Forum Prawo - porady i tematy

Vat 7 i kary POMOCY albo pocieszenia

Vat 7 i kary POMOCY albo pocieszenia

eewa / 83.16.242.* / 2007-02-13 18:05
Witam wszystkich, mam pytanko i na samą myśl o nim to mnie skręca, bo chyba przezemnie mój brat dostanie karę tylko jaką.
Otóż w listopadzie przekroczył próg podatkowy 39700 i w tym momencie powinien przejść na podatek Vat 7. Niestety my ten fakt przoczyliśmy i dokumentację dopiero złożyliśmy w lutym 2007 roku. W grudniu i styczniu nie uzyskał żadnego dochodu. Czy ktoś już miał do czynienia z czymś takim i jakie kary są za coś takiego. Kwota przekroczenia progu to 6217zł. A i nie został wezwany przez US tylko sam się zgłosił co w ich rozumieniu to chyba oczywiste. Sama niewiem. A obawiam się bo to ja prowadzę bratu rachunki, ale nie jestem księgową z zawodu.
eewa / 83.16.242.* / 2007-02-13 18:19
Dodatkowe pytanie. Panie w US nie wspomniały a ja nie spytałam. Z tego niedopatrzenia wynikło że należy zapłacić zaległy podatek Vat 7, ale teraz nie wiem czy ma być ona zapłacony teraz czy należy czekać na decyzję z US, czy trzeba się zgłosić i powiedzieć że się chce zapłacić tą zaległość, bo od tego przecież też są odsetki. O rany ale mamy prawo, to naprawdę nie jest dla zwykłego człowieka. Coraz bardziej się denerwuję bo wszystko tak się przeciąga w czasie, bez przerwy coś trzeba jeszcze załatwić i końca nie widać. Mam nadzieję że US w Gdańsku jest łaskawy dla ludzi którzy mają takie problemy jak mój brat i patrzą łaskawszym okiem bo inaczej to niewiem co będzie. Czy ktoś wie czy za to są duże kary, żeby nie było tak że będzie płacił do państwa do końca życia bo teraz wogóle nie zarabia po tych zmianach o samozatrudnieniu.

Najnowsze wpisy