Forum Forum emerytalneInne

W 2009 roku emeryci i renciści dostaną dwie podwyżki

W 2009 roku emeryci i renciści dostaną dwie podwyżki

Wyświetlaj:
rencista-niestety / 83.16.160.* / 2009-02-06 11:56
A rencista co ma 800zł?! Kur... czasem w tych art. takie się kwoty pojawiaja, że nóż w kieszeni się otwiera
pchelka / 212.160.71.* / 2009-01-31 21:26
ja mam dziecko niepelnosprawne i napewno swiadczen z tytulu opieki nad niepelnosprawnym dzeckiem nie podniosą,bo musieli sobie diety popodnosić
starsza pani / 77.113.220.* / 2009-01-24 12:03
posrany rzad!!!ten co ma wieksza emeryture to dostanie wieksza podwyzke! ludzie co wy robicie z tym krajem??napiszcie co dostane ja gdy mam 600zl a nie ci co maja po 1500 a lbo 2000zl!!!oszusci i tyke!
robole / 89.74.144.* / 2009-01-30 13:39
Mogłeś pracować,a nie chodzić do pracy to byś dostawał nie 600 a 2000,nierobie!!!!!!!!
swiadomy / 95.41.2.* / 2010-01-26 18:37
do robola.... ty to jestes nierobem bo jestes zarozumialcem ,jestes nie swiadomy w jakim kraju zyjem i nalerzalo by cie nazwac z..........y
normalny / 77.253.13.* / 2009-03-08 17:02
jesteś fiutem i fiutem myślisz
ix / 83.3.247.* / 2009-02-03 12:06
popieram, opieprzał się całe życie siedział na zwolnieniach lekarskich ,a teraz liczy na krzywy ryj że mu Państwo daluby
BARABASZ / 149.156.24.* / 2009-02-03 10:35
oczywiscie trzeba bylo pracowac, bo emerytura by byla wieksza
miodowalala / 79.163.210.* / 2009-02-21 14:45
Nie macie racji pracowałam 33 lata uczciwie okres składkowy i 5 lat okres nieskładkowy razem 38 lat i co mam niecały 1000 zł. emerytury. A znam osoby, które pracowały po 7-10 lat w tym sobie doliczyły pracę w rolnictwie ( od 16 lat) i mają grupy inwalidzkie II st. pracują ponad 20 lat za granicą na czarno Ci inwalidzi, lub na budowach a renty maja o 70 zł mniej ode mnie. Emerytura powinna być za lata pracy a ZUS powinien wszystkich ale to wszystkich rencistów do 65 roku życia zweryfikować. Mąż przepracował 35 lat uczciwie i zmarł nie korzystając z emerytury kto zabrał jego pieniądze. Na emeryturę po mężu nie opłacało mi przejść. To wszystko jest chore w naszym kraju, aż wstyd. Dla uczciwego człowieka nie ma miejsca w naszym kraju.
iza@32 / 217.144.220.* / 2009-02-23 20:20
popieram bom ja z mezem przepracowalam ponad 64 lata a dzisiaj mam nie cale 1000 zl emerytury a nie bylismy na zadnych zwolnieniach a ci co przepracowali po 5v lat i poszli na renty lewe bo tak zus przyznaje tym co faktycznie sie nalezy to zabiera albo daje po 1 roku 3 grupe i niech sie wykonczy a ten co ma rente 2 grupe i jeszcze pracuje to ma stale renty i sie smieja Jezeli jest na 2 grupie to nie powinien pracowac takie jest moje zdanie bo ja mam emeryture i co mi z tego jak pracowc nie moge bo jestem chora i zamiast odpoczywac to chodze po lekarzach zamiast odpoczywc i niech mlodziez pracuje a ci starzy co ukonczyli lata swoje w rzadzie powinni odejsc z rzadu a ustapic miejsce mlodym a nie trzymac sie koryta szkoda dalej pisac i zdrowie sobie marnowac bo ich to samo czeka co nas do grobu sobie tego nie wezma a swoja kreske maja przyznana
bogusia541@autografpl / 83.31.139.* / 2009-03-01 19:48
jestem za tem ze rencisci i emeryci powinni ustapic miejsca pracy mlodym ludziom a nie trzesa sie ledwie tylek ciagnie za soba ale pracuja mlodzi do rroboty ,
zalamana / 84.141.119.* / 2009-01-22 17:58
Uwazam ze i emeryci i rencisci w Polsce powinni wyjsc razem na ulice z palami na ten chory rzad.Ludzie miszkam kilka lat w Niemczech.I tu sa ludzie biedniejsi i bogatsi ale zeby cos takiego sie dzialo jak w Polsce...szok.Jak widze ile moja matka ma renty rodzinnej to sama mam ochote rzucac przyslowiowym miesem.W niemczech jestes na bezrobotnym to bynajmniej oplaca Ci mieszkanie i z glodu nie umrzesz.Osoby ktore choruja dluzszy czas nie musza placic za lekarstwa bo posiadaja specjalna karte.Na zabiegi typu chemioterapia itp. jezdza taxi za ktora placi kasa chorych.Maja dostep doroznych zabiegow a emeryci i rencisci ze starego portfela jezdza drozszymi autami.Za tv tez nie musza placic bo sa zwolnieni z tych kosztow.Wstyd mi za polski rzad.Morduja sami ludzi.Tusk, czy Kaczynski czy jeszcze inny patrza na wlasne dupy i nigdy tam nie bedzie dobrze chyba ze te pokolenie juz wymrze.Jak ma wyzyc rencistka majaca 1000 zl , ktora potrzebuje lekarstwa , ktora potrzebuje napalic w piecu a kartek na wegiel nie dostaje, ba nawet po smierci meza domu nie ma za co wyremontowac ani odnowic scian nawet.No tak ale dostanie podwyzke w styczniu i to cale 10 zl.Chwala naszemu rzadowi.Kpiny .Tak rozglasniacie o podwyzkach a suma sumarum kobiecie na podpaski ledwo starczy ( szczesliwa ktora juz ich nie potrzebuje wrr) .Wstyd mi za polki rzad gdzie tylko sie kloca , gdzie tylko obiecuja i nic nie robia zeby ludzie mogli normalnie zyc.Zreszta w Polsce jest taka mentalnosc ze jak sie wejdzie do jakiegos urzedu to jak do samego pana Boga.Nawet prostacy biurowi dzien dobry nie potrafia odpowiedziec nie wspominajac juz o tym ze tu urzednik wychodzio z pokoju i sam sie klania.Troche za oblesni jestesmy do tej uni.Nie wiemy co to kultura.Ksiadz kradnie, rzad kradnie i jak ma byc w tym kraju dobrze?.Czemu nasi kochani politycy nie zniza sobie diet, czemu nie zaplaca sobie sami za media ( w koncu ich na to stac) a nie dadza tej najnizszej klasie emerytow i rencistow? Tak zeby 600 zl zamienilo sie w 2000 zl.Dlaczego nie pomyslicie o tych najbiedniejszych.Dlaczego nie wezmiecie sie za firmy ktore swoim pracownikom placa np 3000 a na umowie maja 800 zl? Przez co czesto samotne matki nie maja alimentow bo niby nie ma z czego sciagnac?Polska kraj gdzie kazdy kto ma troche pieniedzy kradnie, klamie i jest samolubem w dodatku bez kultury...I to ma byc kraj z przyszloscia? Mi wstyd jest ze wytykaja nas Polakow tu na zachodzie i to tylko ze mamy takie a nie inne rzady.To jest beznadziejnie smutne.Ludzie zbierzcie sie i podpalcie te rzady w Polsce.
sewerer / 213.77.116.* / 2009-01-13 22:03
Nie wiem dlaczego autor artykułu nazwał "waloryzacją emerytur" ochłapek, który spadł ze stołu podziału w wyniku obniżenia stawek podatkowych bogatym? Głupie, niesmaczne i prymitywne! A może by tak jednak nie robic tej reformy? Emeryt dostanie 10 złotych miesięcznie, a balcerowiczopodobni 3200 zł, ale o tym szaaaa...
dioblik / 195.160.185.* / 2009-01-01 16:49
Politycy zawsze okradali najbiedniejszych ,przepisy robili pod siebie !!!!!Tusk sie zdziwi jak bardzo zalazl Polakom za skore!!!!!!!!
Rencistka!!! / 78.88.92.* / 2009-01-04 13:07
MASZ RACJĘ!!!!!!!!!!!
Henryk K. / 62.21.66.* / 2008-12-15 23:11
Polski kapitalizm
No i nareszcie doczekaliśmy się pierwszego cudu, że od 1 stycznia 2009 r. człowiek zarabiający 80.000,00 zł zamiast 40% podatku zł 32.000 zaplaci teraz tylko 14.400 zł przez co przybędzie mu do portfela zł 17.600 a rocznie zł 211.200,00 Inaczej to będzie miał Lumpenproletariat, otrzymujący emeryturę zł 1.000 miesięcznie który płacił 19% podatku, czyli zł 190 a obecnie już tylko 18% czyli zł 180 Zyska na tym cudzie aż zł 10 miesięcznie a w całym roku aż zł 120 I to się nazywa cudownym kapitalizmem w polskim wydaniu.  A fuj !!!
Pola (emerytka) / 79.185.171.* / 2008-12-27 11:43
Nic dodać, nic ująć. Wyliczenia mówią same za siebie. A dlaczego to najwyższa władza nie pomyśli o tym,żeby ci co przepracowali np. 40 lat mieli godne emerytury? Ktoś przepałętał się 15 czy 20 lat i ma więcej od tego co tyrał 40 lat. Kto dał więcej do kasy państwowej i składek na zus?Jakoś nikomu do głowy nie przyszło,aby nagrodzić ludzi pracujących długie lata, bo pewnie takich jest mało i po co nimi zawracać sobie głowy.A te podwyżki to kompromitacja. Może by tak przeliczyć procentowo ile w stosunku do zarobków zyskają zarabiający krocie i w takim samym procencie podwyższyć emerytury?Ale kto to zrobi,przecież nie ci co pracują,bo oni już mają swoje. Można byłoby szeroko omówić podwyżki dla emerytów,ale szkoda słów.Poczekamy na wybory.Już i młodzież i emeryci nie będą tak ochoczo głosować.Sondaże też się zmienią, to normalka. No i wtedy będzie rzeczywiście cud.
decybel / 2009-02-03 01:26
Polski rzad nie wyciagnal zadnych wnioskow , i nie nauczyl sie niczego z wlasnych bledow .
Mialem 24 lata dobre wyksztalcenie i dobry zawod , ale przyszlosci nie bylo widac , a w obiecanki rzadu przestalem szybko wierzyc , gdy czarny rynek zaczal byc legalny w Polsce (moze nie teoretycznie , ale praktycznie ). Obecnie mam 52 lata i tylko szkoda mi jest mlodzierzy Polskiej , ktora nie ma zadnych pozytywnych perspektyw na przyszle zycie w Polsce .Mieszkam poza granicami Polski i nie dziwie sie , ze wyksztalcona mlodziez spi----ala z Polski tylko po to , aby zyc w lepszych warunkach . Teraz widze , gdybym zostal w Polsce nic by mi nie zostalo , tylko narzekac i wku---ac sie na tych co przy korycie .
Z gory twirdze , ze komuchem nie bylem i nie jestem . Gdybym byl , pewnie mialbym inne zdanie .

Pozdrawiam .
xx / 77.254.59.* / 2008-12-09 19:46
To jest prawdziwa kpina z inteligencji emerytuów i rencistów. Co za podwyżka 1 procent (nie mówię tutaj o tych co mają emeryturę 7000 zł). Przecież dostają ją wszyscy, w tym emeryci. Nie mogli zrobić wyjątku i emerytom zostawić 19%.
Ten tusk to robi wodę z mózgu, a jak mu ta prasa i tv w tym pomaga.
Szkoda, że nie wspomną o belce i jego światłych działaniachw sferze naliczania emerytur. Łobuz mnie dwukrotnie skrzywdił:
- w naliczaniu zasiłku emerytalnego,
- w sposobie wyliczania wysokości emerytury.
A teraz kanalia jest gdzieś za granicą i kręci lody.
Od tych panów rządzących nic dobrego nie można oczekiwać. Mieli znieść znacząco przywileje.
Tusk wykrzykiwał, że nie cofnie się przed szantażem żadnej grupy pracowniczej i co - nauczyciele mają pomostówki do 2028!!!!!. A niby za co, że taka dama "popracuje" 26 godz.in tygodniowo w lukusowych warunkach i ma 3 miesięczny urlop.
KRUS to żywa kpina z pracującego w Polsce.
Ale rząd ma sukces - oni nawet g... próbują (i z pomocą możnowładców w mediach im się to udaje) nam wmówić, że to złoto.
Nie sam / 87.207.86.* / 2009-02-20 22:54
Amoze sam sprobowałbys z13 letnimi bandytami
Aleczka / 83.24.145.* / 2009-01-22 16:57
dla leni parszywych nauczycieli z jakiej racji pomostówki nie zasługują na nic.Nie wkładają żadnego wysiłku w wychowaniu dzieci w szkołach oraz w przedszkolach,żandnej pomocy z ich strony chociaż w małej części aby pomóc rodzicom.W przedszkolu Panie przedszkolanki żądają wgórowanej pensji a dziecko małe takiej damy nie interesuje,nie nakarmi dziecka nie spojrzy vzy zjadło,rodzic wydaje pieniądz na przedszkole a dama przedszkolanka ma gdzieś dziecko.
Zawiedziona!!! / 78.88.92.* / 2009-01-04 13:14
Święta prawda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pilsener / 2008-12-08 09:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Domagam się od polski:
1. Zaprzestania nazywania zasiłku starczego emeryturą i zlikwidowania ZUS, KRUS i FUS oraz tak zwanych "składek" - zastąpienie tego jednolitą stawką podatku - np 50%, bez dzielenia tego podatku na "składki" takie, srakie czy owakie - składkę to ja płacę do Polskiego Związku Wędkarskiego, to co nazywa się w polsce składkami to de facto zwykłe podatki.
2. Zreformowania całego systemu, zlikwidowania wszystkich przywilejów - każdy ma taką emeryturę, jaką sobie wypracuje, nie zamierzam dzielić się emeryturą z rolnikiem, górnikiem, stoczniowcem czy innym pasożytem.
3. Prawa do dysponowania pieniędzmi, które odkładam - mają one być CAŁKOWICIE moją własnością, bez żadnych regulacji - na emeryturę odchodzę kiedy chcę, mogę też ją zawiesić kiedy chcę i wrócić do pracy, lub jednocześnie pracować i brać emeryturę - to MÓJ wybór i MOJE pieniądze.
4. Zlikwidowania podatku od emerytur, bo to czyste złodziejstwo - przecież ja JUŻ ZAPŁACIŁEM podatek od tych dochodów.

Bez spełnienia tych postulatów nie będę mógł nawet rozważyć, czy pisać słowo "polska" z dużej litery i poprzeć jakikolwiek polski rząd oraz państwo polskie.
jotemem / 83.27.136.* / 2008-12-14 16:52
Dopóki pejsaci będą rządzić w Polsce dopóty będzie syf kiła i mogiła, przecież na tym opiera się ich rządzenie od zawsze, dziel i rządż, przy tym szkalować polaków gdzie się da i stwarzać wrażenie, ze to oni są jedyną alternatywą dla bezmózgowych Polaków.
madrala / 89.191.129.* / 2008-12-08 09:07
a jak ktos ma 600zl renty to ile dostanie podwyzki? 3 zlote?
kchgrazyna / 2009-02-26 12:40
trzeba było uczciwie pracować to emerytura była by wyższa.
juwenia / 83.27.76.* / 2009-02-28 20:36
co to da uczciwie pracować ja mam za sobą 36 lat pracy i dość dobre zarobki a obecnie przyznali mi tylko zasiłek przedemerytalny 650 zł, to ci co mają 15 lub 25 lat pracy mogą iśc na emeryturę to oni powinni dodtać kati zasiłek bo przcowali o połowę mniej.
miodowalala / 79.163.235.* / 2009-03-06 23:36
Tak myślałam zawsze, że jak będę uczciwie pracować kiedyś będę miała emeryturę za którą będę mogła godnie żyć,niestety mam 38 lat pracy byłam dobrym pracownikiem ale trzeba było zrobić miejsce młodym ( to akurat rozumiem) i trzeba było odejść na emeryturę, którą mam mniejszą od kombinatorów którzy przepracowali kiedyś ok. 10 lat i całe życie brali za darmo pieniądze. ( Zaznaczam, że bardzo mi żal prawdziwych inwalidów, którzy cierpią nędzę całe życie z powodu tych kombinatorów- rencistów).Dlaczego my Polacy nie umiemy sobie poradzić z tym wszystkim??? Czasem to się już żyć nie chce.
emeryt_wrzg / 83.23.95.* / 2008-12-08 09:06
powinno byc odwrotnie gdyz nie zawsze wysokosc emerytury byla naliczona wlasciwie. ZUS polecil zlikwidowanie teczek ze skladkami dla duzej liczby ludzi co spowodowalo ze naliczane sa one na podstawie tzw porownan . Porownanie zalezalo tylko od dobrej woli urzednika pracodawcy. Gorzej jesli byl to pracownik nastawiony zle do starajacego sie o wys. emerytury, lub byl pracownikiem nowym. Mam przepracowanych ponad 30 lat skladek i kilka lat nieskladkowych jako inz, i w tym generalny projektant i dostaje emeryture ok 1500zl
Pilsener / 2008-12-08 09:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ciesz się, że w ogóle od polskiego rządu coś dostajesz.
hopla / 81.190.84.* / 2009-01-08 19:40
Ty to masz siano w głowie , "P******".
voodoo30 / 83.6.118.* / 2008-12-09 09:03
Co ty pieprzysz?? Z czego tu się cieszyć?!
Jeżeli ktoś pracuje i uczciwie odprowadza składki to taka czy inna (wyższa/niższa) emerytura mu się zwyczajnie należy! Nikt nie powinien robić mu łaski że przyzna mu emeryturę lub nie!
Damian IENSTO, W-wa / 89.76.223.* / 2009-05-11 11:53
Aby taniej żyć powinniśmy zdecydowanie piec dla siebie __CHLEB typu KR-IRL.
Zjadamy mniej innych produktów, i jesteśmy syci, również biologicznie prawidłowo odżywieni. To ważne.
hopla / 81.190.84.* / 2009-01-09 20:06
Pamiętaj ,że emerytury nie przyznaje się . Przyznać to mogą Tobie medal np: za odwagę . - Na emeryturę pracuje się przez cały okres pracy zawodowej. I nikt nikomu z tego tytułu łaski nie robi .
Lorunia / 91.94.121.* / 2008-12-08 12:33
A są pracownicy co przepracowali już 40 lat ! a przed nimi jeszcze 10 lat do wieku emerytalnego , tak więc ciesz się , że w ogóle dostałeś te 1500 zł . Bo ci co odeszli wcześniej przy małym stażu będą się żalić , że mają grosze ! a pracujący do 50 lat stażu będą skubani przez ZUS , KRUS, i emerytury mundurowe.
ixi / 83.3.247.* / 2009-02-03 12:15
Jeden bardzo ciężko pracuje, a drugi się całe życie obija, więc musi pracować dłużej musi być różnica
oszukana / 2008-12-09 16:37
Hehehe Nieźle ZUS na emerytach zaoszczędził, te pieniądze w styczniu wraz z odsetkami należą się emerytom, za brak ustawowej waloryzacji marcowej sprzed dwóch lat. A w marcu normalka - coroczna waloryzacja za windowanie cen, w czym sensacja?
zawiedziona / 85.89.183.* / 2009-01-11 14:03
Z.U S ostrzega prowadzenie higienicznego trybu życia
doprowadza do wegetacji za okradzioną emeryturę.
Przepracowałem 30 lat. obliczyli do emerytury 37 %.
gaga 52 / 84.38.80.* / 2009-01-14 09:52
ale ten podatek uchwalil rzad kaczynskiego

Najnowsze wpisy