Forum Polityka, aktualnościKraj

Ustawa śmieciowa do zmiany. Nie przeszła

Ustawa śmieciowa do zmiany. Nie przeszła

Money.pl / 2012-12-13 17:13
Komentarze do wiadomości: Ustawa śmieciowa do zmiany. Nie przeszła.
Wyświetlaj:
DM2012 / 83.238.174.* / 2012-12-13 17:13
...zerknijcie sobie na stronę UOKIK. Ustawa śmieciowa jest już w założeniu szkodząca prawom konsumentów: ogranicza i prawo swobodnego wyboru usługi za którą chcą płacić i skazuje gminę na monopol jednej firmy. Co do prawa UE również jest sprzeczna z zasadami swobodnego przepływu towarów i usług. Dlaczego skoro mam podpisaną umowę z firmą na odbiór śmieci segregowanych opiewającą na 79 pln na kwartał (kubeł 240l i worki z segregowanymi odpadami odbierane są raz w miesiącu) mam za to samo gminie płacić 132 pln? Kto dał zezwolenie "wybrańcom" by w dobie wolnego rynku decydowali za mnie, że chcę płacić więcej? Kto pokryje różnicę z mojego dostosowania się do durnego prawa tego kraju? Chodzi do mnie "straż wiejska" i za każdym razem kulturalnie pokazuję i kubeł i umowę z rachunkami..... wystarczyłoby, żeby każdy tak postępował! Ja rozumiem, że trzeba w urzędzie miasta zatrudnić bezrobotnych pociotków w nowym referacie od umów, ale nie zamierzam za to płacić!
T. / 81.190.61.* / 2012-12-13 17:49

Chodzi do mnie "straż wiejska" i za każdym razem kulturalnie pokazuję i kubeł i umowę


Straż miejska może mnie nachodzić ,ale w przypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia wykroczenia przeze mnie z nakazem rewizji od prokuratora.
Natomiast jeśli ja takowego nie popełniłem to Straż Miejska może delikatnie mówiąc ,w d... mnie pocałować,o ile jeszcze na to pozwolę.
Zdaje się , że od 25 lat żyjemy w kraju wolnym, w kraju gdzie obywatel nie jest nieustannie nękany przez policję i inne służby kontrolne bez uzasadnienia. W kraju ,gdzie bez wyraźnych powodów nie zakłóca się tzw. miru domowego.
Zaś Straż Miejska lub Wiejska niech najpierw zajmie się właścicielami psów latających luźno bez kagańców i bez smyczy, załatwiających potrzeby fizjologiczne najchętniej na chodnikach.

Natomiast ustawa śmieciowa przynajmniej częściowo niech będzie skonstruowana logicznie,skoro nie może być w całości, zwłaszcza w opłatach za wywóz . Może w końcu przestaną drwić z nas w krajach Europy zach.

Najnowsze wpisy