.* / 2008-08-21 15:52

Rzecznik unijnego komisarza ds. handlu Petera Mandelsona krytykuje, że USA chcą doprowadzić do likwidacji ceł na drodze prawnej. Tymczasem powinno się to odbyć poprzez nowe negocjacje porozumienia handlowego IT, do czego UE jest gotowa.

no jasne UE po swojemu interpretujac umowy, łamie je jednoczesnie, i ma pretensje ze ktos prawnie sie upomina o swoje, bo przeciez , mógłby, zwrócić się do jasnych majestatów komisarycznych, o łaskawe, stosowanie prawa(umów) zgodnego z prawem

ue przyzwyczaiła się ze to ona , rządzi, i wydaje dyrektywy, nawet te najbzdurniejsze o krzywiźnie ogórka,
przeciez ci wszyscy "znawcy" musza miec coś do roboty

tak się rozpedzili, ze nawet miedzynarodowe porozumienia handlowe, usiłowali wtłoczyc w ramy, ciasnej ue umysłowosci,

zapomnieli ze na swiecie nie sa najwyższa instancją, albo zwidziało im się że ich podwórko, to cały świat, (zreszta dalej maja takie zwidy - swiadczą o tym ue regulacje energetyczne, czy inne)

a tak z innej beczki, chyba ue czuje przegraną, skoro ma taki lamentujący żal, i jest taka gotowa do negocjacji, gdy sa pewni wygranej, zupełnie inaczej się zachowują.
leiho / 2008-08-21 14:29 / "Tu Ne Cede Malis"
euro socjalistyczna jaczejka w Brukseli CHRONI haha, francuskich producentów drukarek, samochodów, cukru, śrubek i WSZYSTJIEGO niemal - dzieki temu płacimy za sprzet AGD< jedzenie tid po 3 razy wiecej. dzieki ci wspaniała socjeuropo za te dobrodziejstwa, jestesmy tak bogaci, ze co tam, zamiast płacic za dobry samochod 25 000 dolarów, palcimy wiecej za najmarniejszy francuski ZŁOM z 3 razy mniejszym silnikiem, wszystko z plastiku itd - bo po co placic mniej skoro mozna wiecej.
Pilsener / 2008-08-21 15:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak naprawdę ochrona branży oznacza jej degradację i zmniejszenie produktywności - to tak samo, jakbyś chronił żołnierza przed dostępem do broni, żeby go nie stracić w walce. Masz żołnierza, ale co on jest wart jak nigdy nie widział karabinu? Kto odstaje, ten zostaje - mówi stare powiedzenie. Nie ma miejsca dla słabych - dlaczego silni mają dźwigać słabych? W ten sposób słabi nie znikają, a silni słabną i wszyscy są słabi: gospodarka, społeczeństwo, cały kraj.

Amerykanie już to przerabiali z cłami na stal - co prawda obronili tysiące miejsc pracy w hutnictwie, ale stracili miliony w innych sektorach, gdyż z powodu droższego surowca amerykańskie wyroby były mniej konkurencyjne.

Codziennie z powodu ograniczeń w wolnym handlu umiera 150 osób. Socjalistyczne oszołomy twierdzą, że na handlu zawsze jeden się dorabia, a drugi traci. Jak można tak myśleć? Jak ktoś chce mi dać kasę i otrzymać w zamian produkt, z wolnej, nieprzymuszonej woli - ja chcę sprzedać, on kupić, zgadzamy się na warunki - każdy ma to, co chce - ale wg socjalistów to wyzysk, bo oni przecież wiedzą najlepiej i to oni powinni decydować co, kto i za ile kupi. Jak dla socjalisty moje włoskie buty za 150 euro to wyzysk, to niech kupi sobie gumofilce od ruskich! Ale od moich butów socjalistom wara. Socjaliści (tacy jak w polskich partiach politycznych) to zakompleksione małe ludki z paranoją regulacji. Jak premier prezydentowi nie ureguluje pojemności spłuczki klozetowej, to będzie chory. W socjaliźmie nie chodzi o "sprawiedliwość społeczną", tylko narzucenie bliźniemu swojej woli. Po prostu Europejczycy (a zwłaszcza polacy) tacy już są - muszą koniecznie drugiemu człowiekowi życie uregulować. Niech lepiej uregulują swoje myślenie.
o2o / 77.254.147.* / 2008-08-21 14:39
Jak ci się tak nie podoba w Unii Europejskiej to wypad do krajów mlekiem i miodem płynących (Białoruś, Korea Północna)
leiho / 2008-08-21 15:09 / "Tu Ne Cede Malis"
wyjadę tłuku, ale do USA, Chile czy Nowej Zelandii, gdzie zarci, zycie i wszystkio jest o 2/3 tanszew niz tutaj. Metr mieszkania w Santiago de Chile, kraju połowe bogatszym od Polski, z normalnym systemem emerytalnym kosztuje 800 dolarów. W Polsce 3-4 tysiace dolarów. Fajnie co? :) Wyjadę, mam andzieje ze w ciagu 2-3 lat juz to zrobie.
hehehe / 217.98.20.* / 2008-08-21 16:27
WYJEDŹ, niezły pomysł!
o2o / 77.254.147.* / 2008-08-21 15:33
Proponuję zabrać ze sobą coś na uspokojenie abyś przeżył szok związany z urealnieniem marzeń o USA, Chile i Nowej Zelandii ...
Problemy krajów marzeń w przyszłych latach
1) USA
- utrzymanie Baby Boomers
- koszt dodatkowego ubezpieczenia medycznego (w podstawowym nie masz praktycznie nic)
- już teraz wielu emerytów w USA musi pracować do 70-tki i dłużej aby godnie żyć.
2) Chile
- miedź jest towarem, którego ceny zmieniają się w sposób cykliczny -> przy załamaniu koniunktury na Cu, w Chile rozpocznie się gwałtowny kryzys gospodarczy - porównywany z z kryzysem Rosyjskim w 1998
3) Nowa Zelandia
- nadchodzące spowolnienie w Azji w szczególne dotknie NZ. (główne kierunek eksportu)
leiho / 2008-08-21 16:50 / "Tu Ne Cede Malis"
to ciekawe, bo od kiedy rządził tam pinochet, to poza jednym malenkim kryzysem (czyli 1 na 30 lat) nie mieli zadnego, kraj sie rozwija dynamicznie, Chile jest JEDYNYm krajem w Am. Pld gdzie policja nie bierze włapę - cóz, marze o takim kraju. Jesli jeszcze cena mieszkania to 1/4 ceny w Polosce, to czegóz chciec wiecej. Zawitam tam na pewno - a czy na dłuzej, nie wiem.
absurd / 81.190.10.* / 2008-08-21 16:03
najpierw o2o wyganiał .. a jak znalazł posłuch to teraz straszy?

o2o zdecydój sie .. ue poprzez swoje porządki traci do swiata, jak się nie zmieni bedzie takim skansenem jak białorus, czy korea płn

ciekawe dlaczego o2o nie wysłał goscia do korei południowej? nie pasuje to o2o do koncepcji?
jliber / 2008-08-21 14:20 / Tysiącznik na forum
Za wprowadzanie ceł a przez to wyzysk konsumenta każdy urzędnik czy polityk powinien zostać zesłany na Syberię.
rty / 83.7.76.* / 2008-08-21 12:09
EURO-SOCJALIZM.
Kto temu zaprzecza ten jest debilem!
Pilsener / 2008-08-21 13:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Nie zaprzeczam
2. Różne lewaki i pseudo-eko-anty-globuliści twierdzą, że to USA powoduje biedę i wyzyskuje biedne kraje. Tymczasem JA byłem w Afryce i tłumaczyłem bambusom, dlaczego nie mogą w UE sprzedawać swojej żywności i kupić za to lekarstw podczas gdy lewaki i eko-anty sobie organizują video-konferencje na latopach HP i kamerach Dell'a o złym Jerzym Krzaku. Fajnie być socjalistą korzystając z dobrodziejstw liberalizmu. Spróbujcie w Korei Północnej albo na Kubie - gdy dostaniecie ćwierć cygara i pół podpaski bez skrzydełek na miesiąc szybko zatęsknicie za liberalizmem i kapitalizmem, który tak potępiacie.
o2o / 77.254.147.* / 2008-08-21 12:36
Kolejne dziecko Neostrady, które wszystko wiąże z socjalizmem.
Inteligencja w krajach EU (w tym Polska) stanowi 6-10% obywateli. Pozostała część musi pracować na stanowiskach niewymagających wysokich kwalifikacji (np. przy produkcji telewizorów LCD w Polsce pracuje już 300 000 obywateli (łącznie z kooperantami)). Likwidacja ceł jest równoznaczna z likwidacją setek tysięcy miejsc pracy osób o niskiej kwalifikacji.
Przy takiej dysproporcji zarobków Wietnam/PL cła na niektóre produkty są konieczne!
Pilsener / 2008-08-21 13:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie. Tak samo ja bym zaczął w polse niszczyć maszyny - bo odbierają ludziom pracę! Po co coś robić maszyną, jak można ręcznie? Ludzkie ręce gorsze od maszyn? Zobaczcie, ile miejsc pracy powstanie, jak nałożymy dodatkowe podatki za używanie maszyn! Zamiast koparki reakcyjny burżuj będzie musiał zatrudnić ludzi.
rty / 83.7.76.* / 2008-08-21 13:22
-Pilsener
Ja jako konsument domagam się, żeby towar był dobrej jakości, wyprodukowany na jakiejkolwiek maszynie.
Chcę mieć tanią i dobrą drukarkę. Może być wyprodukowana ręcznie- mnie to nie obchodzi. Ja jestem konsumentem.
I koniec.
I niech się kapitalista martwi na jakiej maszynie to wyprodukować.
Ja nie mogę z mojej własnej kieszeni finansować nieudolnych producentów z junii ojropejskiej!

A jeśli Ty chciałbyś mnie do tego zmusić (do finansowania nieudaczników) to jesteś zwykłym SOCJALISTĄ.
muad / 195.20.110.* / 2008-08-21 12:48
o2o
Jakbym czytaj jakiegoś lewicowego oszołoma, cła nie mają żadnego uzasadnienia, są szkodliwe, tworzą patologię, ograniczją rozwój. A najważniejsze - zabijają konkurencję, wspierają pasożytów.
o2o / 77.254.147.* / 2008-08-21 12:59
Jesteś następny do zwolnienia pasożycie muad. Wietnamczycy są tańsi od Ciebie.
Twoja wysoka płaca ogranicza rozwój i tworzy patologię.

PS. Napisałem NIEKTÓRE cła.
PS2. Nie ma i nie było kraju na świecie, który nie chroniłby swojego ważnego przemysłu cłami ochronnymi/antydopingowymi.
rty / 83.7.76.* / 2008-08-21 12:47
Odezwał sie socjalista- ekonomista polityczny!
Co mnie, jako konsumenta, obchodzą jakies miejsca pracy utrzymywane SZTUCZNIE, moim kosztem!
Ja chcę TANICH TOWARÓW i już!

Euro-socjalista jeden! Idź do szkoły, uczyć się podstaw!!
o2o / 77.254.147.* / 2008-08-21 13:02
Jesteś następny do zwolnienia pasożycie rty. Wietnamczycy są tańsi od Ciebie. Co mnie obchodzi Twoje miejsce pracy.
Twoja wysoka płaca ogranicza rozwój i tworzy patologię.

PS. Nie ma i nie było kraju na świecie, który nie chroniłby swojego ważnego przemysłu
cłami ochronnymi/antydopingowymi.
leiho / 2008-08-21 14:32 / "Tu Ne Cede Malis"
nie pier.dol kolego, nie cena jest najwazniejsza dla milionów ludzi. Gdyby cena była najwazniejsza, chodzilibysmy w drelichowych spodniach, jedli chleb ze smalcem i jezdzili na wrotkach zamiast samochodami - jak widac NIE robimy tego, mimo ze tak jest taniej. Wiec nie stosuj propagandy jak bolszewicki politruk ok? Ludzie maja miec WYBÓR, wolny wybór. UE nam go nie daje, nakladajac setki ceł, dzieki czemu zamiast miec do wyboru amerykanskiego kaptopa, laptopa z wietnamu i laptopa ze szwecji my MUSIMY wybrac tego ze szwecji (bo te amerykanskie, mimo ze tej samej jakosci i w USA 3 razy tansze, są dzieki dobrodziejom z UNI dwa razy drozsze).

wiec nie chrzan.
rty / 83.7.76.* / 2008-08-21 13:06
o2o
Jesteś MARKSISTĄ czyli ekonomicznym DEBILEM.

Idź do szkoły podstawowej, douczyć się tam.
rty / 83.7.76.* / 2008-08-21 12:51
o2o jest tym socjalistą, oczywiście.
Olio / 85.222.41.* / 2008-08-21 12:46
Co ty opowiadasz za dyrdymały , widać że nie masz nic wspólnego z tą branżą , ba nawet nie masz pojęcia o czym mowa. Firmy takie jak LG , które mają u nas fabryki i tak sprzedają produkty do UE z naszych fabryk i po zniesieniu cła z USA tak zostanie. Czemu ?? bo co innego się u nas produkuje a co innego się sprowadza. Drukarek u nas praktycznie się nie produkuja , zresztą jak w całej Europie.

Chodzi tutaj o zwykłe złodziejstwo UE , np drukarka z czytnikiem kart , według tej komuny nie jest już drukarką , tylko czytnikiem kart :| Monitor LCD z tunerem , jest monitorem a TV LCD już nie :) Czemu ?? , proste żeby zarobić , zablkować sprzedaż japońskiego sprzętu. Co oczywiście wspiera unijne firmy typu Philips , które w tym segmencie produkuja czysty chłam.
leiho / 2008-08-21 14:38 / "Tu Ne Cede Malis"
powiem Ci olio, ze ostatnio czytałem artykuł o 4 najwieksym producencie LCD na swiecie, jakas tajwanska firma, LIchiu czy jakos sie am nazywa. (w jedym z Pulsów Biznesu, jakies 2 tygodnie temu). Otóz, ta firma, NACISKA na to by ceł NIE znosic w UE. A wiecie dlaczego?? Dlaczego, ze oni wybudują zakłady w Polsce prawdopodobnie, i sprzedadzą towar w Europie. DROGO. gdyby zniesc cła, to budowanie tych zakłądów w Polsce w ogóle by sie nie opłacało, bo rynek zalał by tani towar z tajwanu i USA i CHin. I teraz tak: normalny człowiek chce zniesienia ceł, bo dzieki temu 38 milionów ludzi bedzie miało o polowe tanszy sprzet. Socjalista , czyli np nasz obecny rząd zrobi tak: NIE zniosą ceł, firma wybuduje tu zaklady, pojawi sie ze 2000-3000 miejsc pracy, rzad ogłosi to jako wieki SUCES, ze tworzą miejsca pracy, inwestycje. heheh, tak to wyglada, taka jest logika socjalizmu. CI debile czerwoni nie widzą, ze stworzą 2000 miejsc pracy, a 38 milionów ludzi bedzie placic 2 razy wiecej za monitory. Byc moze dlatego obetną komus 100 zł z pensji, byc moze zlikwiduje sie jakies miejsce pracy gdzies tam z tego powodu - ale tego czerwona zaraza nie widzi. No ale to jest wlasnei socjalizm. I dlatego w demokracji MUSI wygrac socjalizm, bo ludzie są za głupi by zobaczyc te zaleznosci. Oni widzą tylko 2000 miejsc pracy przy produkcji TV, a to ze ktos tam, byc moze dziesiatki tysiecy ludzi prace straci, tego juz nie widzą :)
o2o / 77.254.147.* / 2008-08-21 14:48
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. NIEKTÓRE CŁA - antydopingowe (jeśli wiesz co to pojęcie znaczy) muszą istnieć.

PS0. Cła można stopniowo obniżać wraz ze wzrostem wydajności pracy w kraju.

PS1. Jeśli nie będzie ceł ochronnych to
-> bankrutuje przemysł
-> zwiększenie bilansu płatniczego
-> osłabienie waluty
co w konsekwencji doprowadzi do wzrostu cen produktów importowanych.
(inflacja).

I tak geniuszu liberalny rozwaliłeś gospodarkę. Gratuluję!

PS2. Czekam na GENIUSZA, który wskaże choć jeden kraj bez ceł ochronnych i chyba się nie doczekam...
Ronald / 83.17.104.* / 2008-08-22 08:40
Chyba antydampingowe (antidumping) - czyli chroniące przed zaniżoną ceną (np. z powodu wykorzystania do produkcji taniej siły roboczej). Generalnie damping stosowany jest po to, żeby wykończyć konkurencję - a potem wycisnąć z rynku wyższe cany niż były przed wykończeniem konkurentów.
Uncle Fester / 195.138.208.* / 2008-08-21 15:32
cła antydopingowe?? a co to takiego hahahahaha
leiho / 2008-08-21 15:17 / "Tu Ne Cede Malis"
a czy geniusz o2o słyszałe o teorii korzysci komparatywnych??? jak nie, to niech przestanie chrzan.ić o cłach antydumpingowych.. nara, nei chce mi sie z ekonomia na pozimie podręczników dla mlodych bolszewików dyskutowac.
JanKS / 2008-08-21 17:18 / Bywalec forum
leiho - masz całkowitą rację.
o2o - cła - każde cła - ograniczają wybór konsumenta, ograniczają konkurencję i osłabiają rozwój gospodarczy kraju - zarówno tego, który chce eksportować jak również tego, który te cła nakłada.
A cła "anty-dumpingowe", to tylko mydlenie oczy, to pretekst by chronić interesy wąskiego lobby kosztem całego kraju.
Pozdrawiam
leiho / 2008-08-21 15:15 / "Tu Ne Cede Malis"
to taki sam argument, ze wskaz mi chociaz jeden kraj , ktory ma: legalne narkotyki w 100 %, zalegalizowane niewolnictwo, czy karę smierci za czary i magię- jezeli nie zauwazyles matołku, to czasy sie zmieniaja. Niektore rzeczy na gorsze, inne na lepsze. Akurat cła nalezą do tych gorszych. Jezeli jestestakim milosnikiem ceł, to zapewne popierasz akty prawne takie jak Smoot-Hawley tariff act - prawda? byla to, dla niekumatych, ustawa, ktora wprowadziła taryfy celne na okolo 20000 produktów na rynku amerykanskicm - jestuznawana za głownego "sprawę" tego, ze Depresja w USA trwałą prawie 10 lat i gdyby nie wojna to potrwałąby kolejne 10. Zniszczono całkowicie handel miedzynarodowy dzieki tej ustawie - a to tylko po prostu wiekszy odpowiednik zwykłych ceł. Idea tez była dla tych bandytów czerwonych SŁUSZNA- wzmocnic krajową produkcje, chronic meijsca pracy itd. W efekcie całe USA dostało po tyłku, na wiele lat a skkutki tej depresji czuc bylo dziesiatki lat. Wlasnie z powodu, takze, nie tylko - barier celnych.
rty / 83.7.76.* / 2008-08-21 12:50
Tak, olio ma rację!
Trzeba zlikwidować tę EURO-KOMUNĘ!
Precz z walutą OJRO!

Najnowsze wpisy