Forum Forum dla firmZakładanie firmy

usługa naprawy ciągników rolniczych

usługa naprawy ciągników rolniczych

am1985 / 2010-08-04 22:26
Witam,
Mam zamiar otworzyć działalność opodatkowaną za pomocą karty podatkowej.
W związku tym mam parę pytań do bardziej doświadczonych,bo nie wszystko jest dla mnie jasne.

Ma to być firma zajmująca się usługami napraw ciągników i maszyn rolniczych z dojazdem do klienta , z uwagi na to że z samej usługi maiłbym przychód około 2000zł,odliczając od tego koszty pośrednie i podatki dużego zysku by z tego nie było. I tak od jakiegoś czasu wykonuje naprawy i przy zakupie części dla klienta zaobserwowałem że sklepy narzucają sporą marże.
Skontaktowałem się z hurtownią części ,porównałem ceny i wyszło mi że jest to od 15-20%.
Zrobiłem obliczenia ile wydaje na części w ciągu miesiąca i wyszło mi że około 10 000zł.
Początkowo zapewne nie miałbym tyle funduszy aby zakupić wszystkie części ,(zebrałbym około 15 000 ze środków własnych, może jeszcze uda sie uzyskać dotację) więc zacząłbym od najczęściej wymienianych.


Początkowo pewnie nie będę chciał być vatowcem, bo raczej na wstępie nie przekroczę tych 10 000 euro ze sprzedaży detalicznej. Ale z uwagi na to że części zakupywał będe z hurtowni to będą mi wystawiać fakturę ( a tak wogóle to można brać z hurtowni przy dużych ilościach na paragon nie tracąc u nich rabatu?)

Przypuśćmy teraz że po jakimś czasie będe wydawał te 10 000 złotych na części w hurtowni, to wtedy ten limit na pewno przekroczę( sprzedając z marża 12 000 *12 miesięcy= 144000 zł)

I teraz mam kilka pytań,

1) Jakie koszty bede ponosił jeśli stanę się vatowcem?

Zapewne od usługi bede musiał odprowadzać VAT 2000*0,22= 440
Od części tak samo: 2000(marża)*0,22=440

Czyli to US będe musiał odprowadzić: 440 +440 = 880

2) Są moze jakieś ulgi żeby za ten VAT płacić miej ?, bo dużo większego zysku to nie będe mieć jakbym nie przekroczył tego progu 10 000euro

3) Jak bede wykonywał usługę i doliczał do tego koszt części to we wniosku w ewidencji muszę wpisać

33.12. NAPRAWA I KONSERWACJA MASZYN i dalej wszystkie podklasy .czy mam wybrać te które będe wykonywał np.
# naprawę i konserwację silników innych niż samochodowe,
# naprawę i konserwację pomp, sprężarek i ich wyposażenia,
# naprawę zaworów,
# naprawę elementów przekładni i elementów napędu,
# naprawę i konserwację ciągników rolniczych,
# naprawę i konserwację maszyn rolniczych, maszyn do prac leśnych i maszyn do przygotowywania dłużycy,

A to że będe wykonywał usługę z cześci z hurtowni to muszę też jakoś to wpisać?


Z góry dziękuje za odpowiedz, Pozdrawiam

Najnowsze wpisy