Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: Recesja - tym razem w samochodach

USA: Recesja - tym razem w samochodach

Money.pl / 2008-02-22 17:02
Komentarze do wiadomości: USA: Recesja - tym razem w samochodach.
Wyświetlaj:
yayurek / 2008-02-24 12:48 / Kompulsywny looser na forum
przeczytałem w Spieglu, że do wyprodukowania ethanolu, odpowiadającego 100 litrom benzyny, potrzeba ilości zboża odpowiadajacego 460 bochenkom chleba, lub w przeliczeniu na kalorie, ilości żywności wystarczającej dla dorosłego człowieka na rok ... 100 l benzyny - rok życia... piękne przeliczenie, tych idiotów od biopaliw będzie można wkrótce o ludobójstwo oskarżyć.... zresztą nie inaczej urzędasów z Brukseli, którzy płacą farmerom za odłogowanie ziemi, czy którzy wciąż nakładają przeróżne limity..... ale znając bezwładność urzędów to mają to zaplanowane w budżetach na jakiś 10 lat i ni cholery tego nie zmienią, choćby ceny pszenicy czy mleka poszły w górę o kolejne 100%... a na cholerę coś zmieniać... w ubiegłym tygodniu doszło do demonstracji w Jackarcie w związku z podwyżkami cen soi
Amigo11 / 2008-02-24 15:14 / SAMA PRAWDA
Jak chcesz ze by Cie było stać za rok na chleb , pomyśl juz teraz . Łykaj BYTOM .


Pozdrawiam
bebe / 2008-02-24 14:42 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
otwieram drzwi forum......aaa tu yayurek........i to z takim tekstem.......
nooooo.......to już wiesz...wiemy.......- brukselskie betony........- życze im "czarną kawę".....- cholerne biurwy......- to bez polotu....
witam ...... w ten piękny słoneczny dzień.......
zbig$$ / 89.230.195.* / 2008-02-24 14:21
celowa robota, zeby zgłodzic ludzi i zredukowac liczbe ludnosci
Jeck / 2008-02-24 14:15 / "Poławiacz perełek"
W ubiegłym roku, w związku z rosnącymi cenami żywności Unia zastanawiała sie nad zniesieniem dopłat upraw dla bopaliw. Nie wiem jak to się skończyło..
Do zamieszek w Dżakarcie dodać należy protesty w Meksyku, po rekordowych wzrostach cen kukurydzy.
zbig$ / 2008-02-24 14:43 / Uznany gracz - weteran 93/94
biopaliwa swoja drogą, po prostu kapital z dotcomow przeniosl sie w nieruchomosci, a od jakiegoś czasu na jedzenie, tu bedzie chyba kolejna bańka, ciekawe jak nasi producenci zywnosci na gieldzie...pepis juz rosnie...
PedroGonzalez / 2008-02-24 14:18 / Uznany Gracz Giełdowy
swoja droga z czego to wynika?
1. wiecej jemy ? (nie sadze)
2. drozsza produkcja ? (naciagane)
3. spekulacje ? (najprawdopodobniejsze)
Jeck / 2008-02-24 14:50 / "Poławiacz perełek"
1) a ja właśnie myślę, że więcej jedzą/my, a dlaczego? Chiny sie rozwijają i Chińczykom żyje sie coraz lepiej w związku z tym starczy im na więcej niż przysłowiowa miska ryżu.
Indie to samo, Meksyk, Europa Środkowa, Brazylia, Turcja. Te kraje i regiony dynamicznie sie rozwijają, społeczeństwa się bogacą i napewno idzie to też w konsumpcję.
Pytanie: Ile razy byłeś na obiedzie z rodziną w restauracji w tym roku a ile razy 5 lat temu?? ;-)
2) droższa produkcja - j.w.
3) spekulacje- takiej spekulacji, na taką skalę, na wszystko świat chyba jeszcze nie notował..

pozdrawiam
anonim_03 / 2008-02-24 14:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

1. wiecej jemy ? (nie sadze)

więcej jedzą ...
PedroGonzalez / 2008-02-24 13:38 / Uznany Gracz Giełdowy
1 barylka ropy = 100 duszyczek pozbawionych ciala za ten surowiec...tez tak mozna przeliczac....w sumie mozna sie pokusic ile pochlonely istnien ludzkich wojny o rope...rachunek moze byc porazajacy
zbig$ / 2008-02-24 14:45 / Uznany gracz - weteran 93/94
chyba przesadziles...millony barylek dziennie...
bardziej podobno krwawe są diamenty...jest nawet chyab taka ksiażka "diamenty we krwi"...czy jakos tak
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-24 15:03
bloody diamond- film z leonardo di caprio- b.dobra rola i dobry film
PedroGonzalez / 2008-02-24 14:50 / Uznany Gracz Giełdowy
parafrazowalem do przeliczania bochenkow chleba :)
tomtay / 2008-02-24 13:35 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marks by triumfował, że Europa sama bez przymusu wprowadziła,
ustrój który opiera się na zasadzie daj stówe to po odliczeniu prowizji
oraz kosztów manipulacyjnych tudzież podatków dostaniesz dwadzieścia
i mało tego, jeszcze będziesz szczęśliwy, że dostałeś aż dwadzieścia :))
anonim_03 / 2008-02-24 12:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
3-masz kamyki czy się odleszczełeś ?
yayurek / 2008-02-24 13:05 / Kompulsywny looser na forum
uoj już dawno, dawno nie mam, zacząłem się interesować wyłącznie indeksami, prawie wszystko ma swój indeks i prawie na wszystkim można grać, mam dosyć rozwiązywania szarad, co, dlaczego, po co, dla kogo dany raport oznacza, jak już np ten metal, to lepiej kupić Uranium Participation Fund, którego ruchy odpowiadają ruchom surowca, na cholerę płacić na strajki, związki zawodowe, awarie, kochanki szefa.... taką mam przynajmniej na razie koncepcję nr 1568/B/224/dz
zbig$ / 2008-02-24 14:47 / Uznany gracz - weteran 93/94
teraz bańka uranowa???
zbig$ / 2008-02-24 14:49 / Uznany gracz - weteran 93/94
cos mi to podejrzanie wyglada...cały swiat powoli ma odchodzic od en. at. na rzecz zrodeł odnawialnych...chyba najwyzszy czas pozbyc się aktywow z tym zwiazanych, a najlepszy sposob to robic sztuczna hosse i wcisnać leszczom, fundom, etc.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-24 14:53
na czym opierasz twierdzenie:
cały swiat powoli
ma odchodzic od en. at. na rzecz zrodeł
odnawialnych...
?
Demon rynkow / 2008-02-24 12:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Longterm myslisz ze takimi gadkami jestes orginalny co recesje jest pelno takich ludkow którym bessa sie udziela ciut za mocno i przewiduja jakis gigantyczny krach, a wiedziałes o tym ze akcje amerykańskie biorac pod uwage c/z są bardzo tanie, a powiedz mi od kiedy ciecie stop procentowych i drukowanie pieniedzy skutkuje deflacja.
ty jestes tak madry i oczytany ze niedlugo podreczniki do ekonomi bedziesz zmienial i podstawowe zasady napiszesz własne.
longetrm 90% osób ma sie madrzejrzych od innych ale czy 90% ludzi jest madrzejszych od innych?
needle / 2008-02-24 12:04 / Bez rangi
dostałem w prezencie torbę z logo GPW
od osoby, która - jak sądzę - przynosi mi pecha
dostałem to pod koniec kwietnia...

żebym nie zapomniał wyrzucić zanim się sesja poniedziałkowa skończy
adrianoo / 2008-02-24 12:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
:))) no to od wtorku wreszcie wracamy do hossy, i nie trzeba tak bylo w lipcu wyrzucic? ehhh
needle / 2008-02-24 12:29 / Bez rangi
pierwsze dni to po dyszce dziennie zarabiałem:-)...
...taka podpucha...
...kto mógł przypuszczać?
tomtay / 2008-02-24 13:40 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
fajny program był na Discovery Historia rano, a pierwszych latach GPW:
"Okocim specjalista sprzeda akcje po jeden milion dwadzieścia pięć tysięcy,
a tu ani jednego chętnego" :))

a torbę wyrzuć z tramwaju przez okno przy rondzie de gaulle'a,
może trafisz w palme ;))
needle / 2008-02-24 13:52 / Bez rangi
nie chcę zaśmiecać miasta - to raz
a do tego ronda mam szczególny sentyment...
...wiesz czemu?
tomtay / 2008-02-24 13:52 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wiem, tam blisko siedziba KPN była :)
needle / 2008-02-24 14:11 / Bez rangi
:-))))))))))))))))))))))))))))))))
Longterm / 2008-02-24 11:55 / Mostek Zwyciężymy!
ale jaja

http://tnij.org/atie
rotux / 2008-02-24 11:06 / Uznany Gracz Giełdowy
Co tu zrobić co tu zrobić /żeby podatnikowi wcisnąć górę guana i jeszcze przekonać go, że to świetny deal/
http://tnij.org/ath4
Longterm / 2008-02-24 11:45 / Mostek Zwyciężymy!
Podoba mi się szczegolnie ten fragment:



Bank executives, meanwhile, warn that the mortgage mess is much broader than people with subprime loans. Problems are mounting almost as rapidly in so-called Alt-A mortgages, made to people with good credit scores who did not document their incomes and borrowed far more than normal underwriting standards would allow.


Podobnie jak George Soros, Jim Roger, Bill Gross i wielu innych uważam że subprime to był tylko apetizer..teraz pora na spekulantów co pobrali po kilka domów na handelek z zero down...tak jak i u nas cwaniaczki rezerwowali sobie mieszkanka, windowali ceny i szukali frajerów:) ale ja sie na to nie dałem nabrać...będe kupował na licytacji od kogoś kto będzie mnie błagał o te 3000 zł za metr kw, w centrum W-wy :)))
anonim_03 / 2008-02-24 11:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

teraz pora na spekulantów co pobrali po kilka domów na handelek z zero down...

Ci się rozstali z nieruchomością szybko i bez źalu


kogoś kto będzie mnie błagał o te 3000 zł za metr kw, w centrum W-wy

ile wtedy będzie warty PKO BP ??
Longterm / 2008-02-24 11:47 / Mostek Zwyciężymy!
ale ja nie wiem po co ja to wogóle pisze? wasze pieniądze...wasze decyzje...kto nie ryzykuje ten szampana nie pije:)
needle / 2008-02-24 12:05 / Bez rangi

będzie mnie błagał o te 3000 zł za metr kw, w centrum W-wy

też nie wiem:-/
anonim_03 / 2008-02-24 10:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich.

Pan dziennikarz pisze że niedługo to goście z USA będą się ubiegać o wizę pracowniczą w Polsce. Sygnałem tego jest, że DJIA oddał praktycznie cały wzrost z 2007 r. Dziennikarz jednak nie zauważył że Wig20 oddał cały wzrost z 2007r. i prawie cały z 2006r.

Jeżeli (o ile) spadek głównego indexu jest wiodącym wskażnikiem kryzysu to pytanie jest gdzie ten kryzys będzie większy ?

http://gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,29577,4946239.html
Longterm / 2008-02-24 11:10 / Mostek Zwyciężymy!
dzień dobry anonim, masz duzo racji co do postawy kontrariańskiej na giełdzie. Zazwyczaj to większość nie ma racji. Ale odpowiedz na jedno zasadnicze pytanie czy rzeczywiście większość skoro DJI i S&P w zasadzie nie jest tak daleko od rekordów? Ile tak naprawde on stracił wobec problemów gospodarczych jakie mamy na świecie (to nie jest już tylko USA). Uważam że rynek amerykański jest sztucznie podtrzymywany między innymi przez inwestorów zagranicznych takich jak Ty sam, Ponieważ dolar jest konsekwentnie sztucznie osłabiany aby wpływy z zagranicy i eksportu rekompensowały straty w kraju...uważam ponadto że teraz jest pompowany kolejny balon i to gorszy niż poprzedni w 2000 roku bo pompowane są wszystkie spółki łącznie z bankami (dużo straciły więc ludzie próbują łapać dołek). Niestety dużo tego zastrzyku pochodzi z państwowych funduszy sovereign wealth...one zachowują się jak nasze fundusze...a może za miesiąc ogłoszą że wychodzą? co im zależy? podniosą cenę za ropę i zrekompensują sobie to...co do inflacji to myślę że większość poismaków ma zdecydowanie za mało edukacji i przede wszystkim wiedzy na ten temat...Bernanke to nie jest Sławomir Skrzypek ale jeden z najlepszych mózgów ekonomii...nie jest wprawdzie praktykiem ale jego specjalizacją jest..okres wielkiego krchu. Dlatego jego zachowania (cięcia stóp+drukowanie dolara) mnie przerażają...musi sobie on bowiem zdawać sprawę że jest ogromne zagrożenie nie inflacją ale...deflacją...on oczywiście wie więcej niż my i pismaki i widzi zagrożenie nie recesją ale wieloletnią...dpresją...
anonim z szacunku do Ciebie radzę Ci zachować rozsądek...Czy jak coaz więcej ludz mówi że statek może rozbić się o skały to Ty kpisz sobie z nich i bawisz się dalej? Czy ignorujesz zagrożenie życia? Pijesz dalej swojego drinka i tańczysz do tego jak orkiestra gra? Pamiętasz Tytanika? Tam też orkiestra grała do...końca...
kisiel2 / 2008-02-24 13:43
"Uważam że rynek amerykański jest sztucznie podtrzymywany między
innymi przez inwestorów zagranicznych takich jak Ty sam"

a tak na logike - trzymalbys kapital na gieldzie w walucie ktora leci na leb na szyje?
To jest jak wichura w oczy...
anonim_03 / 2008-02-24 11:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
S&P 500 jest -14% od rekordow ... sprzed ponad 7 lat.
Longterm / 2008-02-24 11:41 / Mostek Zwyciężymy!
a co to jest -14% ? to nawet nie jest uważane za besse...kilka pozytywnych sesji i będą w zasięgu rekordów...
Longterm / 2008-02-24 11:31 / Mostek Zwyciężymy!
PS: a do komentarzy kasandrycznych trzeba się po prostu przyzwyczaić...im więcej ich będzie i kiedy już Kuczyński będzie mówił o krachu (ostatnio mówił że będą wzrosty:)) to wtedy będzie można mówić o dnie...podczas hossy też był same komentarze optymistyczne, reklamy rekordowych zwrotów z funduszy itd - to trwało kilka lat- Kenobi też pisał że będzie zwała ale musial na to czekać kilka lat...
anonim_03 / 2008-02-24 10:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
podobno u dna bessy Wielce Uznany Główny Analityk WGI (ktorego przygarnęła ostatnio Gazeta W. ;-) pisał o spadku Wigu20 do pińcet. Teraz goście piszą o spadku DJIA do 6 000. Jakieś takie podobieństwo ...
needle / 2008-02-24 10:53 / Bez rangi
czy to taki szpakowaty Piotr K.
...wolę nie podawać pełnych personaliów, bo być może już jest poszukiwany:-/
slaw / 2008-02-24 10:58 / Uznany Gracz Giełdowy
on tylko doradzał))))) ....... w piatkowym parkiecie jest bardzo ciekawy wywiad a panem ktory zrządza Skarbcem ....... jak czytam posty kolegow i koleżnek to wydaje mi sie ze wielu a nas tutj jest wielokrotnie lepszych ...... tylko trzeba byloby podzielic na tych co maja akcje jednej spolki i nigdy ne traca i tych co maja zbudowny portfel i czasami traca
slaw / 2008-02-24 10:12 / Uznany Gracz Giełdowy
witam wkleję link .........

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=c2009498-4a2f-4943-a205-e1912b7fe521&ref=lastadd

i j to roumiem tak że słońce narodu w wzroscie 160 cm mowi iż nieoficjalnie wydawł polecenia coby kilku obywatelom z powodu braku dowodow jednak dokopać. mniejsza o metody i wine należy ich niszczyć. Paranoik jednak nie chce sie leczyc i jeszcze o tym opowiad publicznie. Na szczeście to sie skończyło.
rotux / 2008-02-24 10:31 / Uznany Gracz Giełdowy
Taa. Zapomniałeś podać źródła. Niezawodny newsweek odkrył to wszystko :-]
A w sprawie wzrostu /bo nie od dziś to zdaje się kluczowa dla Ciebie sprawa../:
168 cm Kaczyńskiego - bardzo mało, co rzutuje na niereprezentatywny wygląd,
174 cm Tuska - całkiem sporo, wzrost w sam raz dla męża stanu,
(dla porównania Kwaśniewski ma 172 cm wzrostu, a Wałęsa 170 cm. Granica pomiędzy kurduplem a postawnym mężczyzną przebiega na 169 centymetrze)
slaw / 2008-02-24 10:51 / Uznany Gracz Giełdowy
rotux jak zwylke na odwrót widzę ....... npisze jasniej ... mam gdzies tkiego premiera i rzad ktory z zlożenia walczy z wlasnym obywtelem .... sam to newsweekowi powiedzial prawda??? a pondto nie chce zyc w kraju w ktorym pan premier czy jkis inny uzrednik mi mowi .... hola holaa kolego Ty masz za duzo .. Ty mozesz byc samodzielny my ci na to nie pozwolimy ........ i ktoz by przyszedł i stwierdzil że ja mam za duzo bo powiedzmy prezio ustali że mjtek wiekszy niz np: 100 000 zł to juz za duzo bo on sm tyle nie ma ..... ...ale rotux Ty sie dziel ja nie zmierzam
anonim_03 / 2008-02-24 10:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czymś trzeba zająć publiczność pod nieobecność CUDu ...
anonim_03 / 2008-02-24 10:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
możesz rzucić okiem na fakira ?
rotux / 2008-02-24 11:00 / Uznany Gracz Giełdowy
Oglądałem już wczoraj ten wykres na wszelkie sposoby.
Dużo tańszy w historii nie bywał.
Z drugiej strony ... przypomina mi to wykres
http://stooq.pl/q/?s=sky&c=3y&t=c&a=ln&b=1

Są dwa uda - albo się uda, albo się nie uda. Jak to w życiu fakira ;-)

Pewnie nie zaszkodziłoby zagłębić się w fundamenty spółki, by jakoś przyszłość próbować AMD odgadywać. Bo za pomocą wykresu to niebajdzo na razie...
anonim_03 / 2008-02-24 11:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dzięx.
ta spółka da zarobić 1000% (tylko nie wiem od jakiego poziomu :-)

fundamenty są takie że przepłacili za ATI i dług ich do ziemi ciągnie.
przejęcie jest poza dyskusją bo licencja na x86 jest nieprzechodnia.
Rozwiązanie typu sprzedanie ATI NVIDI uczyniło by z nich bardzo zyskowną spółkę o ile ich nowy Quad Core Opteron będzie się dobrze sprzdawał.

Duzi typu HP nie są zainteresowani monopolem Intela więc chyba będą ich po troszku wspierać i promować.
needle / 2008-02-24 10:33 / Bez rangi
Ty to chyba czekasz całymi dniami i polujesz na wybrańców;-)
rotux / 2008-02-24 10:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Siedzę dzień i noc. W kontrolefa wrzuciłem słowo-klucz "Kaczyński" i przeszukuję serwer co trzy minuty ;)
needle / 2008-02-24 10:39 / Bez rangi
tak luźno rzucę...
...zawsze można wpisywać się tu:
http://tnij.com/PyVp
...w zasadzie bez ograniczeń:-)
rotux / 2008-02-24 11:08 / Uznany Gracz Giełdowy
Rzuciłem okiem.
Taszka też Twoja? 8-]
needle / 2008-02-24 11:39 / Bez rangi
8-] - to mi się spodobało:-)
dodge / 2008-02-24 10:00 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Banki nie chcą już kredytować zbyt drogich mieszkań, a biura nieruchomości nie przyjmują zbyt drogich ofert. To wyraźny sygnał, że w 2008 r. czeka nas nie stabilizacja, lecz poważny spadek cen na wciąż "napompowanym" rynku nieruchomości.

Pozornie wszystko jest po staremu - względna równowaga. Z danych portalu Oferty.net wynika, że za metr kwadratowy mieszkania w Warszawie sprzedający żądają średnio 9,556 zł, o 0,5 proc. więcej niż miesiąc temu. W Krakowie 8,248 zł (plus 2,4 proc.), w Poznaniu 6,278 zł (plus 0,2 proc.), tylko w Łodzi jest taniej o,3 proc. (4,760 zł).

Mimo że obroty biur nieruchomości spadły aż o 70 proc. w porównaniu z przełomem lat 2006 i 2007, ich klienci coraz częściej odprawiani są z kwitkiem. Właściciele mieszkań i domów słyszą: albo pan opuści cenę, albo szkoda naszej fatygi i tak nabywca nie dostanie kredytu na tak dużą kwotę. "

źródło: wp.pl/"gazeta opolska"
Mieczyslaw / 2008-02-24 10:46 / Uznany Gracz Giełdowy
nagonka na banki czy deweloperow ?

Kupowanie akcji deweloperow ma jedna wade - cykl produkcyjny jest bardzo dlugi , od chwili zakupu dzialki do skasowania klienta mija czesto kilka lat, wole w tym czasie miec akcje dystrybutora stali ktory dowozi towar na miejsce i kasuje zysk niz dewelopera ktory zysk moze i osiagnie jak koniunktura dopisze a cena materialow nie zwariuje :)))

Mimo to w portfelu troszke LCC sie znalazlo

Znikam i milej niedzieli zycze
anonim_03 / 2008-02-24 10:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to zanczy:
ze względu na długi cykl produkcyjny (o którym wszyscy wiedzą) zarząd spółki developerskiej może zająć się bajkopisarstwem, które jest najbardziej zyskowną działalnością podczas hossy. ;-))
slaw / 2008-02-24 10:14 / Uznany Gracz Giełdowy
baju baju .... ale pisc kzdy dziennikarz może co chce
adrianoo / 2008-02-24 10:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
dokladnie, syt. z kredytowaniem jaka byla taka jest, a poniewaz judzie rzadziej w stosunku do czasu przeszlego sie zglaszaja to sa przyjmowani z otwartymi ramionami
lociecmc / 62.21.73.* / 2008-02-24 09:44
Witam. Czy jest możliwość kupienia całego indexu? Znalazłem na stronie GPW jednostki strukturyzowane jak MW20 odzwierciedlające skład W20. Czy np. w mBanku jest możliwość zakupu MW20? Czy są jakieś inne możliwości zainwestowania w index? Oczywiście poza funduszami, bo nie chciałbym płacić im prowizji.
needle / 2008-02-24 10:02 / Bez rangi
jak masz tyle kasiorki co własciciel Microsiftu to możesz kupić wszystkie spółki jakie są i po problemie
yayurek / 2008-02-24 09:59 / Kompulsywny looser na forum
w Niemczech sam ABN Amro, proponuje 46 produktów na tylko Wig20, na długo, na krótko, z dyskontem, z poduszką bezpieczeństwa, lewarowane, nielewarowane... u nas Bankom się wciąż nie chce... i nie dziwota tysiące zarządzających funduszami straciłoby robotę
http://tinyurl.com/2kgmfx
yayurek / 2008-02-24 10:06 / Kompulsywny looser na forum
tutaj na przykład certyfikat na mwig, handluje się tym niczym akcją, ciągłe notowania we Frankfurcie i Stutgarcie
http://tinyurl.com/35o79n
lociecmc / 2008-02-24 10:46
Czy można nabyć coś takiego w Polsce? Przez jakieś polskie biuro? Czy trzeba samemu index kompletować "na piechotę"?
yayurek / 2008-02-24 11:05 / Kompulsywny looser na forum
zamelduj się we Frankfurcie nad Odrą, albo gdzie Ci bliżej, ale są chyba i prostsze sposoby
yayurek / 2008-02-24 09:39 / Kompulsywny looser na forum
spadnie to spadnie, ale jak się miedż wyrwie w górę z tego kręgu... to ho ho ho
http://tinyurl.com/2k3t5c
yayurek / 2008-02-24 07:51 / Kompulsywny looser na forum
tak zajrzałem wieczorkiem do starych statystyk, po wkroczeniu do Warszawy w czasie pierwszej wojny światowej, NIemcy wkrótce urządzili skrupulatny spis ludności, w tym czasie wielu mieszkańców miasta zostało wcielonych do wojsk przeróżnych, wielu wyjechało na prowincję - prawie 45 ludności miasta stanowiła w tych okolicznościach pewna mniejszość, ale nie napiszę jaka, sporo też było innych, Rosjan, Niemców, Ormian itd. itp., w tych warunkach Polacy stanowili znacznie mniej niż 50% ludności Warszawy, gdyby wielkie mocarstwa miały taki kaprys, to mogłoby wkrótce po tym uznać, że Warszawę zamieszkują niejacy Warszawiarzy....
to taka lużna uwaga i błagam, nie odpowiadajcie, gdyż rozpęta się piekło.. ale Wy tam co hymn podobny do naszego macie... trzymajcie się
needle / 2008-02-24 08:12 / Bez rangi
jeszcze nie mieszkałem wówczas w stolicy...
...możesz podpowiedzieć...ta mniejszość to byli Łotysze czu Słowacy...?
...a może Rumuni, w końcu mieliśmy z nimi granicę???
yayurek / 2008-02-24 08:21 / Kompulsywny looser na forum
napisałem "pierwszej wojny światowej", a jaka to mniejszość, to za Chiny nie wyjawię
needle / 2008-02-24 08:34 / Bez rangi
czyli jednak chińczycy...no popatrz, Pan
dodge / 2008-02-24 10:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ci sami chińczycy, co emigrowali później do Ziemi Świętej?
needle / 2008-02-24 10:06 / Bez rangi
to gdzieś w okolicach placu Tien an men?
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-24 09:13
taaa...świat nie przestaje mnie zadziwiać...
yayurek / 2008-02-24 08:04 / Kompulsywny looser na forum
oho.... słyszę, że coś nadlatuje..... żegnajcieeeeeee....
bebe / 2008-02-24 02:27 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
a teraz.....Pa.....
zbig$ / 2008-02-24 01:50 / Uznany gracz - weteran 93/94
2008-02-23 21:15:38 | *.*.*.* | anonim_03 [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
w ciągu roku ropa zdrożała a 62% a dolar do złotówki staniał o 18%
czyli 1.62 * 0.82 = 1.33
ropa w złotówkach zdrożała o 32%.
----------------
co nas obchodzi ile zdrozal brent czy crude, jak my tego do bakow nie lejemy...)))
nas ineresuje ON, 95 ew.98..
bebe / 2008-02-24 02:00 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
zbig.......ja jestem głupia.....- ot....... tyle mogę Ci odpowiedzieć........:-))))))
zbig$ / 2008-02-24 01:44 / Uznany gracz - weteran 93/94
Wall Street Bank Run
http://tnij.org/ufguy
zbig$ / 2008-02-24 01:53 / Uznany gracz - weteran 93/94
maly cytacik:
---------------------
Investors are nervous because they aren't sure how to value these bundles of securitized assets. So buyers stay away, prices fall further, and the damage spreads.

The public, fortunately, doesn't understand how bad the situation is. If it did, we might have a real panic on our hands.
zbig$ / 2008-02-24 01:58 / Uznany gracz - weteran 93/94
The nation's leading financier, Warren Buffett, had warned years before that "derivatives," whose value was balanced loosely on the real assets underneath, were the equivalent of "financial weapons of mass destruction." But in the rush for profits, nobody listened.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy