Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa o emeryturach i rentach może opóźnić wejście euro

Ustawa o emeryturach i rentach może opóźnić wejście euro

Wyświetlaj:
Jan / .* / 2005-06-28 09:06
Ludzie! nie dajcie sobie zamydlić oczu!Wejscie lub niewejscie do strefy EURO to osobna sprawa. NAtomiast tutaj poslowie-dobre wujki (*ujki) fundują sobie kiełbasę wybroczą naszym kosztem. Fajnie jest rozdawać cudze pieniądze. Tylko jakoś mamy za dużo w kraju janosików a za mało bogatych hrabiów do ograbiania. Skąd się wezmą te wszystkie miliardy na ludzi, którym się nie chce pracować (przedwczesne emerytury) lub przekwalifikować (nadmiraowi górnicy)? Oczywiście rząd będzie musiał złupić tych, ktorych sę jeszcze da, czyli cięzko pracujących, którzy nie mają czasu i pieniędzy na wyszukiwanie kruczków, dziur i luk w prawie w celu ocalenia swoich dochodów przed pazernym państwem, w którym prawo stanowią "dobre wujki".A swoja droga dlaczego nagle przypomnieli sobie o zmianach w FUS dopiero teraz, a nie wtedy gdy zostali wybrani?
JAG / .* / 2005-06-17 09:48
Drodzy Aquarius i Rymierz. W tym wypadku problemem nie jest wejście do strefy euro, lecz wzrost deficytu budżetowego, który będzie trzeba czymś pokryć. A więc dodatkowe pieniążki dla emertytów i górników sfinansujemy my wszyscy poprzez wyższe ceny benzyny (akcyza), czy jakich kolwiek innych produktów (VAT). Dodatkowo mogą sięgnąć do kieszeni przedsiębiorców (CIT, PIT), co spowoduje spadek inwestycji i wzrost bezrobocia.A więc trzeba nad tym mocno ubolewać.
XR3 / .* / 2005-06-17 09:03
Macie rację, że posły to osły. Być może kiedy ich rozdzielić - znajdzie się kilku rozsądnych. Ale w Parlamencie lub Komisjach - po prostu głupieją. Natomiast Twoja uwaga drogi rymieczu odnośnie ilości złotówek jest nieco infantylna. Oczywistym jest, że wspólna waluta obniża koszty rozliczeń z partnerami handlowymi, obniża ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej, no i oczywiście wpływa stabilizyjąco na finanse Państwa. Pomyślcie drodzy przedmówcy, co działoby się np. we Włoszech, gdyby nie EURO ? Jaki kurs miałby dzisiaj LIR ? EURO, to nasza przyszłość. Niestety będzie się to wiązało z pewnymi nadużyciami i będzie prowadziło do wielu przypadków gdy przejście na wspólną walutę stanowić będzie pretekst do nieuzasadnionych ekonomicznie podwyżek. Kolejnym kosztem będzie rezygnacja Narodowego Banku Polskiego z części uprawnień na rzecz Europejskiego Banku Centralnego.Zgadzam się, że jest wiele minusów odejścia od złotówki na rzecz EURO. Ale co nam pozostaje ?(Oczywiście pytam poważnie. Wiem, że niektóre pOsły np. Giertych, Macierewicz itp. mają jakieś koncepcje - ale science fiction [science - hahahaha !!!] zostawmy pisarzom)
anty / .* / 2005-06-20 14:14
waulta jest odzwierciedleniem sily gospodarki-przynajmniej powinna byc. tymczasem euro laczy gospodarki o roznnym potencjale niejako usredniajac ich wartosc. zeby funkcjonowala konieczny jest niski deficyt czyli niskie koszty funkcjonowania panstw. Co tymczasem sie dzieje kiedy ktos jest niewydajny i zlodziejsko rozrzutny jak wlosi lub francuzi? Reszta musi sie na niego zrzucac, boinaczej cala wlaute szlag i spekulanci trafi. nas nawet nie stac na stabilizacje pozostalych gospodarek eurokomuny, ale gdy dolozymy swoje problemy to ukladanka sypnie sie jak domek z kart.
aquarius / .* / 2005-06-16 08:09
No to co, że opóźni. Są nacje, które nie przyjęły euro i wiedzie im się nienajgorzej. Można emerutury obniżyć o połowę, to czy wtedy przyjmą nas do strefy euro juz za tydzień? Minister, a opowiada idiotyzmy. Czy to u nich norma?
rymiecz / .* / 2005-06-16 20:00
Dlaczego tak bardzo Rząd martwi sie wejściem do strefy Euro? czy już mają za dużo złotówek? i mają apetyt na euro?Najlepiej zabrać emerytom i rencistom, a dać posłom (zapracowanym) i rządzącym. Oni na pewno na to zasłużyli. Ha ha ha.

Najnowsze wpisy