Forum Forum podatkoweVAT

Vat a sprzedaz znaczkow pocztowych przed podmiot inny niz poczta polska

Vat a sprzedaz znaczkow pocztowych przed podmiot inny niz poczta polska

siema61 / 2009-02-19 00:51
Jestem Agentem Poczty Polskiej i wykonuję wszystkie takie same uskugi jak Poczta ale płace 22% Vat gdyz nie jeste Poczta a pośrednikie i moje wynagrodzenie to prowizja. Czy ktos potrafi mi powiedziec cz kupując znaczki od Poczty z 0% Vatem z upustem jaki Vat mam zastosowa przy sprzedazy
Wyświetlaj:
krzysztof13568754 / 195.94.193.* / 2010-04-12 11:50
zgodnie z art 43 ustawy o podatku VAT znaczki pocztowe sprzedawane przez kogokolwiek w cenie nominalnej są zwolnione z VAT. Temat był faktycznie jeszcze kilka lat temu niedopowiedziany ale ustawa została znowelizowana i poniżej link do jej aktualnej treści:
http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/vat_i_akcyzowy/przepisy_vat_2004/ustawa_o_podatku_od_towarow_i_uslug.pdf
Dyrektor G / 79.187.199.* / 2009-07-06 14:09
Taki sam jak przy zakupie znaczków, czyli nie 0%, bo Znaczki z podatku Vat są ZWOLNIONE.
Są trzy kategorie do Vat-u, które nie powodują naliczania tego podatku.
Towar albo podlega opodatkowaniu albo nie, ten który nie podlega, nie będzie obciążany Vatem przy sprzedaży, natomiast ten który podlega, jest opodatkowany stawką 0%, 3%, 7%, lub 22%. Na mocy szczególnej ustawy towar, który podlega opodatkowaniu podatkiem Vat, może zostać z niego zwolniony - i tak jest w przypadku znaczków. Pamiętajmy, że stawka Vatu 0% to nie to samo co ZWOLNIENIE z Vat-u , czy NIE PODLEGANIE pod ten podatek.
Dyrektor G / 79.187.199.* / 2009-07-07 09:27
W ramach uzupełnienia mojej wypowiedzi chcę też zaznaczyć, że nie należy mylić przedmiotowego zwolnienia z Vat-u (zwolnienie towarów) z podmiotowym zwolnieniem z vatu (zwolnienie z Vat-u Firmy X) W Wypowiedzi powyżej, chodziło o przedmiotowe zwolnienie z podatku Vat.

Najnowsze wpisy