Forum Forum prawneCywilne

Uznanie kogoś za pełnoletniego przed 18 rokiem życia. Czy to możliwe?

Uznanie kogoś za pełnoletniego przed 18 rokiem życia. Czy to możliwe?

olunia180 / 2007-10-27 12:22
Od pewnego czasu jestem w rodzinie zastępczej, nie jest mi tam dobrze. Do pełnoletności brakuje mi obecnie 10 miesięcy, czy jest możliwe aby uznać mnie wcześniej za osobę pełnoletnią? Proszę o odpowiedź.
Wyświetlaj:
malenstwo / 213.17.211.* / 2007-10-30 21:35
hej, moja siostra byla rok temu w podobnej sytuacji.Niestety nie ma takiej mozliwości prawnej.Jedyne co mogłam wtedy dla niej zrobic to pooprsic o pomoc sąd rodzinny - wymienilam niepokojące sytuacjie jakie zdarzały sie w domu u mojego ojca.Efekt koncowy ... sad skierowal kuratora ale atmosfera w domu tylko troche sie poprawila .Ojciec z konkubina mieli bata nad "zadem" wiec pewnych hamskich zachowan zaniechali.Kurator na 2 miesiace przed pełnoletnosci skonczyl wywiad.takze prawi wszystko wrocilo na te 2 mies do normalnosci wg mojego ojca.
Prawda niestety jest smutna .... musisz przetrzymac i skup sie na tym co zrobisz po tych magicznych urodzinach...pozdrawiam i trzymma kciuki. '' ...co cie nie zabije to cie wzmocni...."
Zuz / 78.133.179.* / 2007-10-30 17:44
Jest możliwe uznanie Cie za osobę pełnoletnię, jeśli weźmiesz ślub :)

Mówi o tym art. 10 § 2. Kodeksu Cywilnego:
§ 2. Przez zawarcie małżeństwa małoletni uzyskuje pełnoletność. Nie traci jej w razie unieważnienia małżeństwa.

Pozdrawiam,
Zuz

Najnowsze wpisy