Forum Polityka, aktualnościKraj

Ustawa refundacyjna trafi do Trybunału Konstytucyjnego

Ustawa refundacyjna trafi do Trybunału Konstytucyjnego

Wyświetlaj:
Andrus Krakowski / 194.208.177.* / 2012-02-26 09:04
To co jest w Polsce z lekarzami, to wielki chaos.Wymaga się coś od lekarzy i farmaceutów do czego zobowiązany jest NFZ.Wprowadźcie system komputerowy,tak chyba jest na Śląsku ,a na pewno w Austrii. Tam jak idziesz do lekarza masz plastikowa karę z chipem ,na której są twoje dane i czy jesteś ubezpieczony.Karta taka wprowadzana jest w rejestracji u lekarza do specjalnego czytnika i wchodząc do gabinetu lekarz ma już całą twoją kartotekę na monitorze.Więc ,czy jesteś ubezpieczony ,czy nie,a recepty drukowane są przez drukarkę.Farmaceuta więc może bez problemy wydać lek.
Łukasz czego szukasz? / 79.185.29.* / 2012-02-26 03:24
Każdemu źle, lekarzom, aptekarzom a na końcu stoją tacy ludzie jak np. mój dziadek mający ok. 600 zł renty a na leki co miesiąc wydający 400zł, jak oni mają protestować? Kiedy wreszcie ci ludzie zrozumieją ze z nas żyją? Muszę o tym napisać, w Ameryce są polisy, w krajach skandynawskich świetnie działająca opieka socjalna a u nas? A w naszym systemie lekarz zarabia mało
Łukasz Czego-Szukasz? / 79.185.29.* / 2012-02-26 03:40
Bo zarabia np. w szpitalu i w gabinecie prywatnym(pensja+gabinet prywatny+wartość dodana) Sam ostatnio tego doświadczyłem, nie ma wolnych terminów dopiero za 4 mieś. ale, ale mogę pana prywatnie przyjąć, nie jest tak? A nie zdarza się że prywatnie na sprzęcie nie prywatnym? Na to pozwala system. Lekarze, właściciele aptek nie będą mieli 600zł emerytury i im będzie wszystko jedno czy kupią leki z refundacją czy bez!
Znachor / 77.92.33.* / 2012-02-25 21:54
Czy leki na chore mózgi rządzących też są refundowane ???
pacjent / 83.238.95.* / 2012-02-25 18:03
Faktycznie to tałatajstwo medyczne trzeba wziąść w kamasze! Jak długo jeszcze państwo będzie dawało się terroryzować mafii w białych kitlach? Bo nie podoba im się odpowiedzialność?? To won za granicę polskie konowały, tam dopiero będziecie mieli odpowiedzialność!! Już wiem dlaczego polscy lekarze przestali emigrować. Zwyczajnie dlatego, że na zachodzie są rozliczani ze swojej pracy, a odpowiedzialnosć jest OGROMNA!!! A tu? Zrobią dwa protesty pieczątkowe i państwo już trzęsie gaciami! czas z tym skończyć panowie POlitycy, to nie pacjent jest dla lekarza, tylko lekarz dla pacjenta!!!
blebla / 89.74.230.* / 2012-02-25 19:06
lecz się na nogi, bo na głowę stanowczo za późno!
Michaliszyn / 90.156.53.* / 2012-02-25 15:32
Wysłuchałem dziś rano w radio wypowiedzi min zdrowia.Boże,przeciez ten człowiek porusza się jak we mgle,ma pełną głowę frazesów i tylko
nimi się posługuje.Myślałem,że to jest rozsądniejszy facet,ale teraz,kiedy
kilka razy go wysłuchałemto skóra mi cierpnie.en człowiek nie zadaje sobie sprawy,że wszystkie jego eksperymenty reformatorskie odczuwają ludzie i to chorzy ludzie.Ba,ci chorzy ludzie wskutek tych
"reform" tracą zdrowie a nawet życie!!!Chodzi mi przede wszystkim o listę leków refundowanch.Przecież nie można ludziom zabierać jakichś leków nie dając w to miejsce nowych,lepszych!!Takie działanie ministra ,to typowa oszczędność finansowa kosztem ludzi chorych.
obserwer / 79.185.21.* / 2012-02-25 14:19
jezeli lek nie jest zarejestrowany na jakies schorzenie to jak można nim leczyć choroby na które nie jest przeznaczony.Skąd zatem lekarz wie że można go stosować niezgodnie z rejestracją.
Bonusy uciekną. Uczyć się nie chcą, leczyć nie chcą, przestrzegać prawa nie chcą to niech zmienią zawód bo dają dowód że stają się niebezpieczni dla pacjentów.
Adam Płaźnik / 85.222.86.* / 2012-02-25 19:39
No cóż, należy mieć minimalną wiedzę na temat na który się wypada, a nie tylko emocje: wskazania rejestracyjne wynikają z badań klinicznych robionych przez firmy tylko dla grup pacjentów na których można zrobić największa kasę, a nie na wszystkich którzy tego leku potrzebują (np. z definicji nie robi się badań na dzieciach, staruszkach i itp. A oni też tych leków potrzebują. A Evidence Based Medicine jest jedynym aktualnym źródłem wskazań do stosowania leków a nie rejestracje robione przez ostatnie 10 lat (w ramach harmonizacji), poszczególne charakterystyki produktów leczniczych różnią się zależnie od momentu rejestracji., itp. itd. Więcej rozumu i pokory mniej hucpy i dogryzania danej opcji politycznej.

Adam Płaźnik
Michaliszyn / 90.156.53.* / 2012-02-25 16:49
"..bonusy dla lekarzy uciekają" - pisze nijaki "RE" i uwa,że tolerze są głownymi winowajcami zamieszek w służbie zdrowia.Ten osobnik
chyba żyje w innym świecie a nie w Polsce.Mam do tego "RE" pytanie,
a jak nazwie działanie ministerstwa w sprawie refundacji leków,
kiedy zabiera się jakiejś grupie leki refudowane i w to miejsce nie
daje się nic nowego>Przecież w ten sposób pozbawia sie wielu ludzi
możliwościleczenia!Czy ten "RE" tego nie wdzi.
mavis / 83.11.52.* / 2012-02-25 15:41
Jest coś takiego jak badania naukowe, dzięki temu wiadomo jaki lek na co pomaga. Natomiast z rejestrowaniem leków przez urząd może być tak jak z podpisywaniem umowy w sprawie ACTA, że się nie wie co się podpisuje.
dgen / 2012-02-25 14:09 / Tysiącznik na forum
dlaczego Polacy mają cierpiec na walce tuska ze swoim elektoratem ?
Kaszub wam powie / 83.31.32.* / 2012-02-25 13:14
Będzie taniej i wszyscy będą zadowoleni.

Najnowsze wpisy