Forum Forum dla firmKsięgowość

Vat. Nowe limity w 2010 roku.

Vat. Nowe limity w 2010 roku.

tix1 / 2009-12-28 17:32
Witam.
Chciałbym poruszyć wątek związany z zamieszczonym artykułem w wydaniu Gazety Prawnej odnośnie nowych limitów zwolnienia z VAT-u w 2010 roku.
Była tam informacja o znowelizowanej ustawie, która daje możliwość zwolnienia z VAT-u w 2010 roku przedsiębiorców, którzy w 2009 weszli w VAT przez przekroczenie obecnego limitu 50 000, natomiast nie przekroczyli 100 000.
Ja właśnie jestem takim przedsiębiorcą.
We wrześniu stałem się VAT-owcem, lecz na koniec roku będę miał przychód około 90 000 PLN.
Jedynym warunkiem jest pisemne poinformowanie Naczelnika właściwego Urzędu Skarbowego o tym fakcie.
Niestety znowelizowana ustawa nie precyzuje, kiedy podatnik może być zwolniony z VAT-u.
Czy staje się to 01.01.2010? Czy 15.01.2010? A może 01.02.2010?
Jedyna data która została podana to 15.01.2010 - do tego dnia należy poinformować Naczelnika Urzędu Skarbowego o chęci zwolnienia z Vat-u.
Czy ktoś z Państwa posiada jakieś informacje na ten temat?
W US Warszawa-Wola, pani w okienku gdzie udziela informacji na temat VAT-u, nawet nie wie, że od 2010 będą nowe limity.
Natomiast w US Warszawa-Bemowo (do którego należę), pani wie tyle co ja. Ale nie ma pojęcia co z moim przypadkiem należy zrobić, ponieważ nie otrzymała jeszcze wytycznych.
Może ktoś z Państwa jest w podobnej sytuacji, i jego US jest bardziej na czasie z przepisami? Będę wdzięczny za głosy.

Najnowsze wpisy