Forum Polityka, aktualnościŚwiat

USA: Program zniesienia wiz na początku 2007 roku

USA: Program zniesienia wiz na początku 2007 roku

Wyświetlaj:
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-12-06 16:33
Nie widzę żadnej "wielkiej" korzyści ze zniesienia wiz. Owszem, miło, że nie będzie się stało w tej poniżającej kolejce. Jednak pamiętajmy, że NIC nie ma za darmo. USA już wyegzekwuje od Polski coś w zamian (i to dużo!).

Po pierwsze będzie to dotyczyło wyjazdów turystycznych, a jako turysta i tak można wyjechac.
Ruch bezwizowy bedzie pewnie dotyczyl pobytow krotkoterminowych.
Znajac polska mentalnosc i potrzebe wiecznego kombinowania i zarobkowania, Polacy baaaardzo szybko zajda za skore urzedowi Immigration.
Zatem po pewnym okresie czasu (daje gora 1-2 lata). Polakow z powortem wlaczy sie w ruch wizowy i to na ostrzejszych warunkach. No i baza danych immigration zapelni sie tysacami pracujacych na czarno Polakow.

Takie jest moje zdanie na podtawie tego co zaobserwowalem w USA.
insi@poczta.onet.pl / 83.8.182.* / 2007-01-02 01:53
"2006-12-06 16:33:12 | 198.155.189.* | antyPiSuar
Re: USA: Program zniesienia wiz na początku 2007 roku [0]
Nie widzę żadnej "wielkiej" korzyści ze zniesienia wiz. Owszem,
miło, że nie będzie się stało w tej poniżającej kolejce. Jednak
pamiętajmy, że NIC nie ma za darmo. USA już wyegzekwuje od
Polski coś w zamian (i to dużo!).

Po pierwsze będzie to dotyczyło wyjazdów turystycznych, a jako
turysta i tak można wyjechac"


Nie zgadzam się z tym,oczywiście że nawet jako turysta nie można wyjechać bo inaczej pół Polski już by tam dawno było.Znam ten temat bardzo dobrze ponieważ mój brat mieszka w Stanach.My,Polacy,póki co nie możemy wyjeżdżać do Stanów ani w celach turystycznych,ani w żadnych innych.95% starających się nie dostaje wizy,taka jest rzeczywistość,wiem,bo akurat byłam w Warszawie w ambasadzie i widziałam co tam się dzieje.Nie lubię jak ktoś tu bajki opowiada na forum a się nie zna.
jliber / 212.180.147.* / 2006-12-06 09:27
Atmosfera wydaje się być przyjazna. Republikanie lubią nas za Irak, a demokraci lubią UE za socjalizm. Czyli generalnie dokładnie za te rzeczy którymi nie ma co się chwalić, ale prawie jak w matmie, dwa minusy dają plus ;)
enlajter / 85.221.229.* / 2006-12-06 10:11
nie wiem, co demokraci i UE maja wspolnego z socjalizmem, jedno jest pewne mentalnosc polska ma wiele wspolnego ze sredniowiecznym przesadem i superuproszczeniem umyslowym, ktore pozwalają temu narodowi trwac w ignorancji

Najnowsze wpisy