Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W. Brytania: Atom bronią w walce ze zmianą klimatu

W. Brytania: Atom bronią w walce ze zmianą klimatu

Wyświetlaj:
Andre7 / 2007-12-13 14:24 / Tysiącznik na forum
to naprawde jedyne masowe źródło czystej energii dla krajów bez szans na dużą energetyke wodną czy słoneczną
s. / 2007-12-14 08:16 / Bywalec forum
Bzdura. Już w XIX w. niejaki Tesla (dzięki niemu mamy m.in. prąd zmienny, radio, telewizję, świetlówki, a hitlerowcy mieli napęd U-botów) odkrył, że energia elektryczna jest dostępna w nieograniczonych ilościach w dowolnym miejscu na świecie. Zresztą zbudował swego czasu laboratorium na pustyni które właśnie zasilał energią którą najłatwiej uzyskać, tzn. pochodzącą z różnicy potencjałów pomiędzy gruntem a atmosferą.
Jednakże darmowa energia elektryczna jest czymś, do czego bardzo nie chce dopuścić zbrodnicza elita rządząca durnymi ludźmi, ponieważ zniewolenie ekonomiczne to obecnie główna metoda kontroli bydła za które nas się uważa.
BipBlop / 2008-02-04 12:32 / portfel / "Dr No"
Dziecko piszesz ale nie wiesz o czym. Tesla rzeczywiście miał ciekawy pomysł wykorzystanie różnicy potencjałów jaka istnieje pomiędzy chmurami a ziemią. Jednakże ralizacja konceptu napotyka na szereg problemów technologicznych. Ponadto nie ma mowy o ciągłym zasilaniu.
Nawiasem mówiąc Tesla zbankrutował, a nawet zdziwaczal do końca, realizując swoje mażenie o bezprzewodowym przesyle prądu, który miał dokonywać się za pośrednictwem tzw. "towers of wonder"
s. / 2008-02-05 08:34 / Bywalec forum
Zastanawiam się czy dyskutować z osobą, która bezkrytycznie czerpie swoją wiedzę tzw. "mainstream media" nie zastanawiając się wcale nad sensem otrzymywanych w ten sposób informacji.
Nie miałem na myśli odbiornika promieniowania, (który nawiasem mówiąc działa w sposób ciągły, jednakże zmienia się ilość prądu który można uzyskać w przeliczeniu na powierzchnię odbiornika), który mimo swoich wad jest efektywniejszy od baterii słonecznych.
Chodzi mi o wykorzystanie tzw. eteru (znanego obecnie raczej jako "tło" - polecam w tym miejscu analizę spektrum promieniowania tła w celu pojęcia skali tego zjawiska). Uzyskiwanie energii z tego źródła ma miejsce przy stosowaniu dużych napięć i częstotliwościach prądu, np. w transformatorze rezonansowym (znanym jako cewka Tesli), przy optymalnym dostrojeniu występuje efekt uzyskiwania 7 razy większej energii na wyjściu niż dostarczana energia wejściowa. Faktem jest, że nie mówi się o tym w TV, ani nie pisze w gazetach - ale czy to jest rzeczywiście powód wystarczający by uwierzyć, że to nie działa? Po wojnie transformator rezonansowy był na wyposażeniu każdej pracowni elektrotechnicznej, a obecnie wykształceni ludzie nie mają pojęcia o takim urządzeniu... Coś ten postęp, który obserwujemy, ma chyba charakter "wsteczny"...
dadate / 86.157.188.* / 2009-02-26 21:53
To proste "S" przez analogię do "Solidarniści" nikt nie odda władzy dobrowolnie, a podstawą władzy jest m. in. energia.
Kto ma energię ten ma władzę. Obawiam się, że wszyscy którzy chociaż próbują myśleć o wolnej energii są z definicji w niełasce władzy, a walka o tą wolność zaczęła się ponad 100 lat temu.

Najnowsze wpisy