Forum Forum emerytalneOFE

utrudnianie w transferze ofe

utrudnianie w transferze ofe

pepele / 83.22.54.* / 2008-10-01 09:14
Zmienilem fundusz emerytalny. W podanych danych w zawiadomieniu nastapił błąd w NIP-ie z tego powodu nie doszlo do transferu.Zostało ponownie wyslane zawiadomienie z poprawnymi danymi.Jednakze dotychczasowy fundusz warunkuje wystawienie mnie na liste transferową przedstawieniem oswiadczenia ze moja umowa z nowym funduszem jest czynna.
Czy ma takie prawo? Czy jezeli nie przedstawie dojdzie do transferu?Czy fundusz ma prawo żądać takich oswiadczeń i stawiac warunki??Na marginesie tak postapił Bankowy
Wyświetlaj:
Morpheo78 / 2008-10-01 09:32
Wystarczy wysłać powtórne zawiadomienie o zawarciu umowy z innym OFE - żadne potwierdzenia ważności umowy nie są konieczne. Bankowy OFE jest funduszem bardzo "przywiązanym" do swoich klientów i nie chce się z nimi rozstawać, w związku z tym taka sytuacja. Proponuję wysłać ponowne zawiadomienie z prośbą o wpisanie na listę transferową podając datę zawarcia umowy z nowym OFE i poprawne dane (NIP, Pesel itp, nie zapominając o numeru rachunku w Bankowym). I dołączyłbym jeszcze list przewodni, w którym kategorycznie się tego domagasz. Możesz w liście wspomnieć o interwencji w KNF w razie nie uczynienia zadość swojej prośbie. Powodzenia życzę ;-)
pepele / 83.22.54.* / 2008-10-01 10:11
Morpheo78 wlasnie zostalo wyslane takie zawiadomienie i w slad za nim przyszlo takie pismo.Dzieki za rade.
Morpheo78 / 2008-10-01 16:31
Wyślij raz jeszcze z listem przewodnim, w którym proponujesz oddanie sprawy do KNF jeśli nie wpiszą na listę transferową. Powinno poskutkować.
poldek34 / 83.22.201.* / 2008-10-02 10:59
i koniecznie poleconym. Gdyż inne trafiają do "okrągłego segregatora" czyloi do kosza.

Do listu przewodniego napisz, że nie życzysz sobie prowadzenia żadych działań marketingowych wobec Ciebie przez oFe z którym się żagnasz: ani listownie ani przez ich agentów. Gdyż inaczej możesz nie mieć spokoju. Są znane przypadki, że przestawiciele OFE molestują swoich klientów którzy chcą od nich odejść i podkładaja różne piam, rzekomo Żegnające ich z ich klientami. Ale to podpucha która zamyka drogę do odejścia... .

Należy bardzo czytać co podkładają.

Mogę wieczorem podesłać takiego gotowca - straszaka dla OFE które nie chce wpisać na listę transerową.

poldek34@gmail.com.

Pozdrawiam

Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy