Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Uwaga! Wyższy VAT będziemy płacić nawet do 2018 roku

Uwaga! Wyższy VAT będziemy płacić nawet do 2018 roku

Wyświetlaj:
rtyruytuiyiyiouio / 80.68.235.* / 2010-11-26 15:36
Jak człowiek chce pracować na stanowisku kierowniczym, to musi mieć wykształcenie kierunkowe, studia podyplomowe, doświadczenie zawodowe...

A ci, co nami rządzą i majstrują gospodarką nic nie muszą spełniać:
TUSK= historyk
FEDAK- Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Wrocławskiego.
itd.
SIKORSKI- ukończył studia w UK uzyskując tytuł zawodowy Bachelor of Arts (licencjat) na kierunku "filozofia, nauki polityczne i ekonomia" (PPE). Później uniwersytet ten na wniosek Radosława Sikorskiego i po wniesieniu drobnej opłaty wystawił mu także dyplom magistra.
KLICH= lekarz psychiatra, historyk sztuki
Bieńkowska= ukończyła w 1988 iranistykę na UJ.
Grabarczyk= Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego
itd.
KOMOROWSKI=historyk
putinotusk / 2010-12-28 02:32
to nie są Polacy,nikt im nie każe kochać Polski,skoro zostali wybrani przez 30% narodu,powinni robić wszystko dla jego dobra będąc dla nich in Servitude.Oni jednak są Mafia z Putinem na czele,
ja jestem skłony teraz powiedzieć ze Putin jest morderca już nim był w KGB teraz morduje swoich dziennikarzy,no i zamordował cala nasza poprzednia elitę z prezydentem Kaczyńskim którzy jemu się przeciwstawiali..Widziałem dzisiaj na ARD dok. film o Chodakowskim ,kiedy to na oficjalnym spotkaniu z Oligarchami,Chodakowski,jako najmądrzejszy i najodważniejszy,powiedział wtedy.pres.Putinowi,w 2003 r.ze jest korupcja w rządzie i on proponuje wyeliminowanie tego, putin,powiedział,"trzeba sprawdzić jak Jukos" pracuje czy płaci podatki etc.inni Oligarchii uciekli za granice,Chodakowskiego aresztował po 3 tygodniach.Dzisiaj putina krytykowali Niemcy,Obama, i cały Świat.To jest jego koniec,jak i POmiatancow,to jest ta sama mafia,Komora,przyjaźni się z Jeruzalem,Kiel podnosi podatki bez najmniejszej obawy przed strajkami,mając zapewnione poparcie Putina,podobnie Jaruzelski miał wtedy Brezniewa poparcie.Ten człowiek nas okłamał,to kłamca ,zdrajca,ect.który tylko myśli o sobie. Ameryka dzisiaj otworzyła ponownie oczy,START to tylko następne ruskie kłamstwo jak każde inne,tego i obecnego ruskiego rządu.
Werze ze Chodakowski, zostanie prezydentem(jak przeżyje),i wszystko będzie mu zwrócone,PutinoTusk Komor,skończą na szafocie.Kto się założy?
T. / 81.190.70.* / 2010-11-26 20:20
A my wszyscy dziwimy się ; - czemu ten kraj tak nieudolnie jest zarządzany , o czym nawet maluchy w przedszkolu piosenki zaczynają śpiewać .
mmmmmmmmm / 80.68.235.* / 2010-11-26 15:17
Proponuję dawać więcej ulg podatkowych obcym koncernom i zarzynać polskie firmy, a na pewno będzie więcej $$$ w kasie państwa...
vandera / 2010-11-03 11:47
A może wszyscy poprosimy o kolejny rozbiór Polski?? Do tego to wszystko zmierza...

Niemcy chciały po wojnie Śląsk, nie dano im go, ponieważ socjaliści chcieli mieć dla siebie "czarne złoto".
Jak to wszystko wygląda u nas po 30 latach??
Wszystko rozkradzione... A ktoś podpisuje umowy o współpracy z chińczykami - import węgla do Polski za połowę ceny...

Mieszkam w Niemczech... Możecie zwyzywać mnie od czego tam chcecie... Tolerancja, ekologia, wyższe zarobki... Udało mi się?? Nie - trzeźwo patrzę od kilku lat na to, co w PL się wyprawia...
T. / 81.190.70.* / 2010-11-26 20:22
Przecież rozbiór już dawno się rozpoczął. Tylko ,że powolny.
- Przegapiłeś ten moment ?
vandera / 2010-11-03 11:47
A może wszyscy poprosimy o kolejny rozbiór Polski?? Do tego to wszystko zmierza...

Niemcy chciały po wojnie Śląsk, nie dano im go, ponieważ socjaliści chcieli mieć dla siebie "czarne złoto".
Jak to wszystko wygląda u nas po 30 latach??
Wszystko rozkradzione... A ktoś podpisuje umowy o współpracy z chińczykami - import węgla do Polski za połowę ceny...

Mieszkam w Niemczech... Możecie zwyzywać mnie od czego tam chcecie... Tolerancja, ekologia, wyższe zarobki... Udało mi się?? Nie - trzeźwo patrzę od kilku lat na to, co w PL się wyprawia...
abix_adamj / 83.27.100.* / 2010-10-28 12:14
"Nowelizacja dodała do niej pięcioletni mechanizm kolejnych wzrostów podatku oraz jego powrotu do stawek 22 i 7 procent.

Gdy polski dług publiczny przekroczy próg ostrożnościowy 55 proc. PKB, w kolejnych latach obligatoryjnie wprowadzane będą kolejne jednopunktowe podwyżki. "

Gdzie to jest konkretnie zapisane? Czy ktos mógłby mi napisac jakiś Dz.U.?
Zbigniew Szczechowiak / 83.27.152.* / 2010-10-27 22:17
Ciekaw jestem, czy w tej operacji zmiany podatków VAT bierze się pod uwagę techniczne możliwości urządzeń fiskalnych.
Nowe urządzenia posiadają siedem miejsc na podatki.
Obecnie wykorzystanych jest pięć miejsc na obowiązujące podatki.
W mediach słyszymy, że nowe podatki będą przejściowe. Co to oznacza? Moim zdaniem nie będzie można zaprogramować nowych podatków gdyż obecne podatki mają określone miejsca w kasach fiskalnych tzn. A-22%, B-7%, C-0%. D-3%, G-zw. i są to stawki podstawowe. Uważam, że podatków przejściowych np. 23%, 8%, 5% nie powinno się programować na kasach fiskalnych w miejscu obowiązujących podatków podstawowych. Z tego powodu nie ma miejsca w urządzeniach fiskalnych na trzy nowe podatki.
Jest jeszcze jedna uwaga a dotyczy terminu wprowadzenia nowych przejściowych podatków od 1 stycznia 2011 roku. Termin ten jest niewłaściwy ze względu na porę roku - zima. Niech tylko zasypie nasz kraj śniegiem a będziemy mieli dwa paraliże - nie przejezdne drogi z jednej strony a z drugiej zamknięte sklepy z powodu niemożliwości wykonania czynności przez serwisy kas fiskalnych.
O ile mają być wprowadzane nowe podatki to nie na 1 stycznia 2011 roku. Termin ten winien być wyznaczony na miesiące letnie tak aby można było wykonać niezbędne czynności serwisowe.
abix_adamj / 83.27.100.* / 2010-10-28 12:08
Nie biorą pod uwagę możliwości programowania urządzeń fiskalnych - bo to idioci. Trudno inaczej ich nazwać - jestem serwisantem fiskalnym, prowadze własna firmę. Czasami zastanawiam sie, czy w MF potrafia liczyc do 4. Kto sie przejmuje tam takimi rzeczami? Nikt. Wszystkich maja w du^%$ i tyle.
Observer. / 79.184.70.* / 2010-10-26 11:07
Oj liberały, liberały... Dokąd wy nas prowadzicie?
Hernandez / 178.73.49.* / 2010-10-25 11:17
To ile VAT-u będziemy płacili zależy wyłącznie od stopnia głupoty obywateli.
Jeżeli będą wybierali jak dotychczas, to może być jeszcze gorzej.


Rozwiązaniem byłby cenzus wyborczy, np. majątkowy. Np. taki:
każdy obywatel ma 1 głos + tyle głosów, ile jego średniomiesieczny podatek w okresie od poprzednich wyborów, podzielony przez średniomiesięczny podatek dla tego samego okresu obliczony w skali kraju.


Dałoby to pewną gwarancję, że ci co płaca podatki, będą mieli jakiś wpływ na to, jak są one wydawane.

A poza tym Jednomandatowe Okręgi Wyborcze!
myle wiec jestem / 83.12.110.* / 2010-10-24 11:16
Witajcie
A z moich analiz wynika że w naszym kraju system partyjny się zupełnie nie sprawdza. Proszę zauważyć że przez wiele kolejnych rządów żadnemu nie udało się ustawić warunków makroekonomicznych funkcjonowania Państwa tak by zatrzymać wzrost zadłużenia kraju. Dlaczego? Przez głupie i nieodpowiedzialne obietnice wyborcze, realizowane potem kosztem deficytu budżetu. Konstytucyjny zapis progu długu publicznego na poziomie 60% PKB uważam za zapis dobrowolnego zniewolenia narodu przez „niewidzialną rękę” komornika z zachodu. Tak moi drodzy. Czy pozwolicie sobie w domu na kredyt w wysokości 20tyś gdy łącznie w roku otrzymujecie wynagrodzenie 34tyś? Do tego z podatków trzeba jeszcze utrzymać babcię, dziadka emeryta, dziecko i zapłacić za jego edukację, wojsko, policję, nasz szanowny skłócony rząd razem z całą administracją publiczną, no i zapłacić jeszcze lekarzom i pielęgniarkom za utrzymanie naszego marnego życia w jako takiej kondycji.

Dlatego proponuję zlikwidować partie polityczne i zmienić konstytucje. Zadłużenie max 10% PKB. Wybory raz na 5 lat, tylko samorządowe, premier i prezydent. Zlikwidować senat. Sejm w zmienionej formie składałby się z ludzi wybranych przez sejmiki wojewódzkie po 2 osoby z każdego województwa. Prawo do zasiadania w sejmie dać wyłącznie ludziom wykształconym minimum z tytułem naukowym doktora prawa, ekonomi, administracji, nauk społecznych. Premier miałby obowiązek powoływania swoich ministrów wyłącznie z grona osób zasiadających w sejmie. W konstytucji umieścić zapis nakładający, na wszystkie osoby zasiadające w sejmie i premiera, obowiązek dbania przede wszystkim o finanse publiczne ale i poprawę warunków makroekonomicznych. Sejm powinien działać przede wszystkim jak dobry gospodarz, a nie jak sprzedajna dzi...ka! Według mnie dobro gospodarki najpierw, a potem dobro narodu. Bo jest tak że jak gospodarka dobrze przędzie, to i naród ma spokojny żywot.
kubek1978 / 2010-10-23 13:56 / Bywalec forum
uuu... nie wiem ale prowadząc firmę to ledwo co wyrabiamy na podatki . Do tego płace musiały iść w górę 2 x w stos np. do roku 2005 . Przy tym niestety trzeba ciąć koszty prod i obniżać ceny wyrobów bo konkurencja włazi zwłaszcza z chin i innych krajów np. czech gdzie mają o wiele niże podatki i mniejsze koszty . Jednym słowem w tym kraj unie opłaca się dosłownie nic robić. Jeszcze w latach 2000-2005 opłacało sie prowadzić zakład ,a teraz w ogóle czyli UE nam była zupełnie niepotrzebna ,a wprowadzenie EURO zabije całkowicie małych przedsiębiorców . Zostaną firmy z kapitałem zagranicznym :P
Nie głosuję od kilkunastu lat na nikogo bo jest coraz gorzej w tym kraju ,koszty życia coraz wyższe ,podatki coraz wyższe , ZUS i te inne gady to jakaś paranoja .
Micgał / 91.150.178.* / 2010-10-28 01:23
Było głosować na Janusza Korwin-Mikkego, teraz nie masz co narzekać.
koniec_kropka / 178.36.34.* / 2010-10-23 06:50
Kraj po raz kolejny pod rządami tych szkodników tonie. (KLD, UW czyli AWS teraz PO). Nazwę zmieniają a to przecież ci sami ludzie. Komisja UE opublikowała raport podsumowujący 3 lata rządów Tuska. W kategorii nędza społeczna wybiliśmy się na drugie miejsce, dopiero drugie dzięki Grecji i jej przyjęciu Euro. Drożyzna, ceny z tygodnia na tydzień rosną, teraz najwyższy Vat, podatki. Zabiera nawet dodatki na dziecko najbiedniejszym matkom samotnie wychowującym. Nawet do trupów boski cudotwórca się dobrał - zabierze 50% zasiłku pogrzebowego. Nie było w historii świata drugiego takiego premiera pod rządami którego wyginęło by tak masowo tylu dowódców i tylu ludzi najważniejszych w państwie Ale warto płacić, bo zobaczyć roześmianą od ucha do ucha gębę aferzystów - bezcenne
Kotek3 / 89.229.48.* / 2010-10-22 19:23
Po prawdzie to w 2011 roku Tusk będzie zwiewał do Peru, Vincent z córką do USA a PO się rozsypie jak domek z kart więc nie martwmy się co będzie w 2018 roku.
Konobles / 81.190.115.* / 2010-10-23 22:03
Znajdą się "godni" następcy na ich miejsce. Już ktoś o to zadba. A jeżeli chodzi o VAT to będziemy go płacić w tej wysokości albo jeszcze wyższej do tzw "us....ej" śmierci naszej lub ich (raczej naszej).
antypolszewik / 178.36.34.* / 2010-10-23 06:57
Tylko czy Polska po raz kolejny go przetrzyma? Po KL-D się podniosła, po AWS się podniosła ,ale czy PO przetrzyma? Przecież KL-D, UW czyli AWS i PO to ci sami ludzie. Zmieniają nazwę, rzucą hasło: "Dajmy im szansę, oni nigdy jeszcze nie rządzili" i barany same idą na rzeź. Nie raz zrujnowali kraj, afera goniła aferę to dlaczego teraz miałoby być inaczej. Jedyna nowość to taka, że teraz jeszcze na dodatek trup ściele się gęsto. No i logo zmienili na Gazprom.
gość4 / 81.190.5.* / 2010-10-22 18:11
Nieudaczniki nie potrafią rządzić i tylko z ludzi zdzierają uchwalając kolejne podatki, pytanie jest jednak jak długo i ile podwyżek podatków jeszcze ludzie wytrzymają, bo narazie jadą normalnie jak z baranami
greg445 / 178.36.44.* / 2010-10-22 14:35
Myślałem, że PO jest troche mądrzejsze, ale widać, że to są matoły najgorsze jakie dotąd rzadziły. KATASTROFA!!!
Konobles / 81.190.115.* / 2010-10-23 22:15
Oni wcale nie są głupi. To jest celowa robota. Teraz, nie przypadkowo, dla odwrócenia uwagi podgrzewa się atmosferę w "obronie" mniejszości polskiej na Litwie. Komu to jest potrzebne? Najbardziej służy to naszym sąsiadom ze wschodu i zachodu. Nie udało się na Białorusi bo Łukaszenka definitywnie łeb sprawie uciął. Teraz próbuje się zamieszać w innym miejscu jak na Bałkanach aby mieć okazję wprowadzić swój porządek.
T. / 81.190.70.* / 2010-10-21 14:53
To , że wyższy podatek VAT będziemy płacić w nieskończoność , jest oczywiste i nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę nasz dotychczasowy "rozwój gospodarczy" .
Tylko zachodzi pytanie , jaki próg wysokości podatku VAT osiągniemy za dziesięć lat , a przy okazji jaki osiągniemy wówczas poziom inflacji?
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy